پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1401 متغیر شدید شده است.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا عجیب شده. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید.

قیمت طلا، سکه

قیمت طلا و سکه در آخرین هفته بهمن‌ماه همچنان رشد داشت. حتی عرضه ربع ‌سکه در بورس کالا نیز نتوانست افسار قیمت فلز زرد را بکشد.

درست یک ماه پیش، پیش‌فروش ربع سکه شکست خورد اما دولت همچنان بر فروش سایر قطعات سکه با همان شیوه ربع‌ سکه‌ها تاکید داشت. از 24 دی‌ماه بانک مرکزی به بهانه کنترل قیمت سکه اقدام به عرضه ربع سکه در بورس کالا کرد. این اقدام نه‌تنها نتوانست قیمت در بازار فلز زرد را کنترل کند، بلکه پرش‌های بیش از یک میلیون تومانی قیمت را در برخی روزها به همراه داشت.

هرچند که استقبال زیادی هم از این عرضه‌ها نشد و تا کنون تنها کمتر از نیمی از تمام سکه‌های در نظر گرفته شده به فروش رسیده است. به نظر می‌رسد این سیاست بانک مرکزی چوب حراج به ذخایر طلای کشور بود تا مدیریت بازار.

رشد ۲۵ درصدی سکه امامی در بهمن

در یک‌ ماه گذشته قیمت سکه امامی ۲۵/۴۵ درصد رشد داشت. این مقدار رشد معادل افزایش پنج میلیون و ۵۹۸ هزار تومانی قیمت این قطعه از سکه در یک ماه گذشته است.

روند قیمت طلا و سکه تا آخرین ساعات معاملاتی روز پنجشنبه افزایشی بود و این صعود، تمرکز سرمایه‌گذاران به بازار سکه را بیشتر کرده است.

به اعتقاد معامله‌گران، روند قیمت طلا و سکه متاثر از افزایش قیمت دلار و اخباری که از مجامع بین المللی مخابره می‌شود، صعودی است. بررسی افزایش قیمت در بازار فلز زرد، با وجود افزایش پلکانی دلار طی هفته جاری نشان می‌دهد روند، میل به افزایش دارد.

این در حالی است که قیمت اونس طلا در لحظه نگارش این گزارش در محدوده ۱۸۳۵.۰۳ دلاری معامله شده است. باید در نظر داشت از میان دلار و انس جهانی طلا به عنوان فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت در بازار فلز زرد، طلا و سکه در بازارهای داخلی به روندهای افزایشی تمایل دارند.

هر چند که بانک مرکزی با قوت در حال حراج ذخایر طلای کشور است اما تجربه نشان داده، تا شرایط برای خریداران مساعد نباشد چنین طرح‌هایی جذابیتی برای معامله‌گران ندارد.

قیمت طلا

تمام قطعات سکه یک کانال بالا رفت

در آخرین هفته بهمن‌ماه قیمت سکه امامی در تمامی روزها روند صعودی داشت. روز پنجشنبه سکه امامی با افزایش یک میلیون و ۱۹۵ هزار تومانی، با قیمت ۲۷ میلیون و ۵۹۶ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار نیز یک کانال پیشروی کرد و با افزایش ۹۹۹ هزار تومانی، به قیمت ۲۵ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان رسید. این قطعه از سکه در یک ماه گذشته ۲۷/۶۶ درصد رشد داشت. این مقدار معادل افزایش پنج میلیون و ۵۹۰ هزار تومانی قیمت این قطعه از سکه است.

نیم سکه ۳۰۰ هزار تومان گران شد. این مقدار افزایش قیمت این قطعه از سکه را در کانال ۱۵ میلیون تومانی نشاند. روز پنجشنبه نیم سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. ربع سکه ۳۵۰ هزار تومان گرانتر شد و وارد کانال قیمتی ۱۰ میلیون تومانی شد.

سکه گرمی که یک ماه‌ گذشته کمترین افزایش قیمت را در خانواده خود داشت، بدون تغییر قیمت و در همان کانال پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی معامله شد.

جدول قیمت و حباب سکه 27 بهمن 1401

روز پنجشنبه ۲۷ بهمن‌ماه حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی رشد داشت. این رشد باعث شد حباب سکه امامی به مرز هفت میلیون تومانی نزدیک شود. حباب قطعات سکه به تناسب افزایش قیمت، رشد داشتند.

روز پنجشنبه قیمت طلا  افزایشی بود. هر مثقال طلا ۱۴۸ هزار تومان گران شد. قیمت این مقدار طلا در این روز از نیمه کانال ۹ میلیون تومانی گذشت و با نرخ  ۹ میلیون و ۵۳۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت دو میلیون و ۲۱۵ هزار تومان معامله شد و افزایش قیمت ۳۴ هزار تومانی داشت. طلای دست دوم هم ۳۳ هزار تومان گرانتر شد و با قیمت دو میلیون و ۱۷۲ هزار تومان رسید.

رویترز اعلام کرد: گرچه قیمت طلا کمی افزایش یافت، اما در آستانه سومین هفته پیاپی کاهش قیمت قرار دارد. بالا رفتن ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا به‌دنبال اظهارات مقامات فدرال رزرو مبنی‌بر ادامه افزایش نرخ بهره، قیمت طلا را در همان سطح پایین نگه‌داشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۸۴۲ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت این فلز گرانبها ۱.۲ درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

برخی از مقامات فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته اعلام کردند بانک مرکزی این کشور احتمالاً باید نرخ بهره را بیش‌از آن‌چه در اوایل ماه افزایش داده بود، بالا می‌برد.

دلار در آستانه سومین هفته پیاپی افزایش قیمت قرار دارد و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گران‌تر کرده است. سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم افزایش یافته است.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا را به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده افزایش می‌دهد. قیمت طلا حدود ۷.۳ درصد از اوج آن در ابتدای ماه جاری یعنی بالاترین رقم طی ۹ ماه گذشته کاهش یافته است.

تاجران منتظر اطلاعات تولید ناخالص داخلی آمریکا هستند که بیش‌از پیش تصمیم بانک مرکزی این کشور برای افزایش نرخ بهره را روشن می‌کند.

قیمت نقره امروز با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۷۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۲ درصد کاهش ۹۲۱ دلار و ۲۱ سنت معامله می‌شود.

اگر آمریکا مالیات‌های سنگینی بر واردات آلومینیوم از روسیه وضع کند، این کشور هم صادرات فلزات اساسی مانند پالادیوم را محدود خواهد کرد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: