پایگاه خبری خانه فوتبال:

برخی باشگاه‌های لیگ برتری از باشگاه صنعت نفت آبادان به دلیل استفاده از یک بازیکن شکایت کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تعدادی از باشگاه‌های لیگ برتری با ارائه اسنادی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواستار بررسی اطلاعات شناسنامه‌ای حسین ساکی شده‌اند.
باشگاه‌های شاکی مدعی هستند ساکی با شناسنامه فرد دیگری در سال‌های اخیر در فوتبال کشورمان بازی کرده و به همین دلیل به کمیته انضباطی شکایت کرده‌اند. 
ساکی پیش از حضور در نفت آبادان برای استقلال اهواز هم در لیگ برتر بازی کرده و سابقه حضور در تیم ملی امید و همراهی این تیم در مسابقات زیر 23 سال قهرمانی آسیا به میزبانی بانکوک در سال 2020 را هم دارد. 

با این وجود اطلاعاتی که امسال برخی باشگاه های لیگ برتری از مدارک مربوط به این بازیکن به دست آورده‌اند سبب شده آنها درخواست رسیدگی کمیته انضباطی را داشته باشند.

ساکی امسال برای صنعت‌نفت مقابل تیم‌هایی مثل پیکان، سپاهان، شمس‌آذر، پدیده، آلومینیوم و فولاد بازی کرده است. 

صفی‌الله فغانپور، مسئول امور حقوقی و قراردادهای باشگاه پیکان ضمن تایید شکایت این باشگاه و تعدادی دیگر از تیم‌های لیگ برتری از حسین ساکی اظهار داشت: مشخصات شناسنامه‌ای که از ساکی داریم با آنچه به سازمان لیگ ارائه شده متفاوت است. به همین خاطر از باشگاه صنعت‌نفت به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز شکایت کردیم. نام این بازیکن احمد ساکی و متولد 71 است اما با شناسنامه مربوط به سال 76 و نام حسین بازی می‌کند. نام پدر احمد ساکی جاسم و شناسنامه صادره از اهواز است اما در شناسنامه‌ مربوط به سال 76 با نام حسین ساکی که صادره از دشت آزادگان است، نام پدر عبدالامیر درج شده است.

وی ادامه داد: باشگاه پیکان 24 ساعت پس از بازی صنعت‌نفت طبق مقررات انضباطی اعتراض خود را ثبت و مدارکش را ارائه کرد. در ادامه کمیته انضباطی خواست مشخصاتی که از وی داریم ارائه بدهیم. این مدارک هم در کمیته انضباطی ثبت شد. امروز مدارک خود را به کمیته انضباطی فرستادیم و منتظر تشکیل جلسه هستیم.

AJXc6D5amrQw

مسئول امور حقوقی و قراردادهای سابق فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اگر تخلف ساکی اثبات شود، با توجه به اینکه وی با شناسنامه مربوط به سال 76 در فهرست تیم ملی امید برای رقابت‌های قهرمانی آسیا سال 2020 شرکت کرده، چه وضعیتی پیش خواهد آمد، گفت: به هر بحثی در موعد مقرر خودش باید اعتراض شود. اگر الان ثابت شود مدارک ساکی جعلی بوده از زمان اثبات این موضوع، پرونده قابل بررسی است. اگر چنین وضعیتی برای ساکی ثابت شود و کشورهای دیگر هم مدعی شوند، احتمال دارد عوارض دیگری هم به وجود بیاید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: