پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرقت کاری خلاف و لعن شده است.سرقت حرام خواری است.سرقت به صورت های گوناگون اتفاق می افتد.سرقت دل و اعصاب مالباخته را به هم میریزد.پول سرقت شده بی برکت است.

جزئیات سرقت از تاجر معروف

چند روز قبل یک تاجر پوشاک با مراجعه به پلیس آگاهی مشهد، از دستبرد افراد ناشناس به گاو صندوق فروشگاه خبر داد و مدعی شد که سارق یا سارقان 46 هزار دلار و یورو را ربوده اند.

در پی دریافت این خبر، بلافاصله گروهی از کارآگاهان با راهنمایی های سرهنگ احمد نگهبان ( رئیس پلیس مشهد) وارد عمل شدند و با انجام یک سری تحقیقات میدانی دریافتند که سرقت مذکور توسط فردی آشنا صورت گرفته است چرا که دستبرد به دلارها بدون تخریب قفل فروشگاه یا گاو صندوق انجام شده بود.

بنابراین افسران آگاهی به تحقیقات از اطرافیان و شاگردان مرد تاجر پرداختند که به عمده فروشی لباس اشتغال داشت. آن ها پس از بررسی صحنه جرم به دختر 19 ساله ای مظنون شدند که از حدود یک سال قبل در فروشگاه مذکور استخدام شده بود.

این دختر که ابتدا سعی می کرد خود را بی گناه جلوه دهد وقتی در بازجویی ها به تناقض گویی افتاد به ناچار راز سرقت از گاوصندوق را فاش کرد. او گفت: چند روز قبل متوجه شدم که صاحبکارم مقادیر زیادی دلار را درون گاو صندوق گذاشت من هم با دیدن این صحنه، وسوسه شدم و ماجرا را برای ناپدری ام بازگو کردم سپس با نقشه و پیشنهاد ناپدری ام، به محل کار آمدم و از کلیدهای مغازه و گاو صندوق کپی برداری کردم و کلیدها را به ناپدری ام دادم. او نیز حدود ساعت 3 بعد از ظهر که همه کارکنان، فروشگاه را برای استراحت ترک کرده بودند، به آرامی و خونسردی کامل به فروشگاه آمد و در حالی که نقاب به چهره داشت با کلیدهای یدکی به گاو صندوق دستبرد زد.

به دنبال اعترافات این دختر جوان بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی ناپدری 47 ساله معتاد را دستگیر کردند و در حالی به مقر انتظامی انتقال دادند که در بازرسی از مخفیگاه وی 10 هزار دلار سرقتی نیز کشف شد.

تحقیقات بیشتر نشان داد که سارق 47 ساله در کمتر از 5 روز با همان دلارهای سرقتی یک واحد آپارتمان در محدوده شهرک ابوذر مشهد خریده است.

در همین حال رئیس پلیس مشهد به شهروندان توصیه کردکه در به کارگیری افراد برای خدمات فروشگاهی دقت کافی داشته باشند و افراد مطمئن را به کار بگیرند. وی تاکید کرد که صاحبان مشاغل نباید کلید مراکز تجاری و به ویژه گاو صندوق را در محل فروشگاه یا اطراف گاو صندوق بگذارند و حتی الامکان از نگهداری اشیای قیمتی  یا وجوه نقدی زیاد در محل کار خودداری کنند. سرهنگ احمد  نگهبان همچنین توصیه کرد: فروشندگان کالا حتما محل کار خود را به دوربین های مدار بسته و دیگر لوازم ایمنی و امنیتی مجهز کنند تا در صورت وقوع جرم مورد استفاده قرار بگیرد.

وی گفت: مسدود کردن راه های ورودی به اماکن باید غیرقابل نفوذ باشد و متصدیان فروشگاه ها از نرده های آهنی، قفل کتابی  یا تجهیزات دیگر استفاده کنند. فرمانده انتظامی مشهد هشدار داد :کارفرمایان دوربین های مدار بسته را طوری نصب کنند که زاویه دید آن، چهره کامل افراد را نشان دهد و از سوی دیگر نیز در معرض نور لامپ  یا روشنایی دیگر نباشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: