پایگاه خبری خانه فوتبال:

قتل وحشتناک همه را شوکه کرد.قتل مقوله ترسناک و عجیبی است.قتل آدمی را نابود و خانواده ایی را عزادار میکند.قتل جنبه های مختلفی دارد.قتل هر روز در عین ناباوری بیشتر می شود

قتل های عجیب میان خنجرکش های مشهدی

 جوان 20 ساله ای که به اتهام قتل دو جوان دیگر با ضربات کشنده خنجر دستگیر شده است در حالی خصومت های قبلی و «تحقیرشدن» را انگیزه این نزاع خیابانی بیان کرد که همه اندامش با خال کوبی های شیطانی پوشیده شده است.
به گزارش اختصاصی خراسان، عقربه های ساعت، دقایق اولیه بامداد هفتم فروردین را نشانه رفته بودند که خبر دو جنایت وحشتناک در بی سیم های پلیس 110 پیچید و نیروهای انتظامی را به تکاپو انداخت. لحظاتی بعد مشخص شد که دو جوان 18 و 23 ساله که با ضربات وحشتناک خنجر مجروح شده بودند پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

قتل

به همین خاطر قاضی ویژه قتل عمد  بلافاصله برای بررسی ماجرا عازم مرکز درمانی شد و به تحقیق در این باره پرداخت. در همین حال ماموران انتظامات بیمارستان از دستگیری جوان 22 ساله ای به  نام «محمد- د» خبر دادند که ایلیا (یکی از مجروحان) را به بیمارستان رسانده بود در حالی که خنجر خون آلودی را به همراه داشت.

گزارش خراسان حاکی است: قاضی دکتر صادق صفری که تحقیقات گسترده میدانی را شبانه ادامه می داد بلافاصله بازجویی از جوان 22 ساله را شروع کرد. این جوان که مدعی بود فردی به نام «علی – خ» دو جوان (مقتولان) را در نزاع خیابانی به قتل رسانده است درباره خنجر خون آلود نیز گفت: وقتی پیکر زخمی ایلیا را به بیمارستان رساندم، خنجر او را نیز از کمرش بیرون کشیدم تا او را به اتاق عمل ببرند.

بنابراین گزارش، درحالی که بررسی های گسترده کارآگاهان ورزیده اداره جنایی آگاهی با راهنمایی های میدانی مقام قضایی برای شناسایی خنجرکش های خیابانی ادامه داشت ناگهان خبر دیگری در بی سیم های پلیس پیچید که دو جوان مجروح نیز به بیمارستان امدادی (شهید کامیاب) منتقل شده اند که حال یکی از آنان بسیار وخیم است.

پیگیری این خبر که احتمال می رفت ریشه در نزاع خیابانی خنجرکش ها داشته باشد، دامنه تحقیقات را در حالی به بیمارستان امدادی کشاند که بررسی های دقیق نشان داد جوانی که به خاطر وخامت حالش به اتاق مراقبت های ویژه انتقال یافته است. «علی- خ» نام دارد.این گونه بود که با توجه به اعترافات «محمد- د» در بیمارستان ریشه دو ماجرای مذکور به یکدیگر گره خورد و تحقیقات قاضی ویژه قتل عمد وارد مرحله جدیدی شد.

به گزارش خراسان، ساعتی بعد هنگامی که کارآگاهان پلیس آگاهی در کنار مقام قضایی وارد بیمارستان امدادی شده بودند، مشخص شد که جوان دیگری به نام «محمد – ر» (32 ساله) نیز به صورت سرپایی مداوا شده و از بیمارستان بیرون رفته است. ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که جوان 20 ساله پلنگی پوش، همان «علی- خ» است که در نزاع مرگبار خیابانی شرکت داشت.

به همین خاطر قاضی صفری دستور داد تا وی در مرکز درمانی تحت نظر پلیس قرار گیرد و خود شبانه به همراه گروهی از کارآگاهان عازم محل وقوع نزاع در چهارراه دانش آموز شد تا صحنه درگیری خونین را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.آثار قطرات خون زیادی که در اطراف تقاطع ریخته شده بود حکایت از نزاع وحشتناکی داشت که بین خنجرکش های مخوف رخ داده بود.

در همین حال «محمد – د» (متهم دستگیر شده) در صحنه این حادثه هولناک به قاضی دکتر صادق صفری گفت: من و ایلیا و امیر (دو مقتول) و یک نفر دیگر در چهارراه دانش آموز و بولوار معلم بودیم و قصد خرید داشتیم اما ناگهان 3 نفر به سمت ما حمله ور شدند و من دیدم که «علی – خ» از پشت سر ، ضربه ای با نیمچه (خنجر) به گردن ایلیا زد و زمانی که برگشت دوباره ضرباتی به سینه اش فرود آورد ولی زمانی که مبین و امیر به دنبال علی رفتند من هم ایلیا را به بیمارستان فارابی رساندم و در بیمارستان خنجر را از کمر ایلیا برداشتم که ماموران انتظامات به من مشکوک شدند و مرا هم دستگیر کردند.

ادامه این گزارش حاکی است: در حالی که بررسی های میدانی قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب تا صبح ادامه داشت، گروه دیگری از کارآگاهان به سرپرستی سروان منفرد (افسر پرونده) به کنکاش های اطلاعاتی پرداختند و موفق شدند مخفیگاه برخی از عوامل این نزاع هولناک را شناسایی کنند اما قبل از آغاز عملیات دستگیری، «محمد- ر» که از بیمارستان امدادی بیرون رفته بود با دستی زخمی و پانسمان شده ، خود را به پلیس معرفی کرد.

از سوی دیگر «علی – خ» که بهبودی نسبی پیدا کرده و از مرگ نجات یافته بود، به پلیس آگاهی منتقل شد و زیرنظر سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد) درحالی مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفت که قاضی صفری نیز در پلیس آگاهی حضور داشت این جوان 20 ساله که خال کوبی های شیطانی زیادی را روی اندامش دارد در اعترافاتی تکان دهنده گفت: با مادرم دعوا کرده بودم و برای همین به پارک دانشجو رفتم اما ناگهان مبین، ایلیا، امیر و امیررضا به سوی من حمله ور شدند و مرا با چاقو زدند.

دیروز هم مرا به شدت تحقیر کرده بودند .به گزارش خراسان، او در حالی این اظهارات را بر زبان جاری می کرد که اعترافات او با توجه به آثار صحنه حادثه برای مقام قضایی باورپذیر نبود به همین خاطر روند بازجویی ها تغییر کرد و چگونگی وقوع نزاع مرگبار با توجه به اسناد و شواهد انکارناپذیر ادامه یافت. در این هنگام ناگهان «علی- خ» (متهم به قتل دو جوان) لب به اعتراف گشود و گفت: من با «محمد- ر» به چهارراه دانش آموز رفتیم تا از کارت عابر بانک پول برداشت کنم.

بعد از آن با یکی از دوستانم تماس گرفتم تا با خودرو به دنبال ما بیاید و من و محمد را به منزل برساند اما زمانی که منتظر دوستم بودیم ناگهان چند نفر به سرو ما ریختند که درگیری شروع شد و من هم درحالی ضربات خنجر را بر پیکر آن ها فرود می آوردم که خودم نیز زخمی شده بودم.

در این شرایط به همراه «محمد – ر» جلوی خودروهای عبوری را می گرفتیم تا از صحنه حادثه فرار کنیم اما هیچ راننده ای توقف نمی کرد چرا که ما را با سر و وضعی خون آلود می دیدند و از ترس فرار می کردند ولی راننده یک دستگاه پراید توقف کرد و محمد مرا به منزلمان در امامت رساند ولی چون حالم وخیم شد اطرافیانم با اورژانس تماس گرفتند و دوباره به همراه «محمد- ر» به بیمارستان امدادی منتقل شدم. این درحالی است که ما از قبل با یکدیگر خصومت داشتیم و آن ها مرا تحقیر کرده بودند. براساس گزارش خراسان، تحقیقات بیشتر درباره ادعاهای متهمان این پرونده جنایی،زیر نظر سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) و با صدور دستورات ویژه قضایی همچنان ادامه دارد.

شش قتل و جنایت مرموز 1401

پرونده ۶ جنایت در روزهای تعطیل اول امسال روی میز قضات دادسرای جنایی پایتخت قرار گرفت؛ قتل ۶ مرد و زن که از چند روز پیش از آغاز سال جدید تا روزهای اول ۱۴۰۱ رخ داد.
از روز ۲۶ اسفند سال ۱۴۰۰ آغاز شد. سه روز مانده به پایان سال به ساسان غلامی بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی پایتخت خبر یک جنایت مرموز رسید. او بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داد و همراه ماموران جنایی راهی محل حادثه در حوالی بازار تهران شد. تیم تجسس پس از حضور در محل با جسد مردی ۵۵ ساله روبه‌رو شدند. مردی که در زمینه خرید و فروش دارو فعالیت و در خانه‌اش به تنهایی زندگی می‌کرد.

قتل مرموز مرد داروفروش

با حضور ماموران تحقیقات در این‌خصوص آغاز شد. همسایه‌ها به ماموران پلیس گفتند که از چند روز قبل بوی نامطبوعی از خانه این مرد در کل ساختمان پیچیده بود. پس از طولانی‌شدن این ماجرا آنها به موضوع مشکوک شده و با آتش‌نشانی و پلیس تماس گرفتند. وقتی ماموران آتش‌نشانی رسیدند، به همراه پلیس وارد خانه شدند و جسد این مرد را دیدند. این مرد میانسال با ضربات چاقو به قتل رسیده بود. هنوز مشخص نیست که او چرا و به دست چه کسانی کشته شده است. در حال حاضر نیز جسد او به دستور بازپرس جنایی به پزشکی‌قانونی منتقل شده است. همچنین تحقیقات برای رازگشایی این جنایت مرموز همچنان ادامه دارد.

مرگ معمایی دختر جوان

یک روز بعد از این ماجرا نیز گزارش دومین جنایت به ماموران پلیس پایتخت رسید. بازپرس غلامی باز هم سر صحنه قتل رفت و این‌بار پرونده مرگ معمایی دختری ۳۰ ساله پیش‌روی بازپرس کشیک قتل قرار گرفت. دختر ۳۰ ساله به طرز مشکوکی جان باخته بود. از آنجا که ماجرای مرگ او عجیب بود، فرضیه جنایت قوت گرفت. شواهد نشان می‌داد که او قربانی یک قتل شده باشد. این دختر در خانه خودشان بود که جان باخت. خانواده‌اش وقتی از بیرون به خانه برگشتند با جسد او مواجه شدند.  او از ناحیه سر آسیب دیده بود و آثار جراحت نیز روی بدنش دیده می‌شد. جسد این دختر جوان نیز به پزشکی‌قانونی منتقل شد و تحقیقات برای فاش‌شدن زوایای پنهان این پرونده مرموز ادامه یافت.

سقوط مرگبار

جنایت بعدی مربوط به دقایقی پیش از آغاز سال جدید می‌شود. درست ساعت ۶:۳۰ روز ۲۹ اسفند ماه، ۳۰ دقیقه مانده به شروع سال جدید به ماموران پلیس خبر یک مرگ مشکوک دیگر رسید. این‌بار زنی ۶۵ ساله از بالکن خانه‌ای نزدیک ایران‌مال و شهرک چیتگر به پایین پرتاب شده بود. وقتی ماموران پلیس به محل رفتند، تحقیقات از همسایه‌ها را آغاز کردند. آنها همگی گفتند که شاهد جر و بحث این زن با مرد، در خانه‌اش بوده‌اند. این زن به تنهایی زندگی می‌کرد. همچنین آثار به‌هم‌ریختگی و خون نیز در خانه‌اش مشاهده می‌شد. بنابراین بازپرس دستور تحقیقات در این‌خصوص و شناسایی آن دو مرد را صادر کرد. همچنین تجسس‌ها در رابطه با اینکه این زن خودش به پایین افتاده یا او را پرتاب کرده‌اند نیز آغاز شده است.

زورگیری خشن و قتل پسر جوان

درست پنج ساعت بعد از این ماجرا باز هم جنایتی دیگر به ماموران پلیس پایتخت و بازپرس کشیک جنایی تهران گزارش شد. ساعت ۱۲ شب بود که خبر رسید نزدیک متروی شوش، پسری جوان با ضربات چاقو کشته شده است. بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و آنها با حضور در محل به تحقیق در این رابطه پرداختند. سه پسر افغانستانی با حضور ماموران ماجرا را اینگونه روایت کردند: «ما چهار پسرخاله‌ایم که با هم قصد رفتن به منزل را داشتیم. نزدیک مترو، می‌خواستیم سوار شویم که ناگهان چهار نفر با دو موتورسیکلت سد راه‌مان شدند. آنها سارق بودند و می‌خواستند گوشی تلفن‌همراه‌مان را سرقت کنند. یکی از ما مقاومت کرد و آنها نیز با چند ضربه چاقو او را کشتند.»

در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول ۲۲ ساله بود. همچنین فردی در پمپ‌بنزین همانجا تایید کرد که چهار مرد قصد زورگیری از مقتول و همراهانش را داشتند. بنابراین تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عاملان این زورگیری خشن آغاز شد.

قتل راننده کوییک

روز دوم سال جدید نیز باز هم جنایتی در تهران رخ داد. این بار نیز همه چیز معمایی بود. حدود ساعت ۴ ظهر بود که خبر این جنایت به پلیس پایتخت رسید. بازپرس کشیک قتل به همراه ماموران در محل حاضر شدند. آنها در حوالی یافت‌آباد و کنار اتوبان در یک زمین خاکی، جسد مردی را دیدند که غرق خون شده بود. او با ضربات چاقو به قتل رسیده بود. همان نزدیک نیز یک خودروی کوییک پیدا شد. وقتی مدارک داخل جیب مقتول بررسی شد، مشخص شد که این خودرو متعلق به او بوده است. اما هنوز مشخص نیست که این مرد چرا و به دست چه کسانی کشته شده است. در حال حاضر به دستور بازپرس، تحقیقات در این‌خصوص ادامه دارد.

افشای قتل در غسالخانه

آخرین جنایت در سال جدید نیز مربوط به مردی جوان می‌شود که به دست همسرش کشته شد. زن جوانی که راز جنایت او را مردی در غسالخانه فاش کرد. ماجرا از این قرار بود که اوایل امسال خانواده‌ای به یکی از شهرستان‌های اطراف تهران مراجعه و از عروس خود شکایت کردند. آنها گفتند که به عروس‌شان مشکوک هستند و تصور می‌کنند او پسرشان را کشته باشد.

آنها به پلیس گفتند: «دو روز پیش عروس‌مان به ما گفت که با پسرمان به مسافرت رفته‌اند، اما در راه تصادف کرده‌اند و پسرمان جان باخته است. اما هنگامی که در غسالخانه او را می‌شستند به ما گفتند که روی بدنش و پشت‌سرش آثار زخم و برخورد یک جسم تیز دیده‌اند. وقتی پرس‌وجو کردیم عروسم گفت که این زخم‌ها مربوط به تصادف است. ولی ما حرف او را باور نکردیم، چون عروس‌مان حتی بعد از تصادف به آمبولانس نیز زنگ نزده بود، برای همین به این قضیه مشکوک هستیم.»

اعتراف به جنایت

با اعلام این شکایت، به دستور بازپرس دادسرای همان شهرستان، نبش قبر صورت گرفت. با نبش قبر و بررسی جسد، مشخص شد که او کشته شده است. بنابراین همسرش به عنوان مظنون دستگیر شد. او در بازجویی‌ها به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: «مدتی بود که به شوهرم مشکوک شده بودم. حتی از برادرشوهرم خواستم که این موضوع را بررسی کند. برادرشوهرم گفت که با شوهرم صحبت می‌کند. او به خانه ما در تهران آمد و به شوهرم گفت که دست از این کارها بردارد.

آنها سر همین موضوع با هم دعوا کردند. برادرشوهرم وارد اتاق شد و شوهرم هم به دنبالش رفت. من برای اینکه جلوی دعوا را بگیرم و مانع شوهرم شوم، با چکش ضربه‌ای به سر او وارد کردم. قصد قتل نداشتم، ولی متوجه شدیم که شوهرم جان باخته است. او را داخل ماشین گذاشتیم، با هم به شهرستان زادگاه شوهرم رفتیم و به دروغ گفتیم که او تصادف کرده است.»

از آنجا که محل جنایت در غرب تهران بوده است، پرونده برای ادامه تحقیقات به دادسرای جنایی پایتخت ارسال شد.​روزنامه شهروند

اولین قتل سال 1401

​تسنیم: مردی ۲۰ ساله در نخستین روز فروردین ماه در درگیری خیابانی با چاقو به قتل رسید.
حدود ساعت سه بامداد یکم فروردین ماه جاری خبر قتل مردی 20 ساله از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به کلانتری 116 مولوی واصل شد. 
بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود مردی حدوداً 20 ساله در یک درگیری خیابانی با یک ضربه چاقو از ناحیه اطراف قلب زخمی شده و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده جان باخته است. 

تحقیقات بیشتر پلیس حاکی از آن بود که مقتول احتمالاً به خاطر اختلافات با دوستان خود درگیر شده، به قتل رسیده و به این ترتیب نخستین قتل در سال 1401 در تهران رقم خورد‌ه است.

در نهایت مراتب این قتل به بازپرس امور جنایی تهران نیز اعلام شد و جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت. 

تحقیقات بیشتر برای شناسایی و بازداشت متهم یا متهمان این پرونده ادامه دارد. پرونده ۶ جنایت در روزهای تعطیل اول امسال روی میز قضات دادسرای جنایی پایتخت قرار گرفت؛ قتل ۶ مرد و زن که از چند روز پیش از آغاز سال جدید تا روزهای اول ۱۴۰۱ رخ داد.
از روز ۲۶ اسفند سال ۱۴۰۰ آغاز شد. سه روز مانده به پایان سال به ساسان غلامی بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی پایتخت خبر یک جنایت مرموز رسید. او بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داد و همراه ماموران جنایی راهی محل حادثه در حوالی بازار تهران شد. تیم تجسس پس از حضور در محل با جسد مردی ۵۵ ساله روبه‌رو شدند. مردی که در زمینه خرید و فروش دارو فعالیت و در خانه‌اش به تنهایی زندگی می‌کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: