پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1401 متغیر شدید شده است.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا عجیب شده. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید

قیمت طلا ، سکه و دلار امروز یکشنبه 7 اسفند 1401

قیمت طلا 18 عیار امروز رشد کرد. 

قیمت طلا/ قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با رشد ۱۰.۹۷ درصدی به ۲,۷۸۱,۷۰۰ (دو میلیون و هفتصد و هشتاد و یک هزار و هفتصد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
3,038,000 ۳۰۵,۴۰۰ ۱۰.۹۷ 14:38
۲,۴۷۶,۳۰۰ ۸۱,۵۰۰ ۳.۲۹ ۳ روز پیش
۲,۳۹۴,۸۰۰ ۴۹,۳۰۰ ۲.۰۵ ۴ روز پیش

قیمت طلا/ آخرین نرخ مثقال طلا 18 عیار

امروز هر مثقال طلا 18 عیار با رشد ۱۰.۹۲ درصدی به ۱۲,۰۴۷,۰۰۰ (دوازده میلیون و چهل و هفت هزار) تومان رسید.

قیمت طلا/ قیمت دلار مبادله ای امروز

امروز دلار مبادله ای  با رشد ۲.۱۵ درصدی به ۴۲,۶۸۰ (چهل و دو هزار و ششصد و هشتاد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار مبادله ای
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۲,۶۸۰ ۹۲۱ ۲.۱۵ 10:58
۴۱,۷۵۹ ۵۹ ۰.۱۴ روز قبل
۴۱,۷۰۰ ۱۵۱ ۰.۳۶ ۳ روز پیش

قیمت طلا/ آخرین نرخ یورو در بازار آزاد

امروز یورو در بازار آزاد  با رشد ۲.۱۵ درصدی به ۴۵,۰۳۵ (چهل و پنج هزار و سی و پنج ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر یورو در بازار آزاد
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۵,۰۳۵ ۹۷۱ ۲.۱۵ 11:20
۴۴,۰۶۴ -۱۴۲.۰۰ -۰.۳۳ روز قبل
۴۴,۲۰۶ ۲۷ ۰.۰۶ ۳ روز پیش

قیمت طلا / آخرین نرخ پوند

امروز پوند با رشد ۲.۱۵ درصدی به ۵۱,۰۰۶ (پنجاه و یک هزار و شش ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر پوند
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۱,۰۰۶ ۱,۱۰۰ ۲.۱۵ 11:20
۴۹,۹۰۶ -۲۴۶.۰۰ -۰.۵ روز قبل
۵۰,۱۵۲ -۴۳.۰۰ -۰.۰۹ ۳ روز پیش

قیمت طلا / آخرین نرخ دلار کانادا

امروز دلار کانادا با رشد ۲.۱۵ درصدی به ۳۱,۳۵۶ (سی و یک هزار و سیصد و پنجاه و شش ) تومان رسید.

 

قیمت طلا / قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۳۵.۵۰۰.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۳۳.۰۰۰.۰۰۰
نیم سکه ۱۸.۹۰۰.۰۰۰
ربع سکه ۱۱.۹۰۰.۰۰۰
سکه گرمی ۶.۶۰۰.۰۰۰

قیمت طلا / پیش بینی قیمت دلار 7 اسفند 1401 

قیمت دلار امروز 6 اسفندماه 1401 صعودی بود.

دیروز قیمت دلار در بازار آزاد روند صعودی داشت؛ قیمت این اسکناس آمریکایی هر لحظه معامله‌گران را شگفت‌ زده می‌کرد. اما قیمت دلار در مرکز مبادله با بازار آزاد ۱۰ هزار تومان اختلاف داشت. معامله‌گران می‌گفتند آیا بازارساز به خواب رفته است؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار دیروز در سقف جدیدی ایستاد. این روند افزایشی قیمت در بازار ارز، در حالی رخ داد که دلار در مرکز مبادله ارز و طلای ایران نسبت به روز پنجشنبه چهارم بهمن‌ماه فقط ۵۹ تومان رشد داشت.

مرکز مبادله طلا و ارز که از روز سه‌شنبه دوم اسفندماه رسما شروع به کار کرد، به عنوان مرجعی قانونی برای اعلام قیمت واقعی دلار معرفی شد. امروز این مرکز قیمت دلار را ۴۱ هزار و ۷۵۹ تومان اعلام کرد، درحالی که قیمت دلار در بازار آزاد ۱۰ هزار تومان بیشتر از آنچه نهاد پولی کشور کشف قیمت کرده در حال مبادله است.

قیمت طلا / از سرگیری فروش دلار توافقی

پنجم بهمن امسال محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی دستور حذف دلار توافقی و خرید دلار از صرافی با نرخ تابلو را داد. این اقدام با هدف حذف رانت، مدیریت بازار ارز و وعده ایجاد مرکز مبادله ارز و طلای ایران صورت گرفت.

اکنون با گذشت یک ماه از توقف خرید و فروش دلار توافقی با تشدید افزایش قیمت ارز،‌ بانک مرکزی تصمیم دیگری گرفت. طبق تصمیم بانک مرکزی مقرر شده از امروز ششم اسفندماه خرید و فروش ارز سهمیه‌ای بار دیگر از سرگرفته شود؛ اما این بار از طریق مرکز مبادله ارز و طلای ایران.

در حال حاضر نرخ‌های توافقی درج‌شده در کانون صرافان (امروز ششم اسفند تا ساعت 12 ظهر) نزدیک به قیمت دلار در بازار آزاد با تفاوت هزار تا ۱۵۰۰ تومانی قیمت است.

قیمت طلا / بازارساز خود را به خواب زده است؟

به نظر می‌رسد شرایط فعلی بازارهای مالی به گونه‌ای پیش می‌رود که مدیریت این بازارها برای نهاد پولی کشور به چالشی سخت تبدیل شده است.

در حالی که امروز قیمت دلار هر لحظه در روند صعودی جابه‌جا می‌شد، معامله‌گران بازار اختلاف قیمت مرکز مبادله و بازار آزاد را تشبیه کردند به اینکه، بانک مرکزی خود را به خواب زده و کسی که خوابیده را می‌شود بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده تا نخواهد نمی‌توان بیدار کرد.

قیمت طلا / همه چی آرومه

صبح امروز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی نوسانات و تحولات بازار ارز با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس از نشست مذکور ابراز رضایت کرد و بر هماهنگی بیشتر دولت و مجلس برای سامان دادن به وضعیت فعلی ارز تاکید کرد.

نماینده کرمان نیز درباره افزایش قیمت دلار و جلسه صبح امروز با بانک مرکزی به اکوایران گفته است: بانک مرکزی اطمینان داد، کسانی که به حوزه بازار ارز ورود می‌کنند، ممکن است در آینده دچار مشکل شوند؛ به‌زودی دلارهایی که در راه انتقال آنان هستیم، به کشور وارد می‌شود و ذخایر ارزی ما در حال حاضر مشکلی ندارد و دلار دوباره از عراق وارد می‌شود.

قیمت طلا / درهم ۱۶ هزار تومان شد!

دیروز قیمت دلار در بازارهای موازی روند افزایشی داشت و پرچمدار بازارهای همسایه این بار قیمت دلار هرات بود. دلار هرات امروز با قیمت ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه ۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان شد.

نکته قابل توجه در بازارهای امروز قیمت حواله درهم بود که تنها ۱۰۰ تومان با کانال ۱۶ هزار تومانی تفاوت دارد. امروز قیمت درهم به شکل پلکانی در هر ساعت افزایش داشت.

تحلیلگران معتقدند اگر قرار باشد سرعت رشد قیمت دلار کُند شود یا تغییر جهت دهد، ابتدا باید به فکر افزایش فروش و عرضه نرخ حواله درهم بود.

ابتدای هفته گذشته محدوده مقاومت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای درهم پیش‌بینی شده بود. تحلیلگران فنی معتقد بودند در صورتی که درهم این محدوده را بشکند، قیمت دلار در بازار آزاد افزایش می‌یابد، ‌در غیر این صورت نرخ دلار مقداری اصلاح می‌شود. اکنون قیمت درهم از پیش‌بینی کارشناسان پیشی گرفته و انتظار افزایشی‌های بازار درست از آب درآمده است.

قیمت طلا / کنترل قیمت دلار به معنای کاهش نیست

در همین راستا علی صادقین کارشناس اقتصادی به اشاره به اقدامات اخیر بانک مرکزی در رابطه با نرخ‌دهی قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت:«کنترل قیمت دلار به معنای کاهش نرخ نیست و فقط می‌تواند رشد این اسکناس آمریکایی را با شیب کمتری همراه کند.»

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد:«با وجود انتظارات تورمی و وضعیت متغیرهای پولی اقتصاد، نباید انتظار کاهش برای بازار ارز داشته باشیم،‌ با توجه به اینکه رسیدن به قیمت فعلی دلار از ابتدای سال نیز قابل پیش‌بینی بود.»

وی تاکید کرد: «بازار ارز بیشتر از اینکه متاثر از متغیرهای بنیادی باشد با شرایط انتظارات تورمی و اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای برجام تغییر روند می‌دهد. به نظر می‌رسد شرایط فعلی بازار ارز را تنها توافق برجام می‌تواند تغییر دهد.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: