پایگاه خبری خانه فوتبال:

سیگار و مواد دخانی گران می شود.سیگار اعتیاد آور است.سیگار و دخانیات سرطان زا هستند.سیگار کشیدن ظلم به خود و اطرافیان است.اعتیاد به سیگار وحشتناک است.

گرانی سیگار|ناراحتی اهل دود؛خوشحالی ضد دودها

رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی از افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی نرخ سیگار در پی افزایش عوارش گمرکی و مالیات خبر داد و خواستار بهبود وضعیت تامین ارز مواد اولیه دخانیات برای تامین بازار و جلوگیری از افزایش بیشتر نرخ شد.
محمد رضا تاجدار با اشاره به حواشی مربوط به مالیات دخانیات در سال گذشته، اظهار کرد: در امسال هم علیرغم اینکه قرار بود افزایش پنج واحد درصدی مالیات بر ارزش افزوده سیگار طبق قانون جدید، از سال دوم اجرا، یعنی دی ماه ۱۴۰۱ اعمال می‌شد، از ابتدای امسال افزایش یافت.
بر این اساس به گفته وی از ابتدای امسال مالیات برندهای خارجی معادل ۴۵ درصد به علاوه دو درصد حق انحصار و برندهای داخلی ۳۰ درصد به علاوه دو درصد حق انحصار خواهد بود.
رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی در ادامه با اشاره به افزایش نرخ پایه حقوق گمرکی از ۴۲۰۰ تومان به ارز نیمایی، تصریح کرد: بعد از این افزایش نرخ پایه، سود بازرگانی بیشتر کالاها کاهش پیدا کرد، اما برای دخانیات مانند سابق ۱۱ درصد است. بنابراین عوارض گمرکی برای مواد اولیه دخانیات شش برابر شده که روی نرخ محصول نهایی تقریباً اثر ۲۰ تا ۳۰ درصدی دارد.

افزایش اشتباهی مالیات توتون و خرمن

تاجدار در ادامه از مشکلاتی در سامانه‌ها در پی تغییر نرخ پایه حقوق گمرکی خبر داد و گفت: همچنین سازمان امور مالیاتی برداشت اشتباهی از قانون مالیات بر ارزش افزوده داشته و افزایش پنج واحد درصدی را برای توتون و خرمن هم اعمال کرده و مالیات این دو را به ترتیب به ۱۵ و ۴۰ درصد رسانده است. البته بعد از مکاتبه‌ها مقرر شد این اشتباه اصلاح شود که هنوز اتفاق نیفتاده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره افزایش نرخ سیگار در امسال گفت: برای محاسبه نرخ باید افزایش پنج واحد درصدی مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر ۲۰ تا ۳۰ درصدی افزایش حقوق گمرکی را در نظر گرفت. اما به دلیل حفظ بازار و رقابت با شرکت‌های داخلی و سیگارهای قاچاق، شرکت‌های مختلف، با احتیاط نرخ خود را بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش داده‌اند و برخی هم هنوز قیمت‌های جدید را اعمال نکردند.

تاثیر روانی افزایش نرخ ارز بر بازار

البته به گفته رئیس انجمن دخانیات، اخیرا تاثیر روانی افزایش نرخ ارز هم باعث افزایش نرخ سیگار در سطح خرده‌فروشی‌ها شده بود.
تاجدار همچنین از مشکلاتی در تامین ارز مواد اولیه خبر داد و خواستار بهبود این وضعیت برای تامین بازار و جلوگیری از افزایش نرخ بیشتر شد.

سیگار

پاکسازی ریه‌ها با این سه روش طبیعی

ریه خود را نجات دهید. تکنیک‌های پاک‌سازی ریه برای افرادی که سیگار می‌کشند، افرادی که به طور منظم در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند و افرادی که دارای بیماری‌های مزمنی هستند که بر سیستم تنفسی تأثیرگذار است (مانند آسم، بیماری انسدادی مزمن ریه و فیبروز کیستیک) مفید است. تنفس در هوای آلوده، دود سیگار و سایر سموم می‌تواند به ریه‌ها آسیب برساند و حتی باعث ایجاد مشکلات تنفسی شود. حفظ سلامت ریه‌ها برای حفظ سلامت کل بدن ضروری است.
طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بودن در معرض آلودگی هوا سالانه منجر به مرگ 4.2 میلیون نفر در سراسر جهان می‌شود. استعمال سیگار نیز عامل مرگ یک نفر از هر پنج نفر در ایالات متحده است.

در این مطلب به سه روش طبیعی می‌پردازیم که افراد می‌توانند برای پاکسازی ریه‌های خود از آنها استفاده کنند.

مصرف چای سبز

چای سبز حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بسیاری است که به کاهش التهاب ریه کمک می‌کنند. این ترکیبات حتی قادرند از بافت ریه در برابر اثرات مضر استنشاق دود محافظت کنند.

مطالعه‌ای که در کشور کره بر روی بیش از هزار بزرگسال صورت گرفت، نشان داد ریه افرادی که روزانه حداقل دو فنجان چای سبز می‌نوشند، نسبت به کسانی که این نوشیدنی را مصرف نمی‌کنند، عملکرد بهتری دارد.

بخار درمانی

بخار درمانی یا بخور گرفتن برای باز کردن مجرای تنفسی و بهبود عملکرد ریه در تخلیه مخاط مفید است.

مبتلایان به بیماری‌های ریوی در هوای سرد و خشک دچار علائم شدیدتری می‌شوند؛ اما بخار گرم و رطوبت برعکس عمل می‌کند و باعث بهبود تنفس و شل شدن مخاط داخل مجاری تنفسی و ریه‌ها می‌شود. از این رو  استنشاق بخار آب می‌تواند موجب تسکین فوری شده و به افراد برای داشتن تنفس راحت‌تر کمک کند.

ورزش

ورزش منظم موجب بهبود سلامت جسم و روح افراد می‌شود و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از جمله سکته مغزی و ناراحتی‌های قلبی را کاهش می‌دهد. ورزش، عضلات را به فعالیت بیشتر وا می‌دارد؛ این افزایش فعالیت باعث افزایش تنفس بدن شده و در نتیجه اکسیژن بیشتری به عضلات وارد می‌شود. ورزش کردن گردش خون را بهبود می‌بخشد و بدن را در دفع دی اکسید کربن اضافه‌ای که به علت ورزش تولید شده، یاری می‌کند.
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: