پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی فرانسوی سابق تیم آرسنال انگلیس درباره شانس‌ها قهرمان در جام جهانی ۲۰۲۲ صحبت کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «آرسن ونگر» سرمربی پیشین تیم آرسنال که هم‌اکنون به‌عنوان مدیر توسعه جهانی فوتبال در فیفا فعالیت می‌کند، گفته فرانسه و انگلیس شانس‌های کسب مقام قهرمانی جام بیست و دوم هستند.
ونگر می‌گوید: اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انگلیس و فرانسه در مرحله بعدی به هم خواهند خورد اما همه چیز آن‌طور که روی کاغذ است، ساده به نظر نمی‌رسد.
تئوریسین فرانسوی ادامه داد: تیم‌هایی که نیمکت قوی‌تری دارند از شانس بالاتری برای قهرمانی برخوردار هستند و فرانسه هم یکی از این تیم‌‌هاست. آن‌ها در دوره پیش که قهرمان شدند، تیم جوانی بودند و می‌توانند از عنوان خود دفاع کنند. فرانسه طی یک سال گذشته، زمان‌های سختی را پشت سر گذاشته و با انگیزه قهرمانی به قطر آمده است. آن‌ها تیم خطرناکی خواهند بود.

ونگر در ادامه گفت: تیم‌های بزرگی در جام جهانی امسال رخ‌نمایی کرده‌اند و انگلیس یکی از آن‌هاست. انگلیس در بازی اول عالی بود، در بازی دوم به مشکل برخورد و در بازی با ولز هم به نمایش خوب گذشته خود بازگشتند. انگلیس از این رقابت آموزه‌های زیادی را فرا گرفته و برخلاف بلژیک که از دوران اوج خود گذشته، آن‌ها به قله پیشرفت خود رسیده‌اند. آن‌ها درس‌هایی را فرا گرفته‌اند و هنوز هم تیم جوانی هستند.

قهرمان سه دوره لیگ برتر انگلیس همراه با آرسنال، در پایان با تمجید از سرمربی سه‌شیرها پرداخت و گفت: «گرت ساوت‌گیت» مرد بسیار باهوشی است و توانایی تحلیل مسابقات و عملکردها را به‌خوبی دارد. او تیمش را دوست دارد و از جام جهانی و یورو قبلی آموخته و هم‌‌اکنون در موقعیت خوبی است تا به نتیجه برسد.

فرانسه و انگلیس امشب به ترتیب با لهستان و سنگال دیدار می‌کنند و در صورت عبور از سد حریفان خود، در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف هم خواهند رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: