پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت سکه در چندماه گذشته به شدت بالا رفت.قیمت سکه از سال گذشته صعودی بود. قیمت سکه در کانال بالاتر.قیمت سکه باورنکردنی و با حباب قیمتی شدید است جدیدترین قیمت سکه را در سایت خانه فوتبال با هم می خوانیم.

لرزه برجام به بازار ارز و سکه؛ ریزش قیمت سکه ادامه دارد؟

در حالی بازارها امروز کار خود را آغاز می‌کنند که شیب نزولی قیمت‌ها در بازارهای طلا، سکه و ارز ادامه دارد.

دیروز هر قطعه سکه امامی یک کانال عقب رفت و وارد کانال ۲۷ میلیون تومان شد و دلار نیز سطح ۵۰ هزار را از دست داد و وارد دامنه ۴۰ شد.

به این ترتیب، هر دلار آمریکا دیروز در بازار ۲۷ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان قیمت پیدا کرد و دلار با قیمت ۴۹ هزار و ۸۸۹ تومان به فروش رفت. هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در بازار ۲ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان قیمت داشت.

کارشناسان و تحلیلگران معتقدند که بازگشت فضای امید به احیای برجام، توانسته ترمز قیمت‌ها را بکشد و بازارها را نزولی کند.

به باور آنها، در صورت احیای برجام و رفع تحریم‌های اقتصادی، بخشی از کسری بودجه رو به افزایش دولت با تامین بیشتر ارز حاصل از فروش نفت پوشش داده می‌شود و همین موضوع، از شتاب نقدینگی و تورم در اقتصاد کشور می‌کاهد.

در این میان، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیروز اعلام کرد: تیم فنی آژانس به زودی برای شرکت در جلسات با ایران در خصوص حل وفصل مسائل پادمانی، راهی تهران می‌شود.

بنا به این گزارش، در همین حال کارشناسان اقتصادی معتقدند تصمیم بانک مرکزی مبنی بر خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و معدنی و افزایش اختیارات بانک مرکزی در مهار نرخ ارز نقش موثری در کنترل بازار و کاهش قیمت دلار دارد.

بر همین اساس، کامران سلطانی‌زاده، رییس کانون صرافان در خصوص روند کاهش نرخ ارز در بازار معتقد است: اگر عرضه ارز در سامانه نیمایی طبق دستور بانک مرکزی به سرعت توسط پتروشیمی ها اجرایی شود و پتروشیمی ها به صرافی مجاز تحت نظر بانک مرکزی ارز بدهند باز هم شاهد کاهش نرخ ارز خواهیم بود.

منبع: خبر آنلاین

دلیل کاهش قیمت سکه و ارز، سفر گروسی به تهران بود

علیرغم اصرار مسئولان به عدم ارتباط نوسانات قیمت ارز و سکه با مسائل هسته‌ای و برجام، انتشار خبر توافق هسته‌ای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موجب اُفت شدید قیمت دلار و سکه در روزهای اخیر شد.

روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه نوشت:

در پایان سفر رافائل گروسی به تهران، بیانیه مشترکی منتشر شد که از توافق ایران و آژانس برای حل و فصل اختلافات در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای ایران خبر داد. انتشار این خبر، قیمت دلار و سکه را در شیب کاهشی قرار داده است. انتظار می‌رود مسئولان برای حل بحران اقتصادی، احیاء قطعی برجام را در دستور کار خود قرار دهند.

قیمت سکه / دمینوی ریزش در بازار سکه

اقتصادنیوز: در شرایط فعلی تحلیلگران اقتصادی باور دارند تا زمانی که نرخ دلار در مسیر کاهش قرار دارد وضعیت بازار سکه نزولی خواهد بود.

ررسی قیمت دلار در روزهای اخیر حکایت از دومینوی ریزش دارد. همزمان با پایین آمدن نرخ دلار، بازار سکه هم وارد فاز کاهشی شده و سکه از سقف های تاریخی که ثبت کرده بود فاصله معناداری گرفته است.

قیمت سکه / امید بازار ارز و سکه به اظهارات گروسی 

روز گذشته هم دلار عقب نشینی کرد هم نرخ سکه. به عقیده تحلیل‌گران سیاسی-اقتصادی سخنان رافائل گروسی، مدیر کل آژانس انرژی در نخستین روز نشست شورای حکام موجب امیدواری عده ای از معامله گران به احتمال از سرگیری مذاکرات هسته ای شد.

این مقام اروپایی روز گذشته در تازه‌ترین اظهارنظر خود در زمینه برنامه هسته‌ای ایران، ضمن استقبال از توافقات به عمل آمده با ایران در جریان سفر اخیرش به تهران گفت: بی‌صبرانه منتظر برگزاری جلسات فنی برای حل‌وفصل مسائل پادمانی هستم.

گروسی همچنین گفته به توافقی با ایران برای اعطای اجازه به آژانس جهت انجام تدابیر راستی‌آزمایی و نظارت دست پیدا کردیم  و رایزنی‌های فنی برای شفاف‌سازی کامل درمورد اورانیوم ۸۴ درصد غنی شده را آغاز کرده‌ایم.

قیمت سکه / تداوم کاهش قیمت دلار در پشت خط

شب گذشته  برخی از سایت ها مدعی بودند نرخ دلار در معاملات پشت خطی دوباره پایین آمد.

 در شرایط فعلی تحلیلگران اقتصادی باور دارند تا زمانی که نرخ دلار در مسیر کاهش قرار دارد وضعیت بازار سکه نزولی خواهد بود.

فعالان بازار پیش از این بارها هشدار داده بودتد که بازار سکه حباب سنگینی دارد و در صورتی که نرخ دلار نزولی شود، همین فاصله معنادار ارزش ذاتی و قیمت بازاری می تواند به شکل معناداری در معاملات سکه خود را نشان دهد.

تله موش زیر پای معامله گران ارزی /دلار به آغوش 40 هزار بازگشت!

البته تحلیلگران اقتصادی معتقدند یکی از مولفه های اصلی رشد قیمت ها در چند وقت گذشته ناشی از انتظارات تورمی بود.به باور این دسته دولت در کنار بهبود روابط سیاسی باید مجموعه اقداماتی را انجام دهد که انتظارات تورمی را نیز کاهش دهد.تغییر نکردن ریل انتظارات تورمی ممکن است در بلند مدت دوباره موجب رشد قیمت ها شود.   

قیمت سکه / قیمت در بازار فلز زرد همچنان ریزشی است؟

دیروز قیمت طلا و سکه همانند دو روز گذشته در مسیر نزولی قرار داشت. از ابتدای هفته اخبار سیاسی در بازار فلز زرد عامل اصلی تعیین‌ قیمت است. آیا این روند نزولی پابرجاست؟

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه برای سومین روز متوالی در مسیر کاهشی قرار گرفت. فعالان بازار معتقدند انتشار بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موجب شده، تب هیجانات در بازار ارز و سکه کاهشی شود و به همین دلیل حباب دلار و سکه در حال تخلیه شدن است.

از سوی دیگر سیگنال افزایش عرضه این اسکناس آمریکایی در بازار آزاد باعث شده، روند نزولی قیمت دلار به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه ادامه داشته باشد.

قیمت سکه / واکنش بازار فلز زرد به اخبار سیاسی 

رشد انتظارات تورمی، بازار احتیاطی دلار و تلاش مردم برای انتقال سرمایه‌های ریالی به بازار طلا و سکه، عواملی بود که در روزهای صعود، در بازار فلز زرد از آنها یاد می‌شد. اما در روزهای گذشته بازاری که تشنه اخبار مساعد سیاسی بود به مذاکرات هسته‌ای هیات اعزامی از آژانس انرژی اتمی به تهران واکنش مثبت نشان داده است.

سکه که در هفته گذشته سقف ۳۶ میلیون تومان را زده بود، امروز در محدوده قیمتی ۲۸ میلیون تومانی معامله شد. هر چند در کامنت مخاطبان تجارت‌نیوز قیمت سکه به تناسب ماه‌های گذشته سکه همچنان در قله قرار دارد، اما انتظارات تورمی را که از سوی تحلیلگران به کرات تاکید می‌شود را نمی‌توان بر روند قیمت‌ها در بازارهای مالی نادیده گرفت.

با این وجود تحلیلگران سیاسی و اقتصادی معتقدند بهبود روابط ایران و آژانس می‌تواند در آینده، به بازگشت طرفین قرارداد برجام بر سر میز مذاکره منجر شود و در نتیجه سمت و سوی انتظارات میان فعالان بازار تغییر خواهد کرد.

طبق خبرها قرار است از امروز نشست شورای حکام با موضوع راستی‌آزمایی و نظارت در ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و اجرای توافق پادمانی آژانس با ایران برگزار شود. معامله‌گران به دنبال نتیجه این نشست نیز هستند تا مسیر حرکتی خود را در روزهای آینده تعیین کنند.

روند نزولی قیمت سکه ادامه دارد؟

امروز ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در کف کانال ۲۸ میلیون تومانی قرار گرفت. سکه بهار ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. نیم سکه ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان و ربع سکه نیز ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد. سکه گرمی نیز به قیمت پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا در لحظه نگارش این گزارش در مرز کانال ۹ و ۱۰ میلیون تومان نوسان داشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.

قیمت سکه / بازار در انتظار نشست‌های سیاسی است

در همین راستا حمیدرضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به پیش‌بینی آینده بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: «در حال حاضر همه چیز به اخبار سیاسی مربوط است. بازار طلا به این دسته خبرها واکنش نشان می‌دهد. هر چند تاثیر قیمت دلار نیز مستقیما با قیمت طلا مرتبط است.»

وی افزود:« بعضی روزها فضای اقتصادی کشور به گونه‌ای است که قیمت طلا را بالاتر از نرخ واقعی قیمت‌گذاری می‌کنند و این یعنی حباب. دولت با قیمت انس و دلار روزانه، بازار طلای تهران را کنترل می‌کند و سعی می‌کند اجازه ندهد قیمت بازاری سکه و طلا از قیمت روزمره‌اش پایین‌تر بیاید.»

این کارشناس اقتصادی با اشاره به قیمت انس جهانی طلا عنوان کرد:« انس جهانی طلا نزدیک به کف‌های تاریخی خود معامله می‌شود. از طرف دیگر در اقتصاد کشورمان با توجه به این ‌که طلا و دلار با هم بالانس می‌شود و روزانه قیمت می‌خورد، بنابراین فضای پرنوسانی وجود دارد.»

وی یادآور شد:«روند قیمت دلار تعیین‌کننده بازار طلا و سکه است و باید دید روند نشست‌های سیاسی روزهای اخیر چگونه پیش می‌روند تا قیمت در بازار فلز زرد تعیین شود.»

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش به قیمت ۱.۸۵۱.۰۸ دلار رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: