پایگاه خبری خانه فوتبال:

 تیم فوتبال پرسپولیس مقابل پیکان تهران دهمین دیدار فصل جاری خود در لیگ برتر را برگزار می‌کند تا بتواند شانس خود را برای بازگشت دوباره به بالای جدول امتحان کند.

سرخپوشان پایتخت در ۹ دیدار قبلی خود ۴ پیروزی، یک شکست و چهار تساوی در کارنامه خود داشته اند تا با ۱۶ امتیاز در رتبه ششم جدول قرار بگیرند.

یک سوم از بازی‌های پرسپولیس در حالی مقابل پیکان تهران به پایان می‌رسد که این تیم تنها در سه دیدار توسط حامد لک کلین شیت داشته است. شاگردان یحیی گل محمدی ۷ بار دریافت گل داشته اند که مصدومیت سیدجلال حسینی و ضعف این تیم در امر دفاعی باعث تغییرات متوالی شد.

سرخ‌ها در بازی‌های فصل جاری نیز ۱۱ گل زده اند. آنها بیشترین تعداد گل در یک بازی را در هفته اول مقابل فولاد خوزستان با ثمر رساندن سه گل داشتند. بردهای اقتصادی دیگر یحیی مقابل نساجی مازندران با نتیجه دو بر یک بود و دو برد دیگر این تیم مقابل صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان اقتصادی بود.

این تیم در دو بازی اخیر خود مقابل استقلال و هوادار تهران نیز تن به تساوی داد تا عملکرد فنی سرخپوشان مورد انتقاد قرار گیرد.

پرسپولیس برای بازگشت به جمع مدعیان قهرمانی چاره‌ای جز بردن پیکان در ورزشگاه دستگردی اکباتان ندارد.

این تیم برای اینکه نشان دهد عطش خود برای قهرمانی را از دست نداده است چاره‌ای جز بردن خودروسازان ندارد تا سرخ‌ها در پنجمین بازی متوالی خود در پایتخت دنبال رسیدن به امتیاز ۱۹ باشند؛ تیمی که در پنج فصل گذشته توانست جا را با جمع‌آوری امتیازات در همان ۱۰ هفته اول استارت بزند تا در ثلث‌های بعدی برای کسب جام زرین ششم تلاش خود را ادامه دهد.

برد روز گذشته استقلال تهران مقابل سپاهان اصفهان دیدار پرسپولیس با پیکان نیز فشار روی سرخپوشان را بیشتر خواهد کرد تا رقیب سنتی برای نزدیک شدن به صدر جدول چیزی جز سه امتیاز در ذهن نپروراند.

یک سوم از بازی‌های لیگ برتر فصل جاری در حالی امروز به پایان می‌رسد که نتایج مدعیان قهرمانی تنها آغازی برای آنها بوده تا خط و نشان خود را برای رسیدن به جام بکشند. جامی که پنج سال رنگ سرخ داشت و پرسپولیس برای دفاع از آن چیزی جز عبور از پیکان نباید در سر داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: