پایگاه خبری خانه فوتبال:

هفته ششم رقابتهای لیگ دسته اول امروز با انجام ۹ بازی برگزار می‌شود که در این دیدارها رایکا میزبان آرمان گهر است، قشقایی و شهرداری همدان در شیراز به مصاف هم می‌روند، خوشه طلایی میهمان خیبر است، مس و سایپا در شهر بابک به مصاف هم می‌روند، استقلال ملاثانی در کرمان به مصاف مس می‌رود، در دربی گیلان شهرداری آستارا از ملوان پذیرایی می‌کند، ماشین سازی در تهران به مصاف ویستا توربین می‌رود، پارس جنوبی و بادران در جم دیدار می‌کنند و استقلال خوزستان میزبان شاهین بوشهر است

حساس‌ترین بازی روز
در حساس‌ترین بازی امروز تیم‌های اول و دوم جدول به مصاف هم می‌روند که پیروزی احتمالی برای هر یک از دو تیم به منزله کسب امتیازات با ارزش است و تساوی دو تیم به سود دیگر مدعیان بالای جدول خواهد بود.

قشقایی با ۴ پیروزی و یک شکست امروز میزبان شهرداری همدان با ۳ پیروزی و ۲ تساوی است که با ۱۲ و ۱۱ امتیاز تیم‌های اول و دوم هستند. قشقایی بعد از شکست هفته اول مهدی رجب زاده را به عنوان سرمربی به خدمت گرفت و در ۴ بازی متوالی پیروز شد تا امروز در صدر جدول قرار داشته باشد.

شهرداری همدان هم که با رضا طلایی منش روزهای خوبی را تجربه می‌کند، تنها تیم حاضر در مسابقات است که دروازه‌اش باز نشده است. آنها به جز خط دفاع مستحکم، خط حمله خوبی هم دارند و با ۸ گل زده بعد از خیبر بهترین خط حمله را دارند.

خیبر در اندیشه بازگشت به صدر
خرم آبادی‌ها که با یک شکست صدرنشینی ۴ هفته‌ای شان را از دست داده و با سقوط ۴ پله‌ای مواجه شدند، انگیزه‌های زیادی برای بازگشت به صدر جدول دارند. شاگردان محسن عاشوری امروز در خانه با خوشه طلایی ساوه دیدار می‌کنند؛ تیمی که سخت‌کوش است و گرفتن یقه بزرگان را خوب بلد است.

خیبر برای بازگشت به صدر جدول علاوه بر آنکه باید پیروز شود، باید انتظار تساوی دیدار شهرداری همدان با قشقایی را کشیده و همچنین آرزوی امتیاز از دست دادن ملوان را داشته باشد. خیبر هفته گذشته شکستی خورد که برایش گران تمام شد و حالا راه دشواری برای بازگشت به صدر جدول دارد.

دربی جذاب گیلان
تیم ملوان هم که در هفته‌های نخست این فصل تیمی مدعی برای بازگشت به صدر جدول نشان داد، امروز با ۱۱ امتیاز در رده سوم قرار گرفته و برای حفظ موقعیت خود باید در دیداری جذاب و دربی گونه به مصاف شهرداری آستارا برود.

شاگردان مازیار زارع در صورت پیروزی پتانسیل صعود به صدر جدول را دارند، منوط بر آنکه دیدار قشقایی و شهرداری همدان مساوی شود.

دیدارهای مشابه
در ۳ دیدار تقریباً مشابه امروز، ۶ تیم پایین جدولی با یکدیگر دیدار می‌کنند تا این بازی‌ها بتواند تا حدودی معادلات انتهای جدول را روشن کند. ویستاتوربین که نتایج خوبی در این فصل نگرفته میزبان ماشین سازی، ضعیف‌ترین تیم فصل است، استقلال خوزستان و شاهین شهرداری بوشهر در اهواز به مصاف هم می‌روند و پارس جنوبی از بادران که به زودی نامش تغییر می‌کند، پذیرایی می‌کند

برنامه بازی‌های هفته ششم از رقابتهای لیگ برتر به شرح زیر است؛

چهارشنبه ۲۶ آبان

رایکا - آرمان گهر
قشقایی - شهرداری همدان
خیبر - خوشه طلایی
مس شهر بابک - سایپا
مس کرمان - استقلال ملاثانی
شهرداری آستارا - ملوان
ویستا توربین - ماشین سازی
پارس جنوبی - بادران
استقلال خوزستان - شاهین شهرداری بوشهر

همه دیدارها از ساعت ۱۴:۱۵ آغاز می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: