پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیران باشگاه بارسلونا سرانجام پس از مذاکرات فشرده‌ای که در دوحه قطر با همتایان خود در باشگاه السد داشتند، سرانجام موفق شدند قرارداد ژاوی هرناندس را فسخ کنند و او را به طور رسمی به عنوان سرمربی جدید کاتالان‌ها و جانشین رونالد کومان معرفی کنند. اسطوره باشگاه بارسلونا پس از 6 سال به این تیم بازگشت و این بار در قامت سرمربی چالش بزرگی به نام نجات بارسا از وضعیت نه‌چندان خوب کنونی پیش‌رو دارد.

در بخشی از بیانیه باشگاه بارسلونا آمده است: « باشگاه بارسلونا با ژاوی هرناندس به توافق رسیده است تا او در ادامه فصل جاری و دو فصل دیگر سرمربی تیم اصلی باشگاه شود. انتظار می‌رود ژاوی اواخر این هفته (تا یکشنبه) وارد بارسلونا شود و روز دوشنبه 8 نوامبر (17 آبان) مراسم معارفه او به عنوان سرمربی جدید بارسا در رویدادی که حضور در آن برای عموم آزاد است، در نوکمپ برگزار خواهد شد».

گفته می‌شود باشگاه بارسلونا و ژاوی به طور مشترک بند فسخ قرارداد این مربی 41 ساله را به طور مشترک پرداخت خواهند کرد و هر کدام 2.5 میلیون یورو به باشگاه قطری می‌پردازند. ژاوی در اولین تجربه سرمربیگری‌اش از سال 2019 هدایت السد قطر را برعهده گرفت و در این مدت هفت قهرمانی برای این تیم به ارمغان آورد.

این مربی اسپانیایی که بین سال‌های 1998 تا 2015 برای تیم اصلی بارسلونا بازی می‌کرد، در دوره 24 سال حضورش در این تیم، 23 عنوان قهرمانی را با کاتالان‌ها تجربه کرد که عبارتند از سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، هشت قهرمانی در لالیگا، دو قهرمانی در سوپرجام اروپا، دو قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان،‌ دو قهرمانی در جام حذفی اسپانیا و شش قهرمانی در سوپرجام اسپانیا.

بارسلونا در حال حاضر با 16 امتیاز در رده نهم جدول رده‌بندی لالیگا جای دارد و با سوسیه‌داد صدرنشین 9 امتیاز اختلاف دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: