پایگاه خبری خانه فوتبال:

تکلیف حقوق بازنشستگان اعلام شد. حقوق بازنشستگان هر سال افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان کفاف هزینه های آنها را نمی دهد. افزایش حقوق بازنشستگان جدی شد. جزئیات جدید حقوق بازنشستگان را بخوانید.

دهقان‌کیا با بیان اینکه سرپرست وزارت کار ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی را تأیید کردند، گفت: این ماده که شامل افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح است، مطابق مصوبه شورای عالی کار یعنی ۳۸ درصد به اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان، قرار است به طور کامل اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: از اول شهریورماه حقوق این بازنشستگان پرداخت خواهد شد و مابه‌التفاوت افزایش حقوق‌ها از اول سال به مرور در طی ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران تاکید کرد: مصوبات جلسه‌، مورد تأیید تمام کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور قرار گرفت.

دهقان‌کیا گفت: مشکل ما بعضاً این بود که مبلغ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان از سوی کسی اعلام نمی‌شد و همین باعث ایجاد نگرانی شده بود که آیا این مبلغ پرداخت خواهد شد یا خیر که درجلسه مذکور اضافه شدن این مبلغ نیز تأیید شد.

وی با بیان اینکه افزایش بن و حق مسکن به دولت و شورای عالی کار ارتباطی ندارد، گفت: هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی باید براساس منابع و مصارف خود برای حق مسکن تصمیم‌گیری کنند.

نشست کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی در بندرانزلی با حضور محمد زاهدی‌وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و به واسطه آن، افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح، مطابق مصوبه شورای عالی کار یعنی ۳۸ درصد به اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان اعلام شد. علاوه بر این، احکام اصلاح‌شده بازنشستگان از شهریورماه اعمال می‌شود و افزایش مطابق با سقف مصوبه شورای عالی کار و هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان مجددا افزایش خواهد یافت؟

وزیر آموزش و پرورش افزود: اما الحمدالله با اصلاحاتی که در قانون صورت گرفت، درحال حاضر قریب ۸۱۰ هزارنفر از معلمان عزیز، مشمول رتبه‌بندی فرهنگیان خواهند شد.

گمانه زنی ها و تحلیل ها درباره نتیجه مذاکارت احیای توافق هسته ای در وین همچنان از موضوعات خبری پرمخاطب این روزهاست.

در همین رابطه میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین در توییتی نوشت: تحریم‌ها علیه ایران ممکن است به‌زودی برداشته شوند. اما در مورد تحریم‌ها علیه روسیه نمی‌شود چنین گفت. تنها بخشی از آنها مربوط به اوکراین است. غرب، خط مشی مستقل روسیه را یک چالش راهبردی می‌داند و به سختی اعمال تحریم‌ها را کنار می‌گذارد.

نماینده روسیه در مذاکرات وین همچنین درباره روند مذاکرات وین گفته است که در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، حصول توافق نهایی درخصوص احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تا هفته آینده ممکن است. البته، این در شرایطی ممکن است که تمام طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات وین با نسخه پیش‌نویسی که از سوی هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در هشتم اوت ارائه شد، موافقت کنند. اکنون باید منتظر آغاز هفته آینده باشیم.

این در حالیست که در ادامه رویکرد خصمانه مقامات آمریکایی درقبال کشورمان برخی سناتورهای آمریکا با طرح ادعاهایی علیه ایران در رابطه با حمله اخیر به سلمان رشدی تلاش کردند مذاکرات دولت بایدن برای احیای برجام را زیر سوال ببرند.

لزوم ایجاد اجماع داخلی در مورد توافق احتمالی هسته‌ای، از نکات مورد تاکید یک تحلیلگر مسائل سیاسی کشور بود.

ناصر ایمانی که نسبت به ایجاد اجماع ملی مورد انتظار، ناامید است می گوید: واقعیت این است که درباره این توافق بزرگ کشور با سایر قدرت های دنیا باید اجماع داخلی شکل بگیرد، ولو از نظر برخی جناح های سیاسی این توافق ایراد داشته باشد. من با شناختی که از جناح های سیاسی دارم، امکان ایجاد اجماع ملی را ضعیف می‌دانم درحالیکه همه جناح های سیاسی باید پشت توافق باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: