پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرقت کاری خلاف و لعن شده است.سرقت حرام خواری است.سرقت به صورت های گوناگون اتفاق می افتد.سرقت دل و اعصاب مالباخته را به هم میریزد.پول سرقت شده بی برکت است

دسگیری عامل مخوف سرقت در تهران

شایان مجرم ۲۸ساله‌ای است که دوستانش او را پشه صدا می‌زنند. او به اتهام سرقت گوشی دختران و پسران نوجوان دستگیر شده و می‌گوید بعد از سرقت مقابل دوربین‌های مداربسته‌ای که در محل سرقت وجود داشت به قدرت‌نمایی می‌پرداخت.

چرا معروف به پشه هستی؟

من ورزشکارم، پارکور کار می‌کنم و استعداد ویژه‌ای در پرش از ارتفاع دارم؛ به همین دلیل دوستانم به من می‌گفتند پشه!

چطور شد که یک ورزشکار تبدیل به سارق شد؟

همه‌‌چیز دست به‌دست هم داد تا من سر از دنیای سارقان درآوردم. اول دوستان ناباب، من در محله‌ای بزرگ شدم که همه خلافکارند. یک روز که با دوستانم دور هم جمع شده بودیم، آنها نقشه سرقت منزل کشیدند و وقتی به من هم پیشنهاد همکاری دادند، برای اینکه کم نیاورم وارد بازی آنها شدم و به این ترتیب بود که از چند سال قبل تبدیل به سارق شده‌ام.

البته وقتی برای نخستین‌بار به زندان افتادم از زندگی پشت میله‌های زندان ترسیدم؛ چراکه روزهای سختی را پشت سر گذاشتم، اما پس از آزادی متوجه شدم که همسرم به‌صورت غیابی طلاق گرفته و من که دچار شکست بزرگی شده بودم به دام اعتیاد افتادم و مواد، زندگی‌ام را نابود کرد و پس از آن هم سرقت می‌کردم که هزینه مواد را تامین کنم.

همیشه از خانه‌ها سرقت می‌کردی؟

نه. اول با سرقت از خانه‌ها شروع کردم، اما این بار که دستگیر شدم به‌خاطر گوشی‌قاپی بود. گوشی موبایل دختران و پسران نوجوان را می‌قاپیدم. نوجوانانی که مقابل خانه‌هایشان سرگرم بازی با گوشی بودند را شناسایی می‌کردم و در یک چشم برهم زدن گوشی را از دستشان می‌قاپیدم. پس از سرقت هم مقابل دوربین‌های مداربسته‌ می‌رفتم و با نشان دادن پشت بازوهایم قدرت‌نمایی می‌کردم.

چرا؟

بیشتر تحت‌تأثیر توهم شیشه بود. البته ماجرای یک شرط‌بندی عجیب هم مطرح بود. یک روز که با دوستانم دور هم جمع شده بودیم شروع کردیم به کری‌خوانی برای یکدیگر. بعد قرار شد هرکدام از ما یک خلاف عجیب که شگفت‌انگیز و خاص باشد، انجام بدهیم؛ در غیراین‌صورت باید تا یک هفته لباس زنانه به تن می‌کردیم و در محل می‌چرخیدیم.

من هم برای خودنمایی و کم‌کردن روی دوستانم، گفتم که گوشی‌قاپی و بعد مقابل دوربین‌ها قدرت‌نمایی می‌کنم. به این ترتیب پس از سرقت از نوجوانان مقابل دوربین‌ها می‌رفتم و خودنمایی می‌کردم غافل از اینکه دوربین چهره مرا که سابقه‌دار بودم، ثبت می‌کرد و همین باعث دستگیری‌ام شد.

چند سابقه کیفری داری؟

تا حالا ٥ بار دستگیر شده‌ام. من آدم حسابی بودم، زندگی خوبی داشتم، فوق دیپلم برق دارم، ورزشکارم، اما همین رفیق‌بازی و خودنمایی مقابل دوستانم زندگی‌ام را به نابودی کشاند. همسرم که عشق زندگی‌ام بود را از من گرفت، من آنقدر عاشق او هستم که تاریخ تولدش را روی دستانم تتو کرده‌ام (دستش را که تاریخی روی آن خالکوبی شده نشان می‌دهد). دلم می‌خواهد توبه کنم و دور خلاف را خط بکشم. شاید با این کار همسرم برگردد.

پرونده سرقت دوم

ویدیویی از شگرد سارقان برای خالی کردن پول های خودپرداز بانک را ببینید.

پرونده سرقت سوم

راز سرقت به صرف چلوکباب

ایران:سارق شیاد که با خوراندن چلوکباب مسموم به راننده بین شهری وی را بی‌هوش و خودرو و اموالش را سرقت کرده بود تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.
چند روز قبل رهگذران در حال عبور از خیابانی در جنوب تهران متوجه مرد میانسالی شدند که بی‌هوش در کنار خیابان افتاده بود. بنابراین بلافاصله آنها با اورژانس و پلیس تماس گرفتند. لحظاتی بعد مرد میانسال به‌نام کاظم به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.
در معاینات اولیه، پزشکان اورژانس اعلام کردند کاظم به خاطر مسمومیت دارویی بی‌هوش شده است. مرد میانسال تحت درمان قرار گرفت و با گذشت دو روز مراقبت در بیمارستان به هوش آمد.
او در تحقیقات گفت: من راننده بین راهی هستم و با خودروی پرایدم مسافرکشی می‌کنم. روز حادثه مرد جوانی دربست خودروی مرا برای تهران کرایه کرد. با توجه به اینکه مسافرم مبلغ خوبی را پیشنهاد کرده بود او را از اراک سوار خودرو کرده و راهی تهران شدیم. به تهران که رسیدیم، مرد مسافر پیشنهاد داد جایی توقف کرده و غذایی بخوریم.
می‌گفت در راه خسته شده‌ای و از طرفی این راه را هم باید برگردی و بهتر است که غذایی بخوری و خستگی در کنی. به پیشنهاد وی کنار خیابان توقف کردم و او از خودرو پیاده شد و دقایقی بعد با دو پرس چلوکباب برگشت.

شروع به خوردن غذا کردم اما ناگهان دیگر متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد، زمانی که به هوش آمدم خودم را در بیمارستان دیدم. مرد سارق با این ترفند نه تنها خودرو بلکه پول و وسایلی را که داخل آن بود سرقت کرده است.

به‌دنبال اظهارات مرد میانسال به دستور دادیار شعبه چهارم دادسرای ویژه سرقت، تحقیقات برای دستگیری متهم فراری آغاز شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: