پایگاه خبری خانه فوتبال:

قرعه کشی خودرو تنها روش فعلی فروش خودرو است.قرعه کشی خودرو تاثیری در کاهش قیمت خودرو نداشته است.قرعه کشی خودرو مردم را به این مدل فروش حساس کرده بود .قرعه کشی خودرو موجب رانت شده است.عدم قرعه کشی خودرو پیش از این نتوانسته مردم را راضی کند.

قرعه کشی خودرو حذف شد

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت از اعلام طرح‌های فروش خودرو خارج از روند قرعه‌کشی به‌زودی خبر داد و گفت: مرحله دوم قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تیرماه برگزار می‌شود.

"منوچهر منطقی" افزود: در پی افزایش تولید خودروهای کامل در خودروسازان داخلی و افزایش عرضه خودرو در سال ۱۴۰۱ به میزان بیشتر از ۲۰۰ درصد سال گذشته  و در پی مباحث مرتبط با اعلام اسامی برندگان نخستین مرحله تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، به دستور وزیر صمت مقرر شد به همه منتخبین که نامشان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شده است (اعم از منتخبان اصلی ‌و ذخیره) خودرو تخصیص داده شود.

وی گفت: در خصوص واگذاری خودرو به منتخبین فهرست ذخیره (رزرو) پس از اتمام مهلت ثبت‌نام منتخبین اصلی در روز ۲۵ خرداد، اطلاع‌رسانی تکمیلی انجام خواهد شد.

اعلام طرح‌های فروش خارج از روند قرعه‌کشی به‌زودی

منطقی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که در پی استقبال هم میهمان عزیز از عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و رضایت بیش از ۹۰ درصدی مخاطبان از این شیوه واگذاری، روند واگذاری خودرو هم‌زمان با افزایش نرخ تولید خودروهای کامل تداوم خواهد یافت و دور بعدی در تخصیص نیز در تیرماه انجام می‌شود.

وی بیان‌ داشت: در خصوص طرح‌های فروشی که در همین دوره از قرعه‌کشی خارج‌شده‌اند، به‌زودی اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

واکنش مردم چیست؟

در ادامه واکنش برخی خوانندگان را در رابطه با این موضوع می‌خوانیم.

-«من در سامانه یکپارچه خرید خودرو بعنوان برنده منتخب اعلام شدم. روز چهار شنبه در سایت ایران خودرو هم نام من بعنوان برنده اول ثبت شد. پس از مراجعه مجدد در سایت ایران خودرو در روز یکشنبه متوجه شدم اسم من بعنوان رزرو تغییر داده شد. امروز پس از کلی تماس با شرکت و پیگیری به من گفتند اعلام نتایج بصورت کلی بود. بعد از جدا کردن اسامی رزروی‌ها اسم شما بعنوان رزروی قرار گرفت. جالب تر از همه اینکه قبل از تماس با ایران خودرو ابتدا سایت یکپارچه خرید خودرو رو چک کردم نوشته بود که تبریک شما بعنوان برنده منتخب می‌باشید. ولی بعد از تماس با شرکت این متن هم تغییر کرد. بلاخره من نمی دونم چی اتفاقی توی این سامانه‌ها افتاد و شکایتم رو باید به کی بگم.»

-«من برنده اول بودم بعد موقع واریز وجه زدن جزو رزروهایی. یعنی واقعا چرا باید اینجور باشه.»

-« بنده هم برنده اول بودم و در حال حاضر شدم رزرو؟؟ این دیگه چه جور حق خوری و رانت علنیه؟؟؟»

-«برای منم پیامکی نیومد و تا الان تو سایت ایران خودرو می‌زد برنده اول. اما امروز برام زده رزرو، نمیدونم باید چیکار کنم.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: