پایگاه خبری خانه فوتبال:

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: تیم ملی مقابل اروگوئه دفاعی بازی نکرد.

محمد مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص عملکرد ابوالفضل جلالی مقابل تیم ملی اروگوئه و حضور این مدافع استقلال در ترکیب ثابت تیم ملی اظهار داشت: با توجه به اینکه کی‌روش سخت‌گیرانه‌ترین روش‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای انتخاب بازیکن دارد و یک بازیکن جوان توانسته خودش را با پارامترهای مدنظر سرمربی تیم ملی سازگار کند، باید به انتخاب باشگاه استقلال دست مریزاد بگوییم که چنین مهره ارزشمندی را در اختیار دارد.

کی‌روش، شخصیت تیم ملی را از چندگانگی نجات داد

وی افزود: جلالی از فرصتی که ساپینتو به او داد استفاده کرد و بازی‌های خوبی را از خودش در استقلال  به نمایش گذاشت. خودش از لحاظ فیزیکی و فنی بارش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دوش می‌کشد و نوید روزهای خوبی در آینده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد. بنابراین لازم است به او کمک بیشتری از لحاظ فکری شود. جلالی حرف‌شنوی خوبی دارد و سعی می‌کند نظرات سرمربی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در زمین اجرا کند. از حاشیه‌سازی دور است و تلاش می‌کند در خدمت تیم باشد. این مساله، رمز بزرگ موفقیتش است که رضایت ساپینتو، باشگاه استقلال و همچنین کارلوس کی‌روش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به همراه داشته که توانسته در بازی بسیار مهم و بزرگ مقابل اروگوئه به میدان برود. او مهره قابل قبولی است که اگر نگاه فراتری داشته باشیم از این مهره‌ها بیشتر می‌توانیم پیدا کنیم.

مهاجم اسبق استقلال در مورد شرایط تیم ملی و برد مقابل اروگوئه پیش از آغاز جام جهانی عنوان کرد: در ابتدا باید به اقتدار مهدی تاج در فدراسیون فوتبال تبریک گفت. او خیلی مصمم روی حرف خودش تاکید داشت که کی‌روش می‌تواند خیلی به ما کمک کند. همیشه حضور افرادی با چنین کاریزمایی، انگیزه وافری به تیم می‌دهد. بازگشت کی‌روش شخصیت تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از چندگانگی به وحدت تبدیل کرد.

وی تصریح کرد: نتیجه انتخاب تاج و همکارانش و کاریزمای کی‌روش بود که تیم ملی مقابل اروگوئه نه تنها دفاعی بازی کرد، بلکه در بعضی از زمینه‌ها از حریفش بهتر بود. تیم ما در بسیاری اوقات بالا بازی می‌کرد. نظم و تاکتیکی که مدنظرمان است تا تیم‌هایمان داشته باشند را دیشب به وضوح دیدیم. این مساله منجر به موفقیت کامل تیم شد و می‌تواند در روزهای آتی آورده مثبتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ما داشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: