پایگاه خبری خانه فوتبال:

عباس چمنیان سرمربی سابق تیم‌های ملی پایه در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش رادیو(مسابقات) درباره تیم ملی امید اظهار داشت: همه ما باید خوشبین باشیم و آرزو کنیم که این تیم رویای نیم قرن فوتبال ایران را تحقق بخشد. مشکل اصلی ما در این چند سال به خصوص در تیم امید عدم استمرار در تبدیل کردن استعدادهای بی نظیر به بازیکنان بزرگ است که بتوانند پله پله مراحل پیشرفت در سطوح بین المللی را طی و به بازیکنان با استانداردهای بالا تبدیل شوند. ما نتوانستیم این حلقه‌های پیوسته را به صورت متوالی حل کنیم. مشکل بزرگتر ما عدم نگاه جدی به تیم ملی بود. برای مثال ما در صعود به المپیک موفق نبودیم و این موضوع تا یک یا دو سال قبل از شروع مسابقات به فراموشی سپرده می‌شود که خیلی از بازیکنان رها شده و شانس حضور در سطح لیگ برتر را از دست می‌دهند. 

وی افزود: در تیم امید هم قطعا بازیکنان باکیفیتی داریم. آنان در رده‌های نوجوانان آسیا و سطوح مختلفی بازی کردند و تعدادی هم بازیکنان من بودند. جام جهانی ۲۰۱۷ هم که نتایج بسیار خوبی را به دست آوردند. همیشه خیلی از کارشناسان گفتند که تیم امید ما بهترین است و این ارزیابی دائما تکرار شده چرا که بازیکنان خوبی را در هر دوره داشتیم. 

چمنیان از حضور موثر مهدوی‌کیا گفت: حضور مهدی مهدوی کیا که خود از بازیکنان بین المللی و با تجربه است ما را امیدوارتر کرده است. او از بازیکنان بی حاشیه و باتجربه است و اگر این روحیه و این خصوصیات به بازیکنان منتقل شود، اعتماد به نفسشان بالا رفته و حداقل در مسابقات پیش رو یک آزمونی را پشت سر گذاشته و مقدمه خوبی را برای حضور در المپیک خواهند داشت. 

سرمربی سابق تیم‌های ملی پایه درباره حریفان تیم امید خاطرنشان کرد: کیفیت فوتبال ما در حدی است که در مقابل تیم‌های نپال و لبنان شکست نخورد البته اگر در این بازی‌ها خودمان باشیم. تیم‌های آسیا پیشرفت کرده و نباید آنان را دست کم گرفت. باید با یک برنامه ریزی و مرحله به مرحله پیش رویم. فوتبال تاجیکستان در دهه‌های اخیر دگرگون شده است. مخصوصا تیم‌های پایه آن که بسیار رشد کرده و حریف اصلی ما در این دوره خواهد بود‌.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: