پایگاه خبری خانه فوتبال:

شرکت خودروسازی مدیران خودرو فروش فوری دارد. شرایط فروش فوری محصولات خود را با مدل 1402 اعلام کرد. جدول فروش فوری شرکت خودروسازی مدیران خودرو.شرایط فروش فوری اعلام شد. فروش فوری با مدل‌های جذاب به صورت نقدی آغاز شد

به گزارش اقتصاد100، شرکت مدیران خودرو قصد دارد طی طرح ویژه ای با محوریت تحویل انحصاری خودرو در شهرستان بم (محل تولید خودرو) مطابق با روش های اعلامی ذیل جهت فروش تعداد محدودی از خودروهای این شرکت اقدام نماید

فروش فوری

شرایط فروش فوری مدیران خودرو

فروش فوری

فروش فوری

۱ ) زمان فعال شدن ثبت‌نام برای هر یک از خودرو‌ها، مطابق با شرایط این بخشنامه، توسط واحد فروش شرکت مدیران خودرو متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.
۲ ) امکان افزایش حداقل میزان پیش پرداخت فروش نقدی با توجه به محدودیت شرکت‌های ارائه‌دهنده تسهیلات وجود خواهد داشت.
۳ ) مشتریان باید حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ ثبت‌نام، نسبت به تکمیل و تسلیم کلیه مستندات مورد نیاز شرکت اقدام کنند. بدیهی است در پایان مدت ذکرشده شرکت هیچگونه تعهدی در خصوص اخذ مدارک و در نتیجه انعقاد قرارداد و تحویل خودرو به مشتری ندارد.
۴ ) اعتبارسنجی مشتریان و ضامنین (عدم وجود چک برگشتی و اقساط معوق) مطابق با اطلاع رسانی‌های پیشین انجام می‌شود.
۵ ) تاریخ تایید پرونده‌های مشتریان توسط شرکت ملاک اولویت تخصیص و ارسال خودروها است.
۶ ) ثبت‌نام تنها از محل رنگ‌های فعال سیستم فروش امکان‌پذیر است.
۷ ) در صورت تاخیر در تحویل خودرو (از تاریخ تحویل مندرج در قرارداد)، بنابر درخواست مشتری 12 درصد جریمه تاخیر قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود.
۸ ) هر کد ملی مجاز به یکبار ثبت‌نام (تا زمان صدور پلاک در ثبت نام های نقدی و تا زمان فک رهن در ثبت نام های اقساطی) است.

فروش فوری

فروش فوری

براساس اطلاعیه منتشر شده در بورس کالا، روز سه‌شنبه، 2 اسفندماه، 10 هزار خودروی پژو 207 دستی سفید با قیمت پایه 185 میلیون و 500 هزار تومان برای تحویل 31 خردادماه 1402، به حراج گذاشته خواهد شد و متقاضیان خرید این خودرو ‌باید برای تکمیل فرایند خرید در کنار پرداخت حدود 4 میلیون و 400 هزار تومان برای بیمه و شماره‌گذاری، 15 درصد مالیات و عوارض قانونی براساس مبالغ معامله شده پرداخت کنند.

علاوه بر این، سایپا نیز طرح فروش کوییکGX، سایناS دوگانه‌سوز، کوییک R اتوماتیک و کوییک R مدل GX را با موعد تحویل 9 تا 12 ماهه از 2 اسفندماه آغاز خواهد کرد.

متقاضیان شرکت در این طرح فروش می‌توانند از ساعت 10 صبح سه‌شنبه دوم اسفند با مراجعه به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا به نشانی اینترنتی saipa.iranecar.com ثبت‌نام کنند.

براساس این گزارش، مشتریان عادی تا زمان تکمیل ظرفیت و مادران دارای دو فرزند و بیشتر به مدت سه روز فرصت ثبت‌نام دارند.

باتوجه به الزام تعریف حساب وکالتی و واریز بخشی از وجه خودرو و مسدود شدن آن پیش از آغاز فرآیند ثبت‌نام، متقاضیان عادی بایستی تا ساعت 13 روز دوشنبه (اول اسفندماه) کلیه فرآیند‌های اعلام‌شده در رابطه با تعریف حساب وکالتی و واریز وجه تعیین‌شده برای خودروی مدنظر را تکمیل کرده باشند؛ در غیر این صورت لینک ثبت‌نام برای فرد متقاضی فعال نخواهد شد.

ضرورت تعریف حساب وکالتی و واریز بخشی از وجه خودرو، شامل متقاضیان طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نمی‌شود.

جدال بر سر درستی یا نادرستی عرضه خودرو در بورس کالا همچنان ادامه دارد. شورای رقابت به پشتوانه وزارت صمت این روش عرضه را مردود می‌داند اما در مقابل، خودروسازان تلاش می‌کنند به این عرضه‌ها که تا حدی زیان سالانه آنها را جبران می‌کند، ادامه دهند.

در این میان مجلس نیز ساز جدیدی را کوک کرده و با گنجاندن قیمت‌گذاری دستوری خودرو توسط شورای رقابت در بودجه سال آینده، باب تازه‌ای را در هیاهوی فروش خودرو باز کرده تا در مسیر عرضه خودرو در بورس کالا، سهم بزرگی نصیب دولت شود!

اما نظر مردم درباره عرضه بورسی خودرو و قیمت این کالا چیست و آیا روش‌های قرعه‌کشی، فروش فوری و بورس کالا توانسته‌اند نیاز مصرف‌کنندگان واقعی را برطرف کنند؟

در ادامه، بخشی از آرای مخاطبان تجارت‌نیوز را می‌خوانید.

مردم صاحب خودرو می‌شوند؟

«ما خانواده پنج نفری بدون ماشین چجوری بخرم کاش قسطی مثل قبل کارخانه میداد»

«نخرید همین! میاد پایین فقط ۳ ماه نخرید»

«خودکرده را تدبیر نیست… ملت نجیب ایران همچنان درحال خرید لگن‌های داخلی به قیمت گزاف هستند»

«سلام؛ لطفا اطلاعات درست پژو 207 تیپ 5 محصول جدید ایران خودرو که قراره دوم اسفند در بورس کالا عرضه بشه رو بذارید که همون مشخصات 206 رو داره بدون آپشن تلفیقی از نمای جلوی ۲۰۷ و مشخصات و داشبورد ۲۰۶!»

«آدم با این قیمتا نمیدونه بخنده یا گریه کنه»

«خیلی جالبه افزایش قیمت خودرو اگه یک درصد از تورم 50 درصدی کمتر باشه میشه 49 درصد یعنی پژو 206 نیم میلیاردی رو در بازار آزاد باید 750 میلیون خرید کنیم. ممنونیم از شورای رقابت که قیمت‌هارو داره به بازار نزدیک می‌کنه. به هر اندازه که قیمت‌ها به بازار نزدیک بشه قیمت بازار هم دوست داره بالاتر از قیمت کارخانه خودنمایی کنه که در این صورت خرید پژو 206 برای اقشار متوسط جامعه به رویا تبدیل می‌شه…»

«خودروهای زیر دویست میلیون کارخانه برای مصرف اقشار ضعیف هست و نباید گران شود و نباید دیدگاهی که به ماشین‌هایی گران‌قیمت داریم همان نگاه هم به خودروی اقشار ضعیف، ساینا ،کوییک ،تیبا داشته باشیم»

«خیلی جالبه بدونید الان پایه حقوق یک کارگر حدود ۶ تومن هست. اگه اجاره‌خانه رو و خرج زندگیشو حساب کنید تقریبا ماهی یک الی دو تومن پس‌اندازش میشه خوش‌بین ترین حالتش. اینکه برای خرید یه پراید باید حدود ۲۴۰ماه وقت بذارن ک میشه ۲۰ سال.حالا واقعا این ماشین ارزش این همه سال از زندگی رو داره؟»

«افرادند که جزو بورس نیستن چگونه ورودکنن برای خرید»

«افراد عادی وکم درآمد نمیدونن بورس چطوریه و چگونه شرکت کنن دراین بورس خودرو»

«خودرو بورسی فقط دلالها رو جمع میکنه کسی برای مصرف کننده دلسوزی نمیکنه قشر ضعیف و متوسط باید نظاره گر باشن»

«خرید خودرو نه بورس میخواد ، نه قرعه‌کشی. چرا باید دوباره چرخ رو اختراع کنیم. تو همه کشورهای دنیا مثل آدم باید بری نمایندگی اون خودرو و ماشین رو به قیمت روز بخری .»

دست دولت در جیب خودروساز و مصرف‌کننده

برخی از مخاطبان نیز به سود دولت از این عرضه‌ها اشاره کرده و معتقدند که هنوز هم پای دلالان در میان است!

«بازار بورس خودرو هیچ مزیتی واسه مصرف کننده نداره فقط رانت از سمت دلال رفته سمت دولت. چون مصرف کننده هیچ راهی نداره. خود خودرو ساز باعث تمام این آشفته بازار خودرو شده»

«عرضه خودرو در بورس کلاهبرداریه»

«پول دلال به جیب دولت و رانت‌خوارها میره مردمی هم که پول ندارن هم با ماشین باید خداحافظی کنن»

«البته سود دولت عزیز و خودروساز شیرین مهم هستش، نه مصرف کننده»

«اگه خودرویی هست و شما میخواید به دست مردم برسد همون قیمت اعلامی خودتان و تحویل روز بدهید تا این بازار خرید و فروش و دلال بازی خودرو از بین بره و فقط مصرف کننده بخره برادر این دولت تازه یاد گرفته کسری بودجه را چجوری جبران کنه و افسار کار را تازه دست گرفته خواهشا به فهم وشعور مردم توهین نکنید اگه کسی میخواد ماشین به دست مصرف کننده واقعی برسه راه چاره فقط تحویل روز خودرو هست؛ الان سالهاست خودروسازها دم از ضرر و زیان میزنن ولی خبری از ورشکستگی نیست و هنوز با داشتن این همه مغز متفکر مهندس و حسابدار و…نمیتونن قیمت تمام شده محصولاتشون را اعلام کنن واقعا چی فکر کردین خودشون فروشنده خودشون خریدار و خودشون دلال و تعیین کننده رفتار بازار هستن کاش شرکت بنز و بی ام و و آئودی و… هم بیان از این دو شرکت … یاد بگیرن»

چالش محاسبه مابه‌التفاوت قیمت بورسی و آزاد خودرو

در این بین همچنین بحث داغ بخش نظرات پست‌های خودرویی تجارت‌نیوز به نحوه محاسبه قیمت خودروهای عرضه‌شده در بورس کالا و تفاوت قیمت آن با قیمت بازار اختصاص داشت.

با این حال ذکر این نکته ضروریست که در اخبار عرضه خودرو، تنها قیمت مچ‌شده خودروها ذکر شده و بر همین اساس نیز به صورت خام با قیمت بازار (آن هم به صورت خام) و بدون محاسبه هزینه‌های مالیات، ثبت سند، پلاک و مواردی از این دست مقایسه شده است. همان طور که قیمت بازار آزاد بدون هزینه‌های سربار اعلام می‌شود.

در ادامه برخی آرای مخاطبان تجارت‌نیوز در این باره را می‌خوانید.

«تارا با مالیات ۵۴۰ میشه و چهار ماه خواب پول رو هم حساب کنی همون ۶۳۰ میلیون در میاد.»

«کلا اشتباه هست محاسبات شما . ۴۶۰ ت تارا ۸۰ ت مالیات و…داره یعنی تارا ۵۴۰ ت معامله شده»

«۵۴۵ درمیاد چرا مخاطب رو فریب میدید برای افزایش بازدید»

«لطفا در اطلاع رسانی و اخبار دقت کنید این مبلغ ها که شما برای خرید خودرو نوشتید فقط قیمت خورو هست و به مبالغی که به آن اضافه می‌شود هیچ اشاره‌ای نکردید چون خودرو با این قیمت‌ها و این سودی که شما نوشتید به دست مصرف کننده نمی‌رسد»

«چرا الکی میگید تارا ۴۶۰ میلیون فروش رفت پس مالیات و بقیه هزینه ها کجا رفتن. خیر باید بگید ۵۳۵ میلیون فروش رفت»

«قیمت پایه تارا امروز در بورس ۴۶۰ میلیون با هزینه مالیات و متفرقه میشه ۵۷۰ میلیون که با بازار کمتر از ۵۰ میلیون تفاوت داره»

«لطفا مالیات و هزینه های جانبی را حساب کن بعد بگو اینقدر سود کردند»

«سلام؛ لطفا قسمت تاریک داستان را هم تعریف کنید. این مابه‌التفاوت قیمت پایه و قیمت تمام شده تو جیب کی میره ؟ دولت چقدر به جیب مبارک میزنه ؟»

به نظر می‌رسد هیچ‌یک از روش‌های فروش خودرو نتوانسته است، مصرف‌کنندگان واقعی را راضی کند؛ به ویژه اینکه انواع طرح‌های فروش اقساطی خودروسازان حذف شده و در حال حاضر فروش به صورت نقدی یا واریز چندمرحله‌ای با ارقام بالا صورت می‌گیرد.

به این ترتیب با توجه به کاهش چشمگیر قدرت خرید مردم و روند فزاینده قیمت‌ها، خودرو هر روز بیش از گذشته از دسترس مردم دور می‌شود. آیا خودروسازان طرح‌های اقساطی را آغاز خواهند کرد؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: