پایگاه خبری خانه فوتبال:

عصر ۱۷ ساله حکمرانی خانواده پرحاشیه آمریکایی در منچستریونایتد به‌نظر می‌رسد به پایان راه خود رسیده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، خانواده «گلیزر» اعلام کرد «روند پیگیری جایگزین‌های استراتژیک» برای منچستر یونایتد را آغاز کرده‌اند و این به معنای آن است که مالکان شیاطین سرخ ممکن است پس از ۱۷ سال باشگاه‌داری، منچستریونایتد را ترک کنند.

بیانیه باشگاه منچستریونایتد درباره برنامه‌هایی برای شناسایی سرمایه‌گذاری جدید که ممکن است به فروش باشگاه منتج شود، ساعاتی پس از آن منتشر شد که قرمزهای شهر منچستر در یک توافق دوجانبه، با «کریستیانو رونالدو» ستاره خود، پایان همکاری را اعلام کردند.

رونالدو طی مصاحبه اخیری که با «پیرس مورگان» مجری مشهور انگلیس داشت، باشگاه منچستریونایتد، سرمربی و برخی بازیکنان را به چالش کشید و مدعی شد در این تیم به او «خیانت» شده و تلاش‌هایی برای حذف او از باشگاه وجود داشته است.

باشگاه منچستریونایتد در بیانیه خود اعلام کرده روندی که با هدایت مالکان آمریکایی این تیم آغاز شده است، مجموعه‌ای از گزینه‌ها از جمله «سرمایه‌گذاری جدید، فروش و یا تبادلات» را شامل می‌شود. 

«گروه راین» نیز که فروش باشگاه چلسی در اوایل سال جاری میلادی زیرنظر آن‌ها صورت گرفت، به‌عنوان مشاور اختصای مالی منچستریونایتد در این زمینه، منصوب شده است.

باشگاه منچستریونایتد در حال حاضر ۳.۷۵ میلیارد پوند ارزش‌گذاری شده اما انتظار می‌رود بسیار بیشتر از این مبلغ به فروش برود چراکه کنسرسیوم به رهبری «تاد بولی» تاجر آمریکایی چلسی را با مبلغ ۴.۲۵ میلیارد پوند خریداری کرد. روزنامه «دیلی میل» هم نوشته حداقل مبلغ مورد پذیرش گلیزرها، پنج میلیارد پوند است.

گلیزرها در سال‌های احیر و با سیاست‌های خود که منچستریونایتد را از یک تیم طراز اول به تیم تبدیل کرده‌اند که نه قهرمان لیگ برتر می‌شود و نه در لیگ قهرمان اروپا جایگاهی دارد، خشم هواداران منچستریونایتد را برانگیخته‌اند و به چهرهای منفوری تبدیل شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: