پایگاه خبری خانه فوتبال:

فروردین سال ۱۳۹۸ سرمربی سابق پرسپولیس از وضعیت منفی مالی در فوتبال ایران ابراز نگرانی کرد و مدعی شد با روندی که مشاهده می شود، من آینده خوبی را برای فوتبال ایران نمی بینم!

برانکو دو سال و نیم پیش یادآوری کرد: امسال دو تیم از لیگ دسته اول کنار کشیدند و خبرهای مربوط به بی پولی باشگاه‌های دسته اولی از شدت انتشار برای همه عادی شده است. حتی بعضی از تیم‌ها تا آنجا که من می دانم بدون پرداخت حقوق از بازیکنانشان استفاده می‌کنند. این روند قطعاً ادامه دار نخواهد بود چراکه انگیزه بازیکنانی که برای پیشرفت و آینده این وضعیت را تحمل می‌کنند، خیلی زود به اتمام می‌رسد. چراکه امروز هیچ کس کاری را بدون دریافت دستمزد آن انجام نخواهد داد.

برانکو با اشاره به موضوع حق پخش تلویزیونی گفت: به هر حال در همه جای دنیا مسیر کسب درآمد دریافت رایت تلویزیون است و شما می‌بینید به عنوان مثال در فوتبال انگلیس علت تراکم این تعداد بازیکن خوب و مربی بزرگ موضوع درآمد سرسام آور از فروش بازی‌ها در تلویزیون است که فکر می‌کنم چند برابر همه باشگاه‌های دیگر اروپایی است. وقتی شما پول به اندازه کافی داشته باشید و افرادی هم در فوتبال باشند که بتوانند این پول را هزینه کنند توسعه از راه می‌رسد. اما این مساله‌ای است که در فوتبال ایران متوقف شده در حالی که به نظر من در حال حاضر حیاتی ترین موضوع برای همه کسانی است که به نحوی به فوتبال مرتبط هستند.

 

او در آن مقطع خاطرنشان کرد: پیش بینی من این است که با ادامه وضع فعلی فوتبال ایران آماتور بشود. چون بسیاری از باشگاه‌ها توان پرداخت ندارند و این موضوع حالا حتی استقلال و پرسپولیس را هم تهدید می‌کند. چون میزان مخارج بالاتر از درآمدی است که این دو باشگاه در حال حاضر از طریق قرارداد اپراتوری به دست می‌آورند. اگر شرایط فعلی تغییر نکند، این تفاوت بین درآمد و مخارج باعث می‌شود اثر منفی وحشتناکی در فوتبال ایران اتفاق بیفتد.

برانکو حرف‌هایش را اینطور به پایان ‌برد: چیزی که من می بینم این است که مدیران فوتبال ایران بیشتر درگیر رتق و فتق امور مالی هستند تا اینکه ذهنشان را درگیر رسیدگی به امور پایه‌های فوتبال کنند و حق هم دارند. اما این موضوع به فوتبال لطمه می‌زند.

حالا به نظر می رسد پیش بینی برانکو ایوانکوویچ درست ازآب درآمده و مشکلات فراوان و آماتورگونه گریبان فوتبال به ظاهر حرفه ای (!) و دو باشگاه پرطرفدار ایرانی را گرفته باشد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: