پایگاه خبری خانه فوتبال:

 گرفتن وام فوری آسانتر شد.وام فوری قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت می شود.وام فوری در برخی از بانکها پرداخت می شود. وام فوری بنا به اعتبار بانک ها به متقاضیان پرداخت می شود. سود و اقساط وام فوری بسیار مناسب است.

جزئیات مهم از هرینه های وام فوری 1402

مدیرعامل بانک رسالت اظهار داشت: از 15 سال گذشته به دنبال مدل اجرایی برای حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه بودیم و امروز توانسته‌ایم مدلی برای حذف نرخ کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه تعریف کنیم.
به نقل از ایلنا، محمد حسین حسین‌زاده در همایش فرصت‌های نوین بانکاری قرض‌الحسنه در نظام بین‌الملل از حذف نرخ کارمزد وام قرض‌الحسنه خبر داد و گفت: از 15 سال گذشته به دنبال مدل اجرایی برای حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه بودیم و امروز توانسته‌ایم مدلی برای حذف نرخ کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه تعریف کنیم.
وی ادامه داد: این مدل در شورای فقهی بانک مرکزی تصویب شده و ابلاغ خواهد شد تا از سال آینده به اجرا در بیایید و این مدل برای همه شیعیان و اهل سنت با هر فرقه‌ای قابل اجرا است و اشکالی ندارد.

مدیرعامل بانک رسالت تاکید کرد: حذف نرخ کارمزد تنها مشمول تسهیلات قرض‌الحسنه می‌شود و هزینه‌های خدمات بانکی و اعتبارسنجی، ارسال پیامک، از مواردی هستند که مشتریان آن را می‌پردازند.

حسین‌زاده ادامه داد: باید به این نکته توجه شود که بانک قرض‌‌الحسنه رسالت بانک بدون شعبه است و از آنجایی که با هزینه‌های شعبه مواجه نیست می‌تواند نسبت به حذف نرخ کارمزد از وام قرض‌الحسنه اقدام کند.

وی با بیان اینکه دو بانک قرض‌الحسنه در ایران می‌توانند برای کشورهای اسلامی الگوی خوبی باشند، اظهار داشت: دو مدل بانک شعبه محوز و بانکداری مجازی به طوری که امروز حتی یک افتتاح حساب حضوری هم نداریم  می‌تواند الگویی برای جهان اسلان و غرب آسیا باشد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت تاکید کرد: اگر در گذشته قرض‌الحسنه برای امور خیر انجام می‌شد امروز قرض‌الحسنه روشی تامین مالی برای کسب و کارهای خرد و خانگی و کارآفرینی اجتماعی است.

همچنین سعید شمسی‌نژاد، مدیر عامل بانک مهر ایران با بیان اینکه 25 درصد جامعه امروز از دو بانک قرض‌الحسنه در کشور خدمات دریافت می‌کنند، گفت: تا به امروز از سوی دو بانک قرض‌الحینه 4.5 میلیون وام قرض‌الحسنه پرداخت شده‌است و روزانه 10 هزار افتتاح حساب انجام می‌شود که بالاترین آمار افتتاح حساب است که 75 درصد این افتتاح‌ها به صورت غیر حضور انجام می‌شود.

وی درباره حذف نرخ کارمزد از وام‌های قرض‌الحسنه گفت: حذف کارمزد از وام‌های قرض‌الحسنه مربوط به بانکی است که بدون شعبه خدمات ارایه می‌دهد اما این بانک شعباتی دارد اما می‌توان نرخ کارمزد را از برخی از وام ها حذف کرد.   

همچنین در ادامه این نشست حسن چنارانی، دبیر کمیسیون اقتصاد دولت با بیان اینکه دولت از دو رویکرد سنتی و رویکرد استفاده از خبرگان برای برنامه‌ریزی‌ها، رویکرد دوم را پیش گرفته است، اظهار داشت: از انجایی که با فرصت‌ها و چالش‌ها در عرصه اقتصاد مواجه هستیم دولت این رویکرد را انتخاب کرده که برنامه از سوی جمعی از خبرگان تهیه و تدوین شود و مجریان آن را نقد و اجرا کنند و یکی از اهداف انتخاب این رویکرد این بوده که این برنامه‌ها از جامعه بیرون بیاید.  

وی ادامه داد: سند تحول دولت هم با این رویکرد تهیه و تدوین شده است و در بحث بانکداری هم تمرکز دولت در شرایط تحریم‌ها و با توجه به اتفاقات بین‌المللی بر روی اصلاح ساختاری است و ظرفیت‌های خوبی در بانک‌های قرض‌الحسنه وجود دارد که باید از حداکثر آن در داخل کشور استفاده کنیم.

چنارانی با تاکید بر اینکه براساس سند تحول بانک های قرض‌الحسنه از تکالیف در نظر گرفته شده برای شبکه بانکی مستثنی هستند، گفت: بار تکالیف را از دوش بانک‌های قرض ‌الحسنه برداشتیم و قرار بر این است که بانک‌های قرض‌الحسنه به شکل دیگری به مردم خدمت ارایه دهند. سیاست دولت  این است که بانک‌های قرض‌الحسنه در داخل کشئر بزرگ و قوی شوند تا در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای پیش رو باشند.

همچنین مفید حسینی کوهساری، رییس مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور مقوله قرض‌الحینه یک موضوع جهانی است و در هر جای دنیا قرض‌الحسنه شناخته شده‌است، گفت: در این مقوله ایران در بین جمعیت 400 میلیون نفری محوریت دارد و می‌توانند از ایران به عنوان الگ در بحث قرض‌الحسنه استفاده کنند و در همه کشورها فرهنگ قرض‌الحسنه متاثر از ایران است و از مدل ایران الگو برداری می‌کنند.

وی ادامه داد: اما در بحث زیرساخت‌های علمی و تئوری باید اقدامات جدی صورت بگیرد و موضوع این است که در این حوزه ادبیات جدی نداریم و نیاز به مطالعات کارشناسی مرد شناسی و جامعه شناختی داریم.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور حمایت از مشتریان خود و براساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی، به متقاضیان واجد شرایط وام ۲۰۰ میلیونی می‌پردازد.
متقاضیان دریافت این وام ۲۰۰ میلیونی باید در یکی از شعب بانک مهر سپرده قرض الحسنه داشته باشند. افراد برای دریافت این تسهیلات باید حداقل خواب سپرده سه ماهه ایجاد کنند. این وام قرض الحسنه می باشد.حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات ۶۰ ماه اعلام شده است. افراد برای دریافت این وام باید ضامن رسمی داشته باشند. لازم به ذکر است که پرداخت این وام به بودجه شعبه و ابلاغیه بانک مرکزی بستگی دارد.
با توجه به مبلغ وام، کارمزد و مدت زمان بازپرداخت، هر قسط ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۳۳۳ تومان است. مجموع رقم وام و سود آن نیز به ۲۰۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.

شرایط دریافت وام فوری زنان خانه‌دار

وام فوری

حداقل مبلغ لازم برای افتتاح حساب و دریافت این وام، مبلغ دو میلیون تومان است. متقاضیان باید با سپرده‌گذاری دو میلیونی کار دریافت وام را آغاز کنند.
حداقل مدت سپرده‌گذاری ۳ ماه است و متقاضیان می‌توانند معادل ۱۰۰ درصد مبلغی که سپرده‌گذاری کرده‌اند وام دریافت کنند.
سود این وام ۱۸ درصد است و ظرف ۳۶ ماه باید اقساط آن پرداخت شود. این وام فوری زنان، سقف پرداخت دارد و نهایت مبلغ پرداختی بانک ۵۰ میلیون تومان است که در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شود.
نوع دیگری از وام بانک دی برای زنان، پرداخت وام با توثیق سپرده است. در این شیوه فرد می‌تواند معادل کل سپرده‌ای که در بانک دارد، وام فوری دریافت کند. اما بانک کل مبلغ سپرده فرد را به‌عنوان وثیقه نزد خود نگه می‌دارد و فرد اجازه برداشت سپرده خود از بانک را ندارد. یعنی فرد می‌تواند ۱۰۰ میلیون در بانک سپرده کند و معادل ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرد اما تا زمان بازپرداخت کامل اقساط، اجازه برداشت پول خود را ندارد.

وام ۵۰ میلیونی زنان خانه‌دار به دو تا سه ضامن معتبر نیاز دارد، شرطی که دریافت این وام برای زنان را کمی دشوار می‌کند.

وام فوری بانک دی

وام فوری بانوان بانک دی یکی از طرح‌های تسهیلاتی ویژه بانوان است. خانم‌های خانه‌دار و شاغل می‌توانند با افتتاح یک حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه و گذاشتن حداقل ۲ میلیون تومان در همان حساب، وام فوری بانوان خانه‌دار را از بانک دی بگیرند. نکته جالب درباره وام فوری بانوان بانک دی قابلیت واگذاری آن به فرزند یا همسر است. سقف این وام هم ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود و بازپرداخت ۳۶ ماهه و سود ۱۸ درصد دارد. این وام بانکی برای زنان خانه‌دار نیاز به دو ضامن معتبر و رسمی دارد که کمی کار را برای گرفتنش سخت می‌کند.

وام فوری بانک کشاورزی

بانک کشاورزی هم با طرح بانوی ایرانی اقدام به ارائه وام بانکی برای زنان خانه‌دار کرده است. کافی است خانم‌ها به یکی از شعبه‌های بانک کشاورزی بروند و حساب بانکی افتتاح کنند و یک سپرده را به مدت ۴ تا ۶ ماه در حساب نگه دارند. بعد هم برای گرفتن وام فوری اقدام کنند. زمان بازپرداخت این وام از ۶ تا ۲۴ ماه است و نرخ تسهیلاتشان ۱۴ تا ۱۸ ماهه خواهد بود.

تقریبا بعید است خانم خانه‌دار یا زن غیرشاغلی را پیدا کنید که چندتکه‌ای طلا نداشته باشد. یکی از ساد‌ه‌ترین روش‌های گرفتن وام بانکی برای زنان خانه‌دار وثیقه گذاشتن همین طلاهای خانگی در بانک کارگشایی و گرفتن وام است. زنان خانه‌دار با گرو گذاشتن طلا می‌توانند از  ۲ تا ۲۰میلیون تومان وام بگیرند. خوبی این وام برای زنان خانه‌دار هم قرض الحسنه بودن آن است؛ یعنی سود ۴درصد که سود این وام را ناچیز می‌کند. البته برای گرفتن وام ۲ میلیونی باید ۳۰ گرم طلا برای گرو گذاشتن داشته باشید.

وام فوری بانک سینا

خیلی مواقع خانم‌های خانه‌دار دنبال گرفتن وام برای خرید کالا یا لوازم خانگی هستند. اگر قصد گرفتن وام برای خرید کالا دارید، بهترین راه وام برای زنان خانه‌دار بانک سینا است. بانک سینا نام طرح یاس را روی آن گذاشته است. وام طرح یاس بانک سینا به صورت کارت اعتباری برای خرید کالا به متقاضیان داده می‌شود. یک اعتبار ۲۰ میلیون تومانی برای خرید از فروشگاه‌های تحت قرارداد با بانک سینا که به درد کسانی می‌خورد که هدفشان از گرفتن وام خریدن لوازم خانگی است. این طوری با یک تیر دونشان را می‌زنید؛ هم با کمتری دردسر ممکن وام می‌گیرید، هم وام‌تان مخصوص خرید کالاست و نیازتان را برطرف می‌کند.

وام فوری بانک ملت

اگر خانم شاغل یا خانه‌دار هستید و در یکی از شعب بانک ملت حساب سپرده‌ای با موجودی حداقل ۱۰ میلیون تومان دارید، می‌توانید برای گرفتن تسهیلات طرح پرنیان بانک ملت اقدام کنید. بانک ملت تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان به خانم‌ها ارائه می‌کند. البته سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه و البته داشتن یک حساب سپرده بلندمدت است. همین شرایط دشوار گرفتن وام فوری بانوان را کمی سخت می‌کند.

وام فوری 130 میلیون تومانی فرزندآوری

وام فوری

قرار بود خانوارهای دارای فرزند، وام مسکن جداگانه دریافت کنند. وامی که مبلغ آن بسته به تعداد فرزندان خانواده، بین ۷۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان است. اما شرایط پرداخت وام مسکن فرزندآوری چیست؟

 بانک مرکزی بخشنامه پرداخت وام مسکن قانون جوانی جمعیت را ابلاغ کرد. بر اساس این بخشنامه:

الف) خانوارهایی که بعد از سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب دو فرزند شده یا می‌شوند، ۱۳۰ میلیون تومان

ب) خانوارهایی که بعد از سال ۱۳۹۹ به صاحب یک فرزند شده یا می‌شود، ۱۱۰ میلیون تومان

ج) خانوارهای دونفره ( زوج و زوجه) مبلغ ۷۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت می‌کنند.

این وام در قالب قانون جوانی جمعیت پرداخت می‌شود و جدای از وام مسکنی است که هر فرد می‌تواند دریافت کند.

شرایط دریافت وام فوری مسکن فرزندآوری

وام فرزندآوری توسط شش بانک مسکن، کشاورزی، صادرات، تجارت، توسعه تعاون و شرکت دولتی پست بانک پرداخت می‌شود. مدت بازپرداخت این وام حداکثر ۱۰ ساله است. در شرایط پرداخت وام، کارمزد و سود سالانه وام ذکر نشده است اما وام‌های دیگری که قرار است در قالب قانون جوانی جمعیت پرداخت شود، در قالب وام قرض‌الحسنه است، انتظار می‌رود این وام هم قرض‌الحسنه باشد.

دریافت این وام مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان است و اگر اعتبار فرد تایید شود، برای ضمانت وام به سفته و یک ضامن معتبر نیاز است.

همچنین یکی از شرایط مهم پرداخت این وام این است که متقاضی فاقد مسکن باشد و از هیچ‌کدام از تسهیلات بانک مسکن استفاده نکرده باشد.

اما آیا این وام تنها برای خرید مسکن است و یا ودیعه؟ آنگونه که ایسنا اعلام کرده است وام فرزندآوری می‌تواند صرف خرید، ساخت مسکن و یا ودیعه شود و این مساله بسته به تقاضای خانوار دارد.

اما نکته قابل توجه این است که اگرچه از سال گذشته ماجرای پرداخت وام فرزندآوری در قالب‌ها و با عناوین مختلف مطرح شده، اما بسیاری از متقاضیان می‌گویند هنوز موفق به دریافت هیچ کدام از انواع این وام‌ها نشده‌اند.

از طرف دیگر، همه خانوارهای دارای فرزند مشمول انواع وام‌های جوانی جمعیت نمی‌شوند و این تسهیلات فقط در اختیار خانوارهایی قرار می‌گیرد که نرخ زاد و ولد شهر محل سکونت فرزند و پدر، کمتر از ۲٫۵ باشد.

اگر ایده راه‌اندازی کسب و کار خود را در سر دارید اما سرمایه اولیه را ندارید، می‌توانید وامی با سقف ۱۰۰ میلیون تومان از بانک سپه دریافت کنید.

یکی از بانک‌هایی که وام خوداشتغالی می‌دهند، بانک سپه است. این وام قرض‌الحسنه است و ۴٪ کارمزد دارد. سقف وام برای تسهیلات فردی ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان است و برای بازپرداخت آن حداکثر ۸۴ ماه فرصت دارید.

توجه داشته باشید که برای دریافت این وام، نباید چک برگشتی یا بدهی به بانک داشته باشید. همچنین، در صورت معوق شدن تسهیلات با نرخ وجه التزام ۱۲ درصد است.

اگر میزان وامی که می‌خواهید بگیرید تا سقف ۵۰ میلیون تومان باشد، نیاز به دو ضامن رسمی با کسر از حقوق دارید، اما اگر به مبلغی بیشتر از ۵۰ میلیون تومان نیاز دارید، باید یک سند ملک به عنوان تضمین به بانک دهید.

برای دریافت این وام از بانک سپه، متقاضی باید معرفی‌نامه از سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا کمیته امداد امام‌خمینی دریافت و به بانک ارائه کند. سپس، با افتتاح یک حساب قرض‌الحسنه پس انداز با حداقل مانده یک میلیون ریال، می‌تواند برای دریافت وام اقدام کند.

این وام مسدودی سپرده ندارد و هزینه‌های جانبی دریافت آن، حدود ۴میلیون ۱۰۰ هزار تومان شامل ۴٪ کارمزد وام و تشکیل پرونده، برآورد می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: