پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1401 متغیر شدید شده است.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا عجیب شده. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید.

طلا نخرید، قیمت طلا ارزان می‌شود!

کاهش قیمت دلار، بر قیمت طلا و سکه هم تاثیر کاهشی داشت. اما رشد مجدد قیمت دلار، باعث شده که قیمت طلا و سکه هم افزایش پیدا کند. اما آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید طلاست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، آنچه در بازار ایران قیمت طلا و سکه را تعیین می‌کند، قیمت دلار است. بر این اساس پیش‌بینی کارشناسان در خصوص قیمت طلا و سکه، کاملا وابسته به روند قیمت دلار است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر هم با تاکید بر این موضوع، اعلام کرده که تنها شرط کاهش قیمت طلا در بازار، مهار و کنترل نرخ ارز است.» از طرف دیگر، کاهش قیمت سکه و طلا در هفته گذشته سبب شده که تقاضا کاهش پیدا کند. حالا رئیس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید در صورتی که کاهش قیمت دلار ادامه داشته باشد و تقاضا هم ثابت بماند، قیمت طلا و سکه کاهشی خواهد شد و زمان مناسبی برای ورود به بازار و خرید طلا و سکه است.

نادر بذرافشان حتی پش‌بینی کرده که در چنین حالتی، قیمت طلا و سکه کاهشی می‌شود.

وعده کاهش قیمت‌ها در حالی مطرح می‌شود که روند بازار از ابتدای هفته افزایشی بوده است. امروز 19 دی ماه قیمت هر گرم طلای 18 عیار، یک میلیون و 870 هزار تومان است. قیمت سکه بهار آزادی 21 میلیون و 440 هزار تومان است. این در حالی است که قیمت سکه تا 19 میلیون تومان هم پیش رفته بود. قیمت نیم سکه 12 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت ربع سکه 8 میلیون و 700 هزار تومان است.

اعدادی که نشان می‌دهد روند بازار بر خلاف پیش‌بینی رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزایشی است.

شرط کاهش قیمت طلا  و سکه چیست؟

البته بذرافشان معتقد است که پیش‌بینی بازار سخت است و نمی‌توانیم بگوییم که تا پایان سال یا سال آینده بازار طلا و سکه به چه سمتی می‌رود. چون هر روز ما ممکن است با نوساناتی روبه‌رو شویم؛ چه در سطح دنیا و بازارهای جهانی و چه در سطح داخلی. اما می‌توانم بگویم اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به این‌که تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.

بذرافشان متذکر شد: در کل باید ببینیم شرایط اونس جهانی طلا، بازارهای داخلی و مدیربت و سیاست‌های بانک مرکزی چگونه خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی اگر به بازار ورود کند و کنترل و ثبات قیمت ارز بیشتر شود، این می‌تواند نقش مهمی در ثبات ‌و حتی کاهش قیمت طلا و سکه داشته باشد.

روز گذشته رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفتگو با همشهری انلاین گفته بود: در حال حاضر قیمت‌ طلا و قیمت سکه کاهش خوبی داشته است و مردم دیگر نگران افزایش یا کاهش زیاد نباشند. بر این اساس توصیه می‌کنیم با توجه به کاهش و ثباتی که در این هفته در بازار داشتیم الان زمان مناسبی برای انجام مبادلات در حوزه طلا و سکه است.»

قیمت طلا

تداوم پیشروی قیمت طلا

قیمت طلای جهانی دیشب تا ۱۸۷۹ دلار بالا رفت که نسبت به روز شنبه هفته جاری تقریبا ۱۲ دلار رشد کرده بود.

پیام افزایش قیمت طلا به بازار سکه

برخی از معامله گران می گفتند افزایش قیمت اونس طلا ممکن است موجب خوش بینی سکه بازان در داخل ایران شود و به تبع آن فلز گران بهای داخلی مسیر صعود را دنبال کند.

پیش بینی قیمت طلا و سکه از مسیر دلار

از سوی دیگر برخی از بازیگران ارزی شب گذشته مدعی بودند که قیمت دلار در معاملات پشت خطی در مقایسه با روز یکشنبه اندکی افت کرد اما در کل رنج بود.

فعالان بازار باور دارند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز صعودی شود مسیر رشد سکه هموارتر خواهد شد. با این حال اگر دلار به سمت بالا حرکت نکند این امر ممکن است از هیجان دلاری در بازار سکه بکاهد.

واکنش قیمت طلا و سکه بازان به انتصاب سردار رادان

برخی از معامله گران از برگشت سردار رادان هراس دارند. این دسته از معامله گران باور دارند برگشت رادان این ترس را به وجود آورده که احتمالا فضای بازار انتظامی تر خواهد شد.

آن‌ها با یادآوری اینکه در مهر 1391 سردار رادان در مقام جانشین نیروی انتظامی، نقش فعالی در برخورد با دلالان ارزی داشت و حتی جمشید بسم‌الله و اولین دستگیری وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه در آن زمان رخ داد تصور می‌کنند در دوره جدید هم نیروهای ضربتی به بازار بیایند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: