پایگاه خبری خانه فوتبال:

مسابقات جام حذفی فوتبال کشورمان پس از برگزاری چند دور، اکنون به مرحله یک شانزدهم نهایی خود رسیده است.

در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال کشورمان ۳۲ تیم حاضر هستند. این مرحله از مسابقات اولین دور از حضور تیم‌های لیگ برتری در رقابت‌های جام حذفی است.

دیدار‌های مرحله یک شانزدهم جام حذفی فوتبال ایران امروز با برگزاری ۱۲ دیدار در شهر‌های مختلف آغاز می‌شود.

یکشنبه ۲۸ آذر

 

آلومینیوم اراک – فجر سپاسی / ساعت ۱۴

تیم‌های فوتبال آلومینیوم اراک و فجر سپاسی یکی از ۲ دیدار تمام لیگ برتری مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی را برگزار می‌کنند.

شاگردان رسول خطیبی که در این فصل رقابت‌های لیگ برتر عملکرد بسیار مطلوبی از خود ارائه داده اند و پایین‌تر از استقلال و سپاهان با ۲۰ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارند، با توجه به شرایط خود امیدوارند بتوانند فجر سپاسی شیراز را در زمین خانگی خود شکست دهند. اراکی‌ها که در فصل گذشته در جام حذفی توانستند به مراحل پایانی این مسابقات برسند، اکنون با توجه به شرایطشان تنها به دنبال یک برد دیگر در این فصل هستند.

فجری‌ها نیز که یکی از تیم‌های باسابقه فوتبال ایران و جام حذفی هستند، بعد از شکست هفته نهم خود در لیگ برتر مقابل تیم آلومینیوم به دنبال انتقام از تیم خطیبی و صعود به جمع ۱۶ تیم پایانی جام حذفی خواهند بود.

شاگردان کلانتری در لیگ برتر شرایط خوبی ندارند و با ۱۰ امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارند.

گل گهر سیرجان – شهرداری آستارا / ساعت ۱۶:۳۰

امیر قلعه نویی و تیم پرمهره اش در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به مصاف شهرداری آستارا خواهند رفت. تیمی که هدایت آن را فرشاد پیوس در اختیار دارد و این موضوع نیز می‌تواند باعث افزایش جذابیت‌های این بازی شود.

قلعه نویی و پیوس که از اسطوره‌های تیم‌های استقلال و پرسپولیس هستند، سابقه حضور کنار یکدیگر در تیم ملی فوتبال ایران را داشته اند.

تیم قلعه نویی که امسال از مدعیان کسب قهرمانی لیگ برتر است، می‌داند که جام حذفی مسیر آسان‌تری برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان است و همین موضوع می‌تواند باعث شود سیرجانی‌ها با تمام ستارگان خود به مصاف شهرداری آستارا بروند.

در طرف مقابل شاگردان فرشاد پیوس که در رتبه دهم جدول لیگ آزادگان حضور دارند، رقیب آسانی برای گل گهر نیستند و امیدوارند بتوانند باعث حذف قلعه نویی و تیمش از این مسابقات شوند.

استقلال – نود ارومیه / ساعت ۱۷:۳۰

استقلال پرافتخار‌ترین تیم تاریخ جام حذفی فوتبال ایران در نخستین گام حضور خود در رقابت‌های جام حذفی فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به مصاف تیم لیگ دسته دومی نود ارومیه خواهد رفت.

شاگردان مجیدی در این مرحله از مسابقات با قرعه‌ای راحت مواجه شده اند و با توجه به برگزاری این مسابقه در تهران آبی‌ها امیدوارند که در مسابقه‌ای آسان به جمع ۱۶ تیم پایانی این مسابقات صعود کنند.

استقلال تهران که در ۲ سال گذشته ۲ عنوان نایب قهرمانی را در جام حذفی کسب کرده است، به دنبال قهرمانی هشتم خود در این بازی‌ها خواهد بود.

در طرف دیگر تیم نود ارومیه که سابقه تقابل با پرسپولیس را در جام حذفی دارد، این بار در آزادی به دنبال خلق شگفتی مقابل دیگر تیم پرقدرت پایتخت یعنی استقلال است. تیم نود ارومیه با حضور در رتبه هفدهم جدول لیگ دسته اول، این فصل را در لیگ دسته دوم فوتبال ایران بازی می‌کند.

سپاهان – ستارگان اورگی اسلامشهر / ساعت ۱۷:۳۰

سپاهان اصفهان یکی دیگر از تیم‌های پرافتخار جام حذفی فوتبال ایران مانند رقیب‌های پرقدرت خود با قرعه آسانی مواجه شده است. اصفهانی‌ها که با ۴ عنوان قهرمانی بعد از ۲ تیم بزرگ پایتخت از پرافتخار‌ترین تیم‌های جام حذفی هستند، در مرحله یک شانزدهم به مصاف تیم ریشه دار ستارگان اورگی اسلامشهر خواهند رفت.

شاگردان محرم نویدکیا که در فصل گذشته رقابت‌های جام حذفی با شکست مقابل فولاد جواد نکونام از صعود به فینال رقابت‌ها بازماندند، این دوره به دنبال حضوری پرقدرت‌تر در این رقابت‌ها هستند.

رقیب اصفهانی‌ها تیم ستارگان اورگی اسلامشهر از باشگاه‌های باسابقه فوتبال تهران در دهه‌های گذشته است. حالا این تیم که در دسته دوم لیگ آزادگان حضور دارد به دنبال کسب یک نتیجه مطلوب و شاید صعود به مرحله بالاتر است.

فولاد – شهرداری نوشهر / ساعت ۱۷:۴۵

قهرمان فصل گذشته رقابت‌های جام حذفی در مرحله اول حضور خود در رقابت‌های جام حذفی در اهواز به مصاف تیم دسته اولی شهرداری نوشهر خواهد رفت.

فولاد خوزستان که در هفته‌های اخیر با جواد نکونام نتایج خوبی را در رقابت‌های لیگ برتر گرفته، در اهواز به دنبال پیروزی آسان مقابل تیم شهرداری نوشهر است.

اهوازی‌ها که سال گذشته با شکست استقلال تهران اولین قهرمانی تاریخ خود را در جام حذفی کسب کردند، با جواد نکونام به دنبال شروع درخشان و شاید قهرمانی مجدد در جام حذفی هستند.

در طرف مقابل نیز تیم شهرداری نوشهر که در دسته دوم فوتبال ایران حضور دارد، به دنبال رویا پردازی و کسب پیروزی مقابل قهرمان دوره قبل این بازی‌ها است.

سایر دیدار‌های مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی:

 

یکشنبه ۲۸ آذر

شاهین شهرداری بوشهر - نفت مسجد سلیمان

پدیده مشهد - استقلال ملاثانی

پیکان - قشقایی شیراز

آرمان گهر - نساجی مازندران

ذوب آهن - رایکای بابل

ماشین سازی تبریز - مس کرمان

خیبر خرم آباد - مس شهر بابک

دوشنبه ۲۹ آذر

پرسپولیس - ویستاتوربین

تراکتور - مس رفسنجان

خلیج فارس ماهشهر - هوادار

صنعت نفت آبادان - شمس آذر قزوین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: