پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 1401 متغیر شدید شده است.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا عجیب شده. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 15 اسفند 1401

امروز قیمت دلار روند نزولی داشت و به ۴۳,۴۴۲ (چهل و سه هزار و چهارصد و چهل و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۳۲ درصدی داشته است. قیمت طلا هم پایین آمد.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت ها نسبت به روز گذشته است.

قیمت طلا / آخرین نرخ اونس طلا

هر اونس طلا، امروز به ۱,۸۵۵ (یک هزار و هشتصد و پنجاه و پنج) دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۰.۱۱ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۸۵۵ -۱.۹۰ -۰.۱۱ 09:00
۱,۸۵۷ ۱۰ ۰.۵۵ ۲ روز پیش
۱,۸۴۶ ۱۱ ۰.۶۱ ۳ روز پیش

قیمت طلا / قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

قیمت طلا پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۲,۳۱۲,۴۰۰ (دو میلیون و سیصد و دوازده هزار و چهارصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۳.۰۴ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
2,346,300 -۷۰,۲۰۰ -۳.۰۴ 13:21
۲,۳۸۲,۶۰۰ -۱۷۰,۵۰۰ -۷.۱۶ روز قبل
۲,۵۵۳,۱۰۰ ۶۱,۸۰۰ ۲.۴۲ ۲ روز پیش

قیمت طلا / قیمت مثقال طلا ۱۸ عیار امروز

همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با کاهش ۳.۰۸ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۰,۰۱۲,۰۰۰ (ده میلیون و دوازده هزار) تومان معامله شد.

قیمت طلا / قیمت دلار مبادله ای امروز

قیمت دلار مبادله‌ای، امروز به ۴۳,۴۴۲ (چهل و سه هزار و چهارصد و چهل و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۳۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار مبادله ای
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳,۴۴۲ -۱۳۷ -۰.۳۲ 11:04
۴۳,۵۷۹ -۱,۲۳۷ -۲.۸۴ روز قبل
۴۴,۸۱۶ ۱۷۰ ۰.۳۷ ۲ روز پیش

قیمت طلا / قیمت یورو امروز

یورو امروز به ۴۶,۲۵۷ (چهل و شش هزار و دویست و پنجاه و هفت ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۲.۹۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۶,۲۵۷ -۱,۳۷۷ -۲.۹۸ 11:20
۴۷,۶۳۴ ۰ ۰ روز قبل
۴۷,۶۳۴ ۱۷۱ ۰.۳۵ ۲ روز پیش

قیمت طلا / آخرین نرخ پوند

پوند امروز با کاهش ۰.۳۲ درصدی، از ۵۲,۴۹۵ (پنجاه و دو هزار و چهارصد و نود و پنج ) تومان به ۵۲,۳۳۰ (پنجاه و دو هزار و سیصد و سی ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر پوند
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۲,۳۳۰ -۱۶۵ -۰.۳۲ 11:20
۵۲,۴۹۵ -۱,۴۹۰ -۲.۸۴ روز قبل
۵۳,۹۸۵ ۴۶۴ ۰.۸۵ ۲ روز پیش

قیمت طلا / آخرین نرخ درهم امارات (حواله)

همچنین درهم امارات (حواله) با کاهش ۲.۰۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۴,۵۰۰ (چهارده هزار و پانصد ) تومان معامله شد.

قیمت طلا / آخرین نرخ دلار کانادا

همچنین دلار کانادا با کاهش ۳.۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳۱,۹۷۳ (سی و یک هزار و نهصد و هفتاد و سه ) تومان معامله شد.

قیمت طلا / قیمت سکه امروز 15 اسفند 1401

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 285,000,000
سکه بهار آزادی تک فروشی  255,140,000
نیم سکه تک فروشی 165,300,000
ربع سکه تک فروشی 105,200,000
سکه گرمی تک فروشی 56,100,000
تمام سکه (قبل 86) 254,000,000
نیم سکه (قبل 86) 117,000,000
ربع سکه (قبل 86) 60,000,000

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

 

حباب سکه

حباب سکه امامی 62,300,000
حباب سکه بهار آزادی 32,340,000
حباب نیم سکه 53,760,000
حباب ربع سکه 49,360,000
حباب سکه گرمی 28,610,000

پیش بینی قیمت طلا و سکه / کاهش میلیونی سکه ادامه دارد؟

دیروز قیمت طلا و سکه کاهش محسوسی داشت. این روند نزولی در پی کاهش قیمت دلار رخ داد. معامله‌گران معتقدند بازار فلز زرد در انتظار نتایج سفر گروسی و شورای حکام است. در روزهای آینده بازار فلز زرد نزولی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز روند صعودی قیمت طلا و سکه، دیروز با ریزش محدود قیمت دلار متوقف شد و در مسیر کاهشی قرار گرفت. قیمت سکه که دیروز وارد کانال ۳۰ میلیون تومانی شده بود، امروز و در لحظه نگارش این گزارش بیش از  یک میلیون تومان ریخت.

قیمت طلا / با سیگنال دلار قیمت سکه ریخت

بازار انتظاری دلار و کاهش محدود این اسکناس آمریکایی، باعث شد گمانه‌زنی‌های قیمتی بازار سرمایه داغ شود و سیگنال‌هایی نظیر ابراز امیدواری به مذاکرات گروسی در تهران و گشایش مذاکرات موثر برای برجام، در آینده را در پی داشته باشد.

روز گذشته، سکه امامی نوسان قیمتی زیادی داشت؛ اما روند کاهشی امروز قیمت در بازار فلز زرد، از احتیاط سکه‌بازان حکایت دارد. به نظر می‌رسد معامله‌گران این بازار بیشتر در انتظار مشخص شدن روند آتی قیمت دلار هستند و حاضر نیستند که تنها با تکیه بر رشد قیمت اونس طلا خود را در موقعیت ریسک خرید قرار دهند. گفتنی است امروز بازارهای جهانی در تعطیلی پایان هفته هستند و قیمت انس جهانی طلا به 1,856.43 دلار رسیده است.

قیمت طلا / بازار طلای دست‌ دوم داغ شد

 نکته بازار روز گذشته افزایش خرید طلای دست دوم بود. معامله‌گران بازار می‌گفتند اقبال برای خرید طلای دست دوم زیاد شده است. نظر آن‌ها این بود که چون طلای دست دوم بدون اجرت است و استفاده زینتی هم مورد اقبال یکسری از خانواده‌ها قرار گرفته است.

تحلیلگران بازار در روزهای گذشته معتقد بودند این افزایش قیمت طلا و سکه با توجه به تورم و بازار احتیاطی دلار طبیعی است.

به باور آن‌ها این روند رشد تقاضا و ترس مردم برای از دست رفتن سرمایه‌هایشان است که بازار این فلز خوش رنگ را تکان داده است. اما روند کاهشی امروز نشان داد، یکی از عواملی که در بازار تعیین‌کننده‌ است، اطلاع از توان ارزی بازارساز است.

قیمت طلا / کاهش میلیونی سکه امامی و بهار

دیروز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی یک میلیون و ۴۷۹ هزار تومان ریخت در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان معامله شد. قیمت، نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان آخرین معامله امروز روند کاهشی نرخ ادامه داشته باشد.

سکه بهار آزادی بیشترین سهم از کاهش قیمت را داشت و با ریزش یک میلیون و ۷۸۹ هزار تومانی با قیمت  ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان در بازار معامله شد.

نیم سکه امروز ۵۰۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت، ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی ۸۰۰ هزار تومان ریخت و به قیمت ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد. روز گذشته این قطعه از سکه افزایش قیمت نداشت.

دیروز قیمت طلا نیز ارزان شد. هر مثقال طلا با بیش از ۷۰ هزار تومان کاهش قیمت به نرخ حدودی ۱۰ میلیون و ۱۲۱ هزار تومانی رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۷۸ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲ میلیون و ۳۳۷ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت هر گرم طلای دست دوم ۲میلیون و ۳۰۵ هزار تومان شد و ۱۷۶ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

قیمت طلا / قیمت سکه و حباب آن 14 اسفند ۱۴۰۱

حباب سکه در لحظه نگارش این گزارش در میان قطعات سکه روند نامتوازنی داشت. حباب سکه امامی، نیم و ربع سکه افزایشی در حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی قیمت داشتند و حباب سکه بهار و گرمی نیز کاهش داشتند. حباب سکه گرمی نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان ریخت و به کانال ۲ میلیون تومانی رسید.

قیمت طلا / بازارهای مالی بلاتکلیف است

جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: «در حال حاضر بازار دلار در بلاتکلیفی است و در انتظار نتیجه مذاکرات سفر اخیر آقای گروسی به تهران است. از سوی دیگر نشست شورای حکام نیز در پیش است و باید دید نتیجه این نشست‌ها چه می‌شود و چه تاثیری بر بازارهای مالی خواهد گذاشت.»

این کارشناس بازارهای مالی، با اشاره به همبستگی شدید قیمت طلا و سکه به قیمت دلار خاطرنشان کرد:«با وجود این همبستگی قیمت در بازار، فلز زرد با دلارِ بالاتر از نرخ فعلی در حال معامله است؛ این در حالی است که قیمت سکه همواره دارای حباب است و این حباب به معنای شکستن آن نیست.»

وی افزود:«با بررسی قیمت سکه در پنج سالِ گذشته، مشخص است که این بازار همواره با دلار بالاتر معامله شده است و به نظر می‌رسد روند کاهشی حباب سکه نیز مقطعی است.»

این کارشناس بازارهای مالی در رابطه با زمان سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه توضیح داد: «بازار در شرایط نااطمینانی قرار دارد. پیشنهاد نمی‌شود که در این شرایط مردم اقدام به خرید طلا و مصنوعات آن کنند.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: