پایگاه خبری خانه فوتبال:

روزنامه اوجوگو پرتغال نوشت که مدیران پورتو تلاش خود را برای تمدید قرارداد طارمی آغاز کرده‌اند.
به گزارش "ورزش سه"، درخشش مهدی طارمی در لباس پورتو همچنان ادامه دارد. مهاجم ایرانی سومین فصل حضورش در دراگائو را تجربه می کند و با وجود رسیدن به 30 سالگی، اما همچنان به عنوان یک گلزن قهار و البته پاسوری حرفه‌ای برای تیمش موثر بازی می‌کند.
طارمی در سال 2020 از ریو آوه به پورتو پیوست و قرارداد او در سال 2024 به اتمام می رسد. حالا روزنامه اوجوگو، معروف‌ترین روزنامه ورزشی پرتغال، تیتر و تصویر شماره یک خود را به طارمی اختصاص داده و نوشته است که پورتو برای نجات مهاجم ایرانی از دست باشگاه های خواهان او که به کوسه‌ها تشبیه شده، به دنبال تمدید قرارداد با اوست.

متن روزنامه اوجوگو را در ادامه می‌خوانید:

تمدید طارمی در دستور کار

قرارداد مهاجم در سال 2024 به پایان می رسد و مدیریت پورتو می خواهد آن را تمدید کند. مهدی 2 گل با تاج و تخت پارس در لیگ قهرمانان فاصله دارد، بازی فردا در بروژ می تواند تاج بهترین بازی انفرادی لیگ قهرمانان اروپا از نظر گلزنی را روی سر او قرار دهد.

در 7 اکتبر، زمانی که باشگاه پورتو تمدید قرارداد په‌په، اوانیلسون، ژائو مانو و زیدو را رسمی کرد، پینتو داکوستا (مالک پورتو) تمایل خود را برای تمدید با تمام بازیکنانی که مربی آنها را مهم می‌داند، ابراز کرد. رئیس اژدها گفت: «من واقعاً امیدوارم که به زودی اخبار بیشتری ارائه شود.» از این نظر، O JOGO دریافت که یکی از آرزوهای ریاست باشگاه، تمدید قرارداد مهدی طارمی است که یکی از مهره های کلیدی تیم تحت هدایت سرجیو کونسیسائو به شمار می آید.

این مهاجم که در تابستان 2020 از ریو آوه به خدمت گرفته شد، طولی نکشید تا توانایی هایش را به نمایش بگذارد. او در اولین فصل حضورش در 48 بازی، 23 گل به ثمر رساند. در دومین فصل، او تعداد گل هایش را بالا برد و در همین تعداد بازی، آمار گلزنی او به 26 گل رسید.

s6L3WlypxGHt

اما همگان خیلی زود متوجه شدند که برتری مهدی، فراتر از ضربات دقیق او خواهد بود. در بخش پاس گل، بازیکن شماره 9 استعدادش را نشان می دهد: 34 پاس در 100 دیدار آبی و سفید (بدون در نظر گرفتن پنالتی های گرفته شده).

در این فصل، تعداد کل تأثیر مستقیم او در گل ها عدد پانزده را نشان می دهد (9 گل و 6 پاس گل) که این آمار حتی از تعداد بازی های انجام شده (14) او برای پورتو بیشتر است.

داده ها، به طور کامل گویای نقش طارمی در موفقیت پورتو است که این باشگاه می خواهد پاداش آن را بپردازد، اما در این راه آنها تنها نیستند. طارمی با وجود 30 سال سن، به عنوان یک هدف مطلوب در اروپا شناخته می شود، بنابراین اژدها به دنبال راهی برای حفظ موقعیت باشگاه در بازار است.

در حال حاضر، تمرکز طارمی روی کمک به پورتو برای رسیدن به اهدافش است که یکی از آنها در دیدار فردا و در دور پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا است. در صورتی که او بتواند دروازه بروژ را باز کند، می تواند به عنوان یک قهرمان ملی در کشورش نیز انتخاب شود و به یک رکورد تاریخی دست یابد.

مهدی با پنج گل در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بالاتر از علی دایی (3 گل – بازنشسته شده است) قرار دارد و در صورت گلزنی برابر بروژ، قادر خواهد بود تا به همراه آزمون از لورکوزن، بر تخت سلطنت بنشیند. با توجه به مصدومیت هموطن او در بایر، شانس رسیدن به سردار یا حتی پیشی گرفتن از او، در اختیار طارمی خواهد بود.

طارمی نیز تنها به گلزنی نیاز دارد تا بهترین کمپین انفرادی در رقابت های میلیونی را امضا کند. این مهاجم با 2 گل در دیدار برابر لورکوزن، با بهترین رکورد در این رقابت ها، یعنی 2 گل زده در فصل 2020 - 2021 برابری کرد. در دیدار رفت که با شکست چهار بر صفر پورتو همراه شد، طارمی به دلیل محرومیت غایب بود.

EsFQH3jW8LpA

این فصل نیز مانند فصل قبل، اوانیلسون بیشترین شریک طارمی در خط حمله پورتو بوده است. با این حال، ایرانی از قبل می داند گلزنی در لیگ قهرمانان چگونه است (تجربه گلزنی در این پیکارها را دارد)، اما نمی توان این را در مورد بازیکن برزیلی گفت چراکه او همچنان به دنبال اولین گل خود در رقابت های اروپایی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: