پایگاه خبری خانه فوتبال:

گلزن اسبق تیم ملی و پرسپولیس اعتقاد دارد مهدی طارمی یک سرمایه ملی است و نباید به راحتی او را کنار گذاشت.

فرشاد پیوس بازی تیم ملی  ایران و لبنان را با دقت به تماشا نشسته و صحبت های جالبی در رابطه با این دیدار و شرایط تیم ایران دارد که خواندن آن خالی از لطف نیست:

مهدی طارمی به دنبال حضور در بازی تیم ملی با سوریه

واکنش رسمی فدراسیون فوتبال به دعوت نشدن مهدی طارمی به تیم ملی

چرا بازی ایران و لبنان گره خورد؟

به هر حال ما در زمین حریف بازی می کردیم. لبنانی ها به دنبال دفاع و استفاده از ضد حملات بودند و به هدف خود هم رسیدند. گل زدند و به قول فوتبالی ها در بازی را بستند اما خدا را شکر در دقایق آخر توانستیم با تلاش بچه ها برنده شویم.

توئیت مهدی طارمی را دیدید او را برگردانید

گل بدی خوردیم، قبول دارید؟

گل بد و خوب ندارد. وقتی گل می خورید دیگر گل خورده اید اما ایراد آنجایی بود که بچه ها توپ را رها کردند. ما در جام ملت های آسیا نیز در دیدار با ژاپن روی همین سهل انگاری ضربه خورده بودیم.

وقت کشی لبنانی ها حسابی روی اعصاب بود. نبود؟

فوتبال همین است. اگر قرار باشد ما هم جلوی برزیل، آلمان یا فرانسه بازی کنیم باید دفاع کنیم و چشم به ضد حملات ببندیم. لبنانی ها آمده بودند از ما امتیاز بگیرند و دست به هر کاری می زدند. من یک سئوالی دارم.

بفرمایید؟

اگر ما گل اول بازی را زده بودیم باز هم لبنانی ها وقت کشی می کردند؟

قطعا نه!

همین است! آنها دنبال گل زدن به بهترین تیم آسیا بودند و وقتی به این هدف اولیه رسیدند دنبال هدف بزرگتری رفتند و آن هم پیروزی در مسابقه با ایران بود. البته مقاومت خوبی هم داشتند ولی مغلوب حرفه‌ای گری و تکنیک برتر چند بازیکن خوب ایرانی مثل سردار آزمون شدند.

غیبت مهدی طارمی احساس شد؟

مهدی طارمی سرمایه ملی ماست. بازیکنی که ستاره تیم ایران در کنار سردار آزمون است و این دو یکدیگر را کامل می کنند. سردار و مهدی بهترین زوج خط حمله آسیا هستند و نباید دستی دستی خودمان را از داشتن چنین ستاره ای محروم کنیم.

مهدی طارمی یک توئیت علیه دراگان اسکوچیچ گذاشت که...

مگر مهدی طارمی قبل و بعد بازی با لبنان هم توئیت حمایتی نگذاشت؟ اگر دیدید او را به تیم ملی برگردانید. این ماجرا نباید به فضای مجازی و رسانه ها کشیده می شد. زودتر از این باید جمع می شد که متأسفانه نشد.

الان باید چکار کرد؟

من بحث آشتی کنان و این صحبت‌ها را قبول ندارم. بازی با سوریه که تمام شود فکر می کنم بیش از 2 ماه فرصت داریم که مهدی طارمی را دعوت کنیم. نباید دیگر این ماجرا را کش داد. هم اسکوچیچ و هم طارمی در مصاحبه های خود نشان دادند که کینه ای نسبت به هم ندارند.

شما مهدی طارمی را می شناسید؟

بله، زمانی که در ایران بود بیشتر با هم در ارتباط بودیم. او یک استعداد ناب و خالص بود که صافی، صداقت و معرفت خاصی هم داشته و دارد. از آن گذشته حالا یک ستاره در فوتبال اروپاست. ما لبنان را بردیم و به سختی هم بردیم. به جرأت می گویم اگر مهدی طارمی بود راحت تر لبنان را می بردیم چون به شدت مدافعان حریف را تحت فشار قرار می دهد. واقعا حیف است مهدی طارمی را در تیم ملی نبینیم.

نقطه عطف بازی با لبنان کدام صحنه بود؟

ضربه تمام کننده ای که سردار آزمون در محوطه جریمه لبنان زد. آن توپ فقط با آن ضربه گل می شد و اگر سردار استپ می کرد یا می خواست با پای چپ بزند یا اینکه جور دیگری با پای راست خودش شوت می زد گل نمی شد. آزمون در فوتبال اروپا آبدیده و تبدیل به یک مهاجم ششدانگ شده است. گل او حرف نداشت.

تیم ملی روز سه شنبه با سوریه بازی دارد. این دیدار سخت تر از لبنان می شود؟

راستش را بخواهید سوریه تیم بهتری نسبت به لبنان است. سوریه زمان بازی ما هم تیم گردن کلفتی بود و به راحتی نمی باخت. من فکر می کنم مصاف با لبنان تلنگر خوبی به تیم ملی زد و مطمئن هستم تیم ایران با تمرکزی بیشتر برابر سوریه بازی خواهد کرد.

از تیم ملی فاصله بگیریم! می دانیم شما علاقه خاصی هم به مهدی عبدی دارید. هفته گذشته که با محمد مایلی کهن صحبت می کردیم حرف جالبی زد و مدعی شد مهدی عبدی از شیخ دیاباته مهاجم سابق استقلال بهتر است. شما موافقید؟

من هم می گویم مهدی عبدی از شیخ دیاباته بهتر است. شما دیدید مهدی عبدی چه گل هایی در لیگ قهرمانان آسیا زده است. او می تواند امسال هم آقای گل لیگ برتر شود و هم به بهترین لیگ اروپایی برود ... (سکوت می کند)

اما ... به نظر می رسید یک اما یا شرطی انتهای جمله شما بود اما سکوت کردید؟

نه، بحث اما نیست. مهاجم باید خودخواه باشد و در همه بازی‌ها به دنبال گلزنی باشد. من خودم اگر یک بازی گل نمی زدم انگار خانه ام آتش گرفته است! آن قدر نارحت می شدم و خودخوری می کردم که نگو و نپرس. هر جوری شده سعی می کردم بازی بعدی جبران کنم و دوبله گل بزنم. مهدی باید این عطش گلزنی را داشته باشد. در لیگ برتر ما به جرأت می گویم هیچ کس شم گلزنی و ضربه به توپ او را ندارد و فقط باید بیشتر دنبال آقای گلی باشد. یک توصیه دیگر هم دارم که ...

بفرمایید؟

یک مهاجم باید تمرکز داشته و تمرین ذهنی گلزنی کند. من خودم در تمرین، مسابقه، رختکن، توی راه منزل و حتی شب بازی قبل از خواب باورتان نمی شود چگونه گل زدن خودم را هم مرور می کردم. مهدی باید فقط و فقط روی گلزنی تمرکز کند و افکار بیهوده را دور بریزد. اینکه فلان تماشاچی تلویزیونی یا منتقد چه می گوید مهم نیست. به خودش هم گفته ام روی گلزنی خودش تمرکز کند و بس.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: