پایگاه خبری خانه فوتبال:

حقوق بازنشستگان چند برابر واریز شد. حقوق بازنشستگان هر سال افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان کفاف هزینه های آنها را نمی دهد. افزایش حقوق بازنشستگان جدی شد. جزئیات جدید حقوق بازنشستگان را بخوانید.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت

سخنگوی دولت در نشست خبری درباره لایحه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت گفت: در سال اخیر شاهد موج‌های تورمی در سطح جهانی بودیم که آثارش در کشور ما هم مشاهده شد، همچنین اقدامات غیرکارشناسی در گذشته بر این تورم تاثیرگذار شد و ما سعی کردیم دریافت حقوق‌ها و دستمزدها باتوجه به تورم عادلانه شود. پیش از این افزایش حقوق کارگران، معلمان، دانشگاهیان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را شاهد بودیم که در آخرین گام لایحه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت به مجلس ارائه شد.

وی درباره اینکه با توجه به فیلتر بودن برخی شبکه‌های اجتماعی و کند بودن اینترنت در هفته‌های اخیر بسیاری از کسب و کارها دچار زیان شده ‌ند، این وضعیت چه زمانی قرار است به شکل سابق برگردد، گفت: نهادهایی که تشخیص‌دهنده مسائل و موضوعات امنیتی در برهه‌های حساس تشخیص می‌دهند که در برخی موارد امنیت مردم زیر سوال قرار می‌گیرد و تجاوزاتی به حقوق و امنیت عمومی مردم می‌شود. همان عزیران باید تصمیم‌گیری را با توجه رصد به روزی که درباره شرایط دارند انجام دهند، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی رصد موضوع را بر عهده دارد و متولی این حوزه است و با توجه به رصد به روزی که از شرایط دارد، تصمیم می‌گیرد.

بهادری‌جهرمی درباره تمدید سرپرستی زاهدی وفا در وزارت کار و معرفی گزینه تازه پیشنهادی برای وزارتخانه عنوان کرد: پیش از این از رهبری اذن گرفته شد که تا تعیین وزیر جدید ایشان سرپرست بماند و وزیر جدید به زودی معرفی خواهند شد.

حقوق بازنشستگان

واریزی چند میلیونی حقوق بازنشستگان برای این گروه از بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: معوقات افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح، از آبان ماه پرداخت می‌شود.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی با اعلام اینکه حقوق مهرماه بازنشستگان سایر سطوح مطابق شهریورماه و با اعمال افزایش ۳۸ درصد به‌علاوه ۵۱۵ هزار تومان پرداخت می‌شود، در مورد نحوه پرداخت مطالبات معوقه این دسته از بازنشستگان اظهار کرد: ۵ ماه معوقه افزایش حقوق بازنشستگان را داریم که برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنیم که این معوقه را از آبان ماه تا پایان اسفند به صورت ماهانه پرداخت کنیم.

وی با اعلام اینکه حقوق مهرماه بازنشستگان سایر سطوح مطابق شهریورماه و با اعمال افزایش ۳۸ درصد به‌علاوه ۵۱۵ هزار تومان پرداخت می‌شود، در مورد نحوه پرداخت مطالبات معوقه این دسته از بازنشستگان گفت: ۵ ماه معوقه افزایش حقوق بازنشستگان را داریم که برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنیم که این معوقه را از آبان ماه تا پایان اسفند به صورت ماهانه پرداخت کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی افزود: با تأکیدات ویژه رئیس‌جمهور محترم و پیگیری معاون اول محترم، موانعی که برای افزایش حقوق سایر سطوح به ۳۸ درصد به‌علاوه ۵۱۵ هزار تومان وجود داشت، بر اساس مصوبه وزرای عضو هیئت امنای تأمین اجتماعی برداشته شد و حقوق شهریورماه این عزیزان را با اعمال افزایش ۳۸ درصد به‌علاوه ۵۱۵ هزار تومان پرداخت کردیم. در مهرماه نیز حقوق بازنشستگان را به همین منوال و با اعمال افزایش پرداخت خواهیم کرد. ۵ ماه معوقه افزایش حقوق بازنشستگان را هم داریم که برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنیم که ۵ ماه معوقه را از آبان ماه تا پایان اسفند پرداخت کنیم. معوقات بازنشستگان از آبان ماه همراه با حقوق این عزیزان پرداخت می‌شود.

وی افزود: دیروز هم جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی برگزار شد و از رئیس‌جمهور محترم تشکر می‌کنم که دستور موکد داشتند که پرداخت دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی تسریع شود به نحوی که ما تعهداتمان را در اسرع وقت انجام دهیم. افزایش حقوق انجام شده برای مستمری‌بگیران سایر سطوح سازمان تأمین اجتماعی هر ماه حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی جدید ایجاد می‌کند که سالیانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت و امیدواریم با این افزایش، رضایتمندی بازنشستگان را تامین کنیم.

موسوی اضافه کرد: برنامه‌ریزی ما این است که ان‌شاءالله از آبان ماه واریز معوقات را داشته باشیم و رئیس‌جمهور محترم نیز دستور دادند که رد دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی که مهمترین روش تأمین نقدینگی مورد نیاز خواهد بود، سرعت بگیرد. رئیس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصادی روش‌هایی را دستور دادند که این روش‌ها باعث می‌شود که به سرعت به نقدینگی لازم برسیم و تعهداتمان را انجام دهیم./همشهری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: