پایگاه خبری خانه فوتبال:

فروش فوق العاده اصناف ویژه عید نوروز.فروش فوق العاده نمایشگاهی انجام می شود.فروش فوق العاده در سرتا سر ایران برگزار می شود.فروش فوق العاده کالا با قیمت های ارزان در راه است.رییس اتاق اصناف ایران از اجرای طرح فروش فوق العاده نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ خبر داد.

جزئیات نمایشگاه فروش فوق العاده اصناف برای عید

 قاسم نوده‌فراهانی درباره مدیریت و برنامه‌ریزی بازار شب عید گفت: برای نوروز سال ۱۴۰۲ فروش فوق‌العاده ای در سطح کشور مانند دو سال گذشته داریم که نام آن «نمایشگاهی به وسعت ایران» است و این طرح جایگزین نمایشگاه های بهاره است.
وی افزود: هدف از برگزاری «نمایشگاهی به وسعت ایران»، ایجاد حس خوب خرید با نرخ و کیفیت مناسب برای مردم، حمایت از کسب‌وکارها به‌ویژه صنوف تولیدی و توسعه فرصت‌های شغلی در بنگاه‌های تولیدی و توزیعی و ممانعت از تمرکز فروش است.
رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: مردم در خرید مستقیم کالا از واحدهای صنفی اطمینان خاطر بیشتری نسبت به خرید کالا از نمایشگاه های بهاره دارند اما یکی از مشکلاتی که معمولا با آن مواجه ایم این است که اصناف همواره طرح‌های خوبی را اجرا کرده اما در ارائه آمار ضعیف هستند. این مسئله نیز باید مد نظر اتاق‌های اصناف قرار بگیرد.

فروش فوق العاده

نوده فراهانی گفت: زمان اجرایاجرای طرح فروش فوق العاده نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲ است تا مردم فرصت کافی برای تهیه کالاهای موردنیاز خود داشته باشند. همچنین درخواست ما این است که شهرداری با ما همکاری کند و شاهد برگزاری نمایشگاه‌های بهاره شهرداری نباشیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه مشکل مردم گرانی است، نه گرانفروشی، افزود: بازار را عرضه و تقاضا و سپس رقابت تنظیم می‌کند. زمانی که بین دو تاجر رقابت ایجاد کنیم شاهد کاهش نرخ و افزایش کیفیت خواهیم بود. در بازار ممکن است دو حالت جریان داشته باشد؛ یکی گرانی و دیگری گرانفروشی که آنچه در حال‌ حاضر مردم را ناراضی می‌کند گرانی کالا است، زیرا گرانفروشی با مدیریت بازار کنترل می‌شود، اما عبور از مشکل گرانی به‌دست مسئولان است.

فروش فوق العاده

نوده‌فراهانی همچنین درباره کاهش قدرت خرید شهروندان در سال جاری گفت: مردم با افزایش قیمت‌ها، قدرت خرید خود را از دست می‌دهند و در نتیجه شاهد اوضاع بد اصناف هستیم. در این زمینه نمی‌توان تقصیر را به گردن اصناف انداخت. وقتی هزینه بار، کارگر و اجاره افزایش می‌یابد، کاسب نیز مجبور به افزایش نرخ محصولات خود است. طبیعی است که وقتی هزینه تامین مواد اولیه بالا می‌رود، نرخ محصول نهایی نیز بیشتر می‌شود و نمی‌توان از تولیدکننده انتظار ثابت نگه داشتن قیمت‌ها را داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: