پایگاه خبری خانه فوتبال:

عضو سابق کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: نمی‌توان خواسته‌های غیر منطقی از تیم ملی داشت نباید هم تصور کنیم گروه در جام جهانی ساده و آسان است اما می‌توان به صعود از گروه‌مان برای اولین بار در تاریخ امیدوار بود.
ابراهیم قاسمپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دو بازی تدارکاتی تیم ملی مقابل نیکاراگوئه و تونس اظهارداشت:  تیم ملی به بازی تدارکاتی نیاز دارد و هرچه حریفان قدرتمندتر باشند بازدهی و عملکرد این مسابقات برای تیم ملی بیشتر خواهد بود و کادر فنی می‌تواند نقاط ضعف تیم ملی را بهتر شناسایی کند. نیکاراگوئه تیم خوبی است و تونس هم یکی از تیم‌های قدرتمند آفریقا است. ضمن اینکه سبک و سیاق و سیستم کی‌روش هم تقریباً مشخص است. بعید می‌دانم دیگر او بازیکن دیگری را به ترکیب اصلی تیم ملی بخواهد اضافه کند. با این حال انجام این بازی‌ها می‌تواند  تیم ملی را هماهنگ‌تر کند. 

وی در مورد دو بازی تیم ملی مقابل سنگال و اروگوئه و روند آماده سازی تیم ، گفت: تیم ملی مقابل اروگوئه فوتبال خوبی را ارائه کرد و در بازی با سنگال هم بازی قابل قبولی از خود نشان داد. ما 16 لژیونر داریم که نسبت به جام جهانی گذشته با تجربه‌تر شده‌اند و اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا کرده‌اند. تفکرات کی‌روش در فوتبال این است که ابتدا گل نخورد و بعد هم به گل برسد. بنابراین می‌توان امیدوار بود که تیم ملی به صعود از گروهش در جام جهانی برسد.

عضو سابق کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: البته نمی‌توان و نباید خواسته‌های غیر منطقی و غیر معقول از تیم ملی داشت. نباید هم تصور کنیم گروه در جام جهانی ساده و آسان است. هرچند نسبت به گروه دیگر تیم‌های آسیایی ما در گروه بهتری قرار داریم. خیلی‌ها می‌گویند این تیم آمریکا قدرتمندتر از گذشته است اما همین تیم مقابل ژاپن در دیداری تدارکاتی 2 بر صفر شکست خورد. تیم انگلیس هم ضعیف‌تر از قبل شده است اما انگلیس و ولز ارسال از کناره‌ها دارند که ما همیشه با اینگونه توپ‌ها مشکل داریم. امیدوارم تیم ملی در جام جهانی موفق شود و برای اولین مرتبه در تاریخ فوتبال کشورمان از گروه صعود کنیم. 

قاسمپور تأکید کرد: ولی باید به یاد داشته باشیم در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست گاهی ممکن است شما تیم برتر میدان باشید و بازی را واگذار کنید یا با اشتباه بازیکن 10 نفره شوید و گل بخورید. با این حال من امیدوارم که اتفاقات خوب فوتبالی برای تیم ملی ما در جام جهانی رقم بخورد. 

وی در مورد اینکه چرا با آمدن کی‌روش به تیم ملی مخالف بود، عنوان کرد: همان موقع هم اعتقاد داشتیم که کی‌روش از نظر فنی و مدیریتی گزینه‌ای بسیار بهتر از اسکوچیچ است اما گزینه‌های دیگری برای تیم ملی در نظر داشتیم. ولی عمده دلیل ما برای مخالفت با کی‌روش بخشی از آن فنی بود که بیشتر به تفکر دفاعی او برمی‌گشت هرچند خوب دفاع کردن در فوتبال یک تاکتیک و هنر است اما بخش دیگر آن به رفتار و نوع برخوردش با مربیان ایرانی و مسئولان فوتبال و کشورمان برمی‌گشت و انحصارطلبی که گاهی او داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: