پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تیم ملی اردن به بررسی شرایط تیم‌های عربی حاضر در جام جهانی 2022 پرداخت.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سرمربی عراقی تیم ملی اردن در مصاحبه با الجزیره به تحلیل شرایط تیم‌های عربی حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ که برای اولین بار در منطقه غرب آسیا برگزار می‌شود، پرداخت.
عدنان حمد در مورد میزبان مسابقات گفت: قطر نسبت به گذشته تیم متفاوتی است. ما درمورد قهرمان جام ملت‌های آسیا صحبت می‌کنیم. تیمی که پیشرفت زیادی کرده و بازیکنانی که کارهای زیادی برای فوتبال قطر انجام دادند. جاه طلبی آن‌ها به ویژه بر اساس آنچه از مشارکتشان در کوپا آمریکا 2019 و همچنین انتخابی جام جهانی در اروپا دیدیم، بزرگ خواهد بود. این‌ها نشان می‌دهد قطر توانایی عملکرد فوق‌العاده در جام جهانی را دارد. تیم قطر واقعا فرصت حضور در مراحل بعدی جام جهانی را دارد.

حمد با اشاره به تیم ملی عربستان اظهار داشت: عربستان سعودی هم می‌تواند نمایش خوبی از خود نشان بدهد. به ویژه اینکه ششمین جام جهانری را تجربه می‌کنند. امروز فوتبال عربستان به وضوح توسعه یافته است. این تیم در مسابقات انتخابی سطح فنی بالایی از خود نشان داد. بازیکنان با استعدادی دارد. قدرت رقابت داخلی در لیگ نیز سطح بالایی دارد که در تیم این کشور منعکس می‌شود.

وی افزود: تونس یکی از قوی‌ترین تیم‌های آفریقایی است. این تیم بازیکنان حرفه‌ای زیادی در لیگ‌های بزرگ اروپایی دارد. به همین خاطر آن‌ها اهداف بلندی برای موفقیت دارند. به ویژه اینکه حمایت فوق العاده‌ای هم از جانب هوادارانشان دارند.

سرمربی تیم ملی اردن ادامه داد: مراکش بهترین تیم عربی حاضر در جام جهانی قطر است. این تیم ۲۰ بازیکن حرفه‌ای از لیگ‌های معتبر اروپایی به همراه دارد. آن‌ها از مرحله انتخابی با موفقیت کامل گذشتند و شانس بزرگی برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی دارند. معتقدم مراکش بهترین بازیکنان را دارد. این فرصت دست آن‌هاست که شگفتی‌ساز مسابقات باشند.

مربی عراق در خصوص شرایط تیم ملی این کشور، عنوان کرد: برای فوتبال عراق عجیب است که علیرغم تاریخ غنی و توانایی‌های زیاد، به جام‌های جهانی بیشتری راه نیافته است. من یکی از بازیکنان جام جهانی 1986 بودم. با تیم‌های بزرگ در گروهی سخت روبرو شدیم. هر سه بازی را باختیم اما شکست‌ها سنگین نبود. در هر مسابقه با یک گل شکست خوردیم. در آن زمان با تغییر کادرفنی مشکل داشتیم و علاقه زیادی هم به مسابقات داخلی وجود نداشت. همین دلایل کافی بود تا هیچ بردی در آن تورنمنت نداشته باشیم. معتقدم حضور ما به اندازه کافی مثبت نبود اما تیم تا حد زیادی استعدادهایی داشت که استفاده نشدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: