پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: ساپینتو به تیم احساسات قوی دارد و شاید آنگونه که می‌خواست‌، بچه‌ها در دربی جنگنده نبودند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علی فتح‌الله زاده درباره تساوی دو بر دو دربی پایتخت و اینکه ساپینتو نظرش این بود بازیکنان در این مسابقه خیلی جنگنده ظاهر نشدند، اظهار داشت: ساپینتو به تیم احساسات قوی دارد و شاید آنگونه که می‌خواست‌، بچه‌ها جنگنده نبودند. قطعا حرف او درست است. شهرآورد بازی‌است که اگر جنگنده نباشید و محکم و پرشور به زمین نیایید، لحظات در آن تعیین کننده است. من هم با حرف ساپینتو موافق هستم.

*پرسپولیس تا دقیقه 89 برای تساوی زور می زد

وی در مورد اینکه برخی اعتقاد دارند استقلال در دربی تعویض‌های خوبی انجام نداد گفت:‌وقتی برخی صحبت‌ها را می‌بینم احساسی به من می‌گوید شاید ما باخته‌ایم در حالی که نباخته‌ایم و تا دقیقه 89 تیم رقیب زور می‌زد تا با ما مساوی کند نه اینکه استقلال را ببرد. تیم ما تا آن لحظه برده بود تیمی که یک بر صفر عقب است اما دو بر یک جلو می‌افتد یعنی سرمربی‌اش تفکرات عالی ورزشی دارد.

*دو سرمربی در دربی ترسو نبودند

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت:‌ همه ما می‌گفتیم بعد از جام‌جهانی با آن کیفیت بالای فوتبال دیگر دربی به چشم نمی‌آید اما یکی از بهترین بازی‌هایی بود که در دهه اخیر دیدیم. 4 گل داشت و اصلا توپ یک جا نمی‌ایستاد. بازی پرشور و باهیجانی بود. باید به هر دو سرمربی احترام بگذاریم زیرا ترسو نبودند آنها برای تساوی نیامدند تیم‌هایشان را بی‌رمق نشان بدهند بلکه بازی پرشوری انجام دادند. البته ما از این لحاظ که بچه‌ها باید در دقایق پایانی هوشیارتر بودند خوب کار نکردیم.

*رضاوند را ازدست نمی دادیم، شرایط جور دیگری می شد

فتح‌الله‌زاده تصریح کرد: شاید ساپینتو می‌خواست با تعویض و جابه‌‌جایی‌های بیشتر تمرکز سرمربی رقیب را به هم بزند اگر آرش رضاوند را از دست نمی‌دادیم وضعیت شاید جور دیگری می‌شد این مسائل خاص فوتبال است. از بازیکنان و سرمربی استقلال و پرسپولیس به این دلیل که ترسو بازی نکردند تشکر می‌کنم.

*غیبت لوکادیا به استقلال ضربه زد!

وی در مورد اینکه ساپینتو اعلام کرده بازیکنانش با وجود قد بلند خود روی ضربات ایستگاهی عملکرد نامناسبی داشتند و این موضوع شما را نگران نمی‌کند، پاسخ داد:‌ دو مهاجم تیم پرسپولیس در بازی نبودند. تمرینات ما روی حضور آن بازیکنان چیده شده بود وقتی آنها رفتند بازیکنان‌مان تصور نمی‌کردند مدافع حریف این کار را انجام بدهد غیبت لوکادیا به ما هم ضربه زد. ای کاش می‌ماند (با خنده).

* برای هزینه کردن آمده‌ایم اما باید به جا خرج کنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه چند روز قبل اعلام شد از استراماچونی شماره حساب گرفتند و آیا تاکنون پولی به حساب این سرمربی ایتالیایی واریز شده است توضیح داد:‌خیر، پیش از این حسابی از وی داشتیم و چک کردم آیا می‌توان با آن کار انجام داد یا خیر؟ به لحاظ مالی واقعا روزهای سختی را گذراندیم و سوء تفاهمی برای هوادارن خودمان ایجاد شده بود که وقتی می‌گوییم تا این اندازه هزینه شده است،‌مگر نباید هزینه کردند. استقلال و پرسپولیس باید بیشتر از این خرج کنند و ما هم برای هزینه کردن آمده‌ایم اما باید به جا خرج کنیم. اگر خوب هزینه کردیم بودیم اکنون نباید سرمربی سابق استقلال از من پول می‌خواست.

*پرداختی بازیکنان را به صورت میانگین به 50 درصد رساندم

فتح‌الله‌زاده اضافه کرد: اگر به چشم‌های من نگاه کنید واقعا خسته است. 25 روز متوالی ساعت 6 صبح بیدار شدم و تا 12 شب دویدم. حسابداری باشگاه هم به من گفت اگر 30، 40 میلیارد پول بدهیم پرداختی بازیکنان به 40 درصد می‌رسد اما این پرداختی را قبل از به صورت میانگین دربی به 50 درصد رساندم. قبل از ورود من 17.5 تا 18 درصد پرداختی داشتیم اما اکنون میانگین 50 درصد دریافت کردند. برخی نفرات هم 40 درصد گرفتند. این حق بچه‌ها بوده و باید این کار را انجام می‌دادم.

*هنوز پرداختی به رافائل سیلوا مناسب نیست

وی تصریح کرد: از زمانی که به استقلال آمدم در دو مرحله به خارجی‌های تیم پرداختی داشتم اما به این دلیل که پیش از این دریافتی نداشتند هنوز دریافتی‌شان به شرایط مناسبی نرسیده است. دو بار به رافائل سیلوا پول دادم اما هنوز پرداختی به وی مناسب نیست زیرا از قبل چیزی دریافت نکرده بود قرار است این هفته به او پول بدهم تا کنون هم پولی به حساب استراماچونی واریز نشده از یکی از دوستان خواهش کردیم شرایط ما را به این مربی بگوید. او مربی ما بوده و دوستش داشتم واقعا هم می‌خواهیم کار راه بیفتد باید بدهی خود را بدهیم.

*به دلیل بالارفتن دلار، به جای 50 میلیارد باید 57 میلیارد به استراماچونی بدهیم

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: یکی از دوستان را مأمور کردم تا در صورت موافقت استراماچونی در سه قسط پول او را بدهیم متأسفانه قیمت دلار هم بالا رفته و جای 50 میلیارد باید 57 میلیارد بدهیم که پول بسیار سنگینی است در صورت توافق با استراماچونی از هفته آینده در دو تا سه قسط مطالباتش را پرداخت خواهیم کرد. البته فقط استراماچونی نیست و با سه نفر دیگر هم مشکل داریم.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه آیا در صورت رسیدن به توافق می‌توانند پنجره نقل و انتقالات استقلال را باز کنند گفت:‌در صورت رضایت استراماچونی و انجام شدن این توافق می‌توانیم پنجره را باز کنیم. ان‌شاءالله اگر توافقات حاصل شود قطعا از ابتدای نیم‌فصل پنجره باز خواهد شد.

وی در خصوص مشکل بدهی باشگاه استقلال به سانتاکلارای پرتغال بابت رضایت‌نامه محمد محبی توضیح داد:‌مشکل ما با سانتاکلارا به این شکل نیست پول را فرستاده‌ایم که بخشی از آن به حساب این باشگاه واریز شده و بخش دیگر را در یکی از کشورها نگه داشته‌اند. این پول را روز گذشته به ما بازگرداندند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: