پایگاه خبری خانه فوتبال:

علی دایی پیشکسوت و اسطوره جهانی فوتبال ایران یک بهاری کامل است او در اولین روز از اولین ماه فصل بهار و سال 1348 بدنیا آمد. علی دایی در محله جیرال و خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی دارای چهار برادر است و از نعمت خواهر محروم می باشد.علی دایی همانگونه که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت هایی دست یافته است.علی دایی سال 1366 در دانشگاه شریف پذیرفته شد علی دایی سفری به آمریکا داشته است.

تمجید AFC از علی دایی

کنفدراسیون فوتبال آسیا با یادآوری بازی تاریخی تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی در جام ملت های آسیا 1996 به تمجید از علی دایی پرداخت.
کنفدراسیون فوتبال آسیا در توئیتر رسمی جام ملت های آسیا 2023 چین به تمجید از علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان پرداخت.
AFC با انتشار 4 گل دایی در بازی تاریخی ایران مقابل کره جنوبی در مسابقات جام ملت های آسیا 1996 نوشت: بازگشت به زمانی که علی دایی بازیکن تیم ملی ایران با 4 گل خود کره جنوبی را در هم شکست.
 بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های 96 آسیا در تاریخ 16 دسامبر 1996 (26 آذر 1375) به دیداری تاریخی تبدیل شد و تیم ملی ایران با نتیجه بزرگ 6 بر 2 رقیب سنتی اش را شکست داد.

در آن بازی برای تیم ملی فوتبال کشورمان کریم باقری (31)، خداداد عزیزی (52)، علی دایی (89 ــ پنالتی، 82، 77 و 66) موفق به گلزنی شدند و گلهای کره جنوبی توسط کیم دو هون و شین تائه یونگ به‌ترتیب در دقایق 11 و 34 به ثمر رسید.

ماجرای کراواتی علیه علی دایی

طی چند ساعت اخیر در کانال‌های ورزشی و بعضا سیاسی، شایعه‌ای مبنی بر درخواست سفیر ایران در قطر از علی دایی برای باز کردن کراوات قبل از حضور روی سن مراسم قرعه‌کشی فیفا، پخش شده است. دایی در این باره کامل توضیح داد.

حضور علی دایی، اسطوره فوتبال ایران در مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی قطر به دعوت فیفا، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه و شبکه های اجتماعی داشت.

بازتاب مثبت این حضور افتخارآفرین علی دایی که یکی از مشاهیر بزرگ تاریخ فوتبال آسیا محسوب می‌شود، اخبار و تصاویر جذاب متعددی به دست رسانه‌ها داد، اما در این میان، برخی خبرسازی ها و حواشی عجیب و تایید نشده هم منتشر شد که حاکی از برخورد این چهره بین‌المللی ورزش ایران با سفیر کشورمان در دوحه بود.

طی چند ساعت اخیر در کانال‌های ورزشی و بعضا سیاسی، شایعه‌ای مبنی بر درخواست سفیر ایران در قطر از علی دایی برای باز کردن کراوات قبل از حضور روی سن مراسم قرعه‌کشی فیفا، پخش شده است. دایی در این باره کامل توضیح داد.

علی دایی با اشاره به جدا بودن محل استقرار مدعوین با برگزارکنندگان مراسم و مهمانان ویژه فیفا که قرار بود روی سن بایستند، توضیح داد که اصلا دیدار و گفت‌‌وگویی با سفیر نداشته و چنین درخواستی از او نشده است، چون او به همراه سایر مهمانان ویژه مراسم قرعه‌کشی، پشت سن حاضر بوده و قبل از شروع مراسم هم با سفیر ایران روبرو نشده بود که بخواهد مکالمه ای با این مضمون یا هر محتوای دیگری صورت گرفته باشد.

دایی به تابناک گفت: سال‌هاست در چنین برنامه هایی از سوی فدراسیون جهانی دعوت می‌شوم و این حرف و حدیث‌ها را هم الان از شما می شنوم و البته برایم تازگی ندارد. اگر چنین چیزی بود، خودم می‌گفتم اما حقیقت ندارد.

علی دایی تا کنون در مراسم مختلف فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دریافت جوایز متعدد یا قرعه‌کشی و معرفی برترین‌ها، با همین تیپ رسمی و بین‌المللی شرکت کرده و این نخستین بار نبوده که کراوات بسته است.

دایی بارها در گفت‌وگوهای رسمی خود تاکید کرده که چهره ای سیاسی نیست و سعی می‌کند با حفظ جایگاهش به عنوان یک اسطوره ملی، همیشه جانب مردم را بگیرد و مسائل و مشکلات آنها را بازتاب دهد. نسبت دادن مطالب و سخنان عجیب و غریب به علی دایی تازگی ندارد و به نظر بعضی‌ها می‌خواهند پشت وجهه علی دایی پنهان شده و برخی خواسته‌های فردی خود را از زبان او به جامعه منتقل کنند.

دایی ثابت کرده که برای گفتن واقعیات و انتقاد از نارسایی‌ها تعارف و ترسی ندارد اما از اینکه ابزار جریانات و افراد سیاسی قرار بگیرد هم متنفر و بیزار است.

علی دایی یکی از هشت اسطوره فوتبال دنیا بود که قرعه کشی جام جهانی را برگزار کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی دایی، اسطوره فوتبال ایران و آقای گل سابق فوتبال ملی جهان، یکی از ستاره هایی بود که قرعه کشی جام جهانی در دوحه را انجام داد. 
حشمت مهاجرانی، پرافتخارترین سرمربی تاریخ فوتبال ملی در حمایت از علی دایی، متنی منتشر کرد و آن را غرور آمیز خواند.

علی دایی

ورود علی دایی به صحنه قرعه کشی جام جهانی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: