پایگاه خبری خانه فوتبال:

یک خبرنگار آلمانی با انتشار دو تصویر تاکید دارد گل دوم ژاپن مقابل اسپانیا سالم بود.
به گزارش "ورزش سه"، همه توپ از همه خط رد شده یا نشده؟ این مهم‌ترین بحث در صحنه گل دوم سامورایی‌ها مقابل اسپانیا بود که منجر به برتری و صدرنشینی آنها در گروه E و بالاتر قرار گرفتن نسبت به اسپانیا و آلمان شد، اما از لحظه به ثمر رسیدن آن گل تاکنون بحث کارشناسی زیادی درمورد تصمیم جنجالی داور و کمک‌های او مطرح است.
مانشافت‌ها معتقدند داور و تیم ویدئویی او در صحنه منجر به گل دوم ژاپن دچار اشتباه شده و بخاطر عبور کامل توپ از خط عرضی زمین در صحنه پاس گل، باید آن را مردود اعلام می‌کردند و شرایط را برای بازگشت اسپانیا به برد در این مسابقه تغییر نمی‌دادند.

اما در این شرایط کریس ویلیامز، خبرنگار آلمانی که در حوزه بوندس لیگا و لیگ برتر انگلیس تخصص ویژه‌ای دارد، با انتشار دو تصویر نشان می‌دهد تیم داوری در دیدار اسپانیا و ژاپن دچار اشتباه نشده و نباید ژرمن‌ها به او خُرده بگیرند.

او با انتشار دو توئیت تاکید دارد باید صحنه پاس گل دوم ژاپن را از بالا نگاه کرد، نه اینکه از کنار یا روبرو به بررسی داوری آن پرداخت و با انتشار یک تصویر واضح از صحنه می‌گوید: «زوایا همه چیز را نشان می‌دهد. چیزی که از کنار به نظر می‌رسد را می‌بینید، اما در واقع باید از بالا نگاه کنید.»

otyp1CQWq0nH

تصاویر منتشر شده از این خبرنگار آلمانی نیز به خوبی نشان می‌دهد مقدار کمی از توپ در لحظه پاس، عمود بر خط و مماس بر آن است و در این شرایط، نباید گل مردود می‌شد.

86wk4X9LtgoR

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: