پایگاه خبری خانه فوتبال:

گل امروز کره جنوبی به تیم ملی کشورمان باعث شکسته شدن یک رکورد طولانی شد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال کشورمان در مصاف با کره جنوبی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، در دقیقه 49 دروازه خودش را باز شده دید.
پیش از این و از سال 1387 که تیم ملی کشورمان که در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 و در ورزشگاه آزادی به تساوی یک-یک رضایت داد، در هیچ بازی رسمی کره جنوبی موفق به باز کردن دروازه ایران در تهران نشده بود.
آخرین شکست تیم ملی مقابل کره جنوبی در مسابقات جام ملت‌های 2011 بود که در دوحه قطر نتیجه را یک بر صفر به حریف شرقی واگذار کردیم.

بعد از آن و از سال 1391، طی 4 بازی رسمی در مقدماتی جام‌های جهانی 2014 و 2018، دروازه ایران چه در تهران و چه در خاک کره‌جنوبی باز نشده بود.

در این بازه زمانی طی یک بازی دوستانه در تهران، تیم ملی با نتیجه یک بر صفر در تهران (1393) مقابل این رقیب دیرینه به پیروزی رسید. در بازی دوستانه دیگر در سال 1398 تیم ملی پس از 5 کلین شیت (از سال 1391)  کره جنوبی موفق به گلزنی شد تا دیدار دوستانه این تیم مقابل تیم ملی با نتیجه یک-یک به پایان برسد.

ضمن این که گل امروز کره جنوبی به تیم ملی، رکورد کلین شیت‌های تیم ملی در انتخابی جام جهانی 2022 شکسته شد. آخرین بازی که تیم ملی کشورمان دروازه خودش را در یک بازی ملی باز شده دیده بود دقیقه 85 بازی مقابل هنگ کنگ بود. به این ترتیب دروازه تیم ملی امروز پس از 593 دقیقه باز شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: