پایگاه خبری خانه فوتبال:

نادر فریاد شیران مربی سابق تیم ملی ایران یکی از کسانی است که الف - الف (ملقب به خوبان عالم!) را از نزدیک دیده است. کسی که ملقب به خوبان عالم بوده و این روزها به سوژه اصلی فوتبال ایران و فدراسیون تبدیل شده است.

فریاد شیران در گفت و گوی اختصاصی با خبر ورزشی افشاگری بی سابقه ای در این رابطه داشت که خواندن آن خالی از لطف نیست:

آقای فریاد شیران اگر اشتباه نکنیم شما اولین نفری بودید که درباره یک جادوگر ساکن کرج دست به افشاگری زدید؟

بله، حرف های زیادی زدم که بخش هایی سانسور شد و برخوردی هم صورت نگرفت. من تصور می کردم اگر بی پرده آدرس درست را بدهم و اسم او را بیاورم حتما با این پدیده زشت در ورزش و فوتبال برخورد می شود اما چنین نشد.

شما جزو مربیان فوتبالی بودید که او را از نزدیک دیدید. الف - الف چطور آدمی است؟

 

الان که اسمش شده است خوبان عالم! والله زمانی که ما در سایپا مربیگری می کردیم باشگاه اصرار داشت ما این آقا را از نزدیک ببینیم. آقای مایلی کهن که از این صحبت ها بدش می آمد اما من یک شیطنتی درون خودم دارم که گفتم می روم و از نزدیک طرف را می بینم چون هم فال است و هم تماشا!

هم فال و هم تماشا؟!

بله! به هر حال سوژه جالبی می توانست باشد و البته بنده اعتقادی به سحر و جادو در فوتبال نداشته و ندارم اما حدود 15 یا 16 سال پیش به اتفاق یکی از افراد باشگاه به منطقه کلاک کرج رفتیم که الف - الف ساکن آنجا بود.

وقتی داخل منزل شدید چه چیزی توجه شما را به خود جلب کرد؟

اول بگویم که الف - الف آن زمان قیافه ای متفاوت داشت. محاسن بلندی داشت و موهای خودش را هم خیلی بلند نگه داشته بود اما وقتی وارد منزلش شدیم دو چیز برای من جالب بود. یکی شمع های رنگارنگ روشن و تپه ای از شمع های سوخته که حدود 2 متر در گوشه ای از اتاق بود!

دو متر شمع سوخته؟!

بله؛ رنگ های مختلفی از شمع هم کنار آن دیده می شد. شمع های قرمز، مشکی، سفید و زرد و ... که پرسیدم این تپه چیست؟ او هم جواب داد ما اینجا برای دوستان مقرب خود شمع روشن می کنیم!

و چیز دیگری که جلب توجه می کرد؟

یک شمشیر بزرگ که روی دیوار خودنمایی می کرد. پرسیدم متعلق به کیست؟ پاسخ داد آقای «ب» سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری و قهرمان جهان آن را از آذربایجان برایش آورده است. او و آقای «ر» قهرمان المپیک از مریدان الف - الف بودند و من واقعا شگفت زده شدم! آخر مگر می شود یک قهرمان و رکورددار جهان دل به سحر و جادوی این بابا بسته باشد؟

جلسه شما به کجا انجامید؟

الف - الف آدم باهوشی است. زمانی که متوجه شد من برای کمک گرفتن از او به منزلش نرفتم و صرفا می خواهم سوژه ای پیدا کنم و ببینم داستان چیست خیلی زود سر و ته جلسه را هم آورد! خداحافظی کردیم و از در بیرون رفتیم اما متأسفانه سال هاست این آقا مدیران، مربیان و بازیکنان فوتبال و حتی ورزشکاران سرشناس این مملکت را فریب می‌دهد. حالا هم که شائبه هایی در خصوص همکاری او و فدراسیون فوتبال وجود دارد. من دو کلمه حرف حساب با عزیزی خادم دارم که می خواهم از طریق همین تریبون با او مطرح کنم.

بفرمایید؟

اول آن که چرا رئیس فدراسیون همکاری با الف - الف یا استفاده از سحر و جادو را یک بار برای همیشه تکذیب نمی کند؟ چرا در برنامه میثاقی هم تکذیب نکرد و در کمال تعجب گفت که از خوبان عالم، نفس های حق و گرم استقبال می کند؟! دوم اینکه می خواهم آخر و عاقبت مریدان این آقا را به رئیس فدراسیون فوتبال یادآوری کنم. شاید عزیزی خادم نداند اما «م.ت» سرمربی سابق ... سکته کرد و لال شد! آقای «ف» سرمربی سابق تیم ملی ... و همکارش آقای «ب» چه شدند؟ اولی در جوانی درگذشت و دومی هم آخر و عاقبت خوبی پیدا نکرد. آقای «ر» قهرمان جهان و المپیک جایگاه ویژه و محبوبیت بالایش نزد مردم را از دست داد و مدیرعاملی که با افتخار در باشگاه سایپا از همکاری با الف - الف حرف می زد حالا به خاک سیاه نشسته و به نان شب محتاج شده است! من اعتقادی به سحر و جادو ندارم اما علما توصیه می کنند هیچ مسلمانی تن به آن ندهد چرا که زیان و خسران سنگینی برای آدم دارد.

تازگی ها الف - الف را دیده اید؟

در یک مراسمی حضور داشتم که به من گفتند طرف الف - الف است. محاسن و موهایش را کوتاه کرده بود. شلوار جین پوشیده و مُد روز شده بود اما هنوز هم به نظر می رسد در فوتبال ما تأثیرگذار است. من نمی دانم ولی شنیدم 850 دست لباس شرکت اسپانسر لباس تیم ملی در اختیار فدراسیون گذاشته اما به ملی پوشان تحویل داده نمی شود چون با آن یکدست لباس ما برنده شده ایم. این فاجعه است! اتفاقا من باید از ملی پوشانی که می شناسم بپرسم آیا اسم مادر و پدر و مشخصات شناسنامه ای شما را پرسیده اند یا نه؟ می خواهم خودم مطمئن شوم!

جالب شد!

جالب تر هم من می توانم بگویم. خیلی شفاف می گویم که شاید همکاری با این افراد و استفاده از سحر و جادو موقتا جواب بدهد اما آخر و عاقبت خوبی ندارد. اینکه فوتبال یک مملکت آلوده خوبان عالم و ... شود اصلا قشنگ نیست. من نمی دانم چرا متولیان امر یا حتی وزارت ورزش به این داستان ورود نمی کند؟ امیدوارم روزی فوتبال و ورزش ایران به آن درجه از آگاهی برسد که به جای استفاده از سحر و جادو یا توسل به افراد سوء استفاده گر به دنبال علم روز و بالا بردن دانش خود باشد. در حال حاضر ما نه به عنوان مربی یا پیشکسوت بلکه به عنوان علاقمند ورزش و فوتبال فقط می توانیم تأسف بخوریم و بس!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: