پایگاه خبری خانه فوتبال:

 امیر قلعه‌نویی در حاشیه دیدار دوستانه پیشکسوتان ملوان و تیم ملی درمورد آخرین وضعیت تیم ملی کشورمان، اظهار داشت: اردوی گذشته خیلی خوب بود. باید از زحمات کارلوس کی‌روش و اسکوچیچ تشکر کنیم اما سعی کردیم در این اردوی کوتاه مدت، یک فوتبال مدرن ایرانی تزریق کنیم و واقعا در ۳ روز خوب توانستیم این کار را انجام بدهیم. وقتی لژیونرها به ما اضافه شدند، فقط ۳ روز تیم کامل شد. جلوی روسیه و کنیا که تیم بسیار قدرتی بود.

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه تصور نمی‌شد کنیا به این شکل بازی کند، گفت: نه‌ همه بازیکنانش گران بودند اما برخی تبلیغات شد و شروع کردند. در غیر این صورت کنیا تیمی بسیار قوی بود و بازی‌های بعدی‌اش را حتما خواهید دید. اردوی خیلی خوبی داشتیم. درمورد تورنمنت کافا هم باید با تاج صحبت کنیم تا تصمیم‌گیری شود.

قلعه‌نویی درمورد احتمال ادامه تغییرات در بازیکنان تیم ملی با توجه به علاقه خودش به بازیکنان جوان، گفت: معمولا هفته‌های اخیر گل‌های کمی زده می شود اما در این چند هفته دیدید با وجود حساسیت بازی‌ها در بالا و پایین جدول، گل‌های زیادی رد و بدل شد. عاملش هم آن اردو و بازی با کنیا بود که لیگ را دیدیم. اگر به دیدار با کنیا توجه کنید، بیشتر بازیکنان لیگ بازی کردند. آن‌هایی که مرا می‌شناسند می‌دانند هرکس حقش باشد، وظیفه‌مان آن را بدهیم.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: لیگ هم بازیکنان بسیار خوبی دارد. لژیونرها هم در این چند هفته که ما رصد کردیم، نسبت به بعد از اردو خیلی بهتر بودند و گل‌های حساسی زدند. بازی‌های خیلی خوبی هم انجام دادند و امیدواریم یک تیم ملی باب میل مردم را درست کنیم‌. از همه پیشکسوتان هم باید تشکر کنم.  بزرگانی بودند که من کوچک را مورد محبت قرار دادند. وظیفه‌مان است از همه این عزیزان مشورت بگیریم زیرا بزرگ ما هستند و فوتبال ما هرچه دارد، از این عزیزان و پیشکسوتان است‌. امیدوارم  تیمی درست کنیم که باب میل مردم و پیشکسوتان باشد.

وی درخصوص اینکه این بحث مطرح شده که با حضور قلعه‌نویی تیم ملی باید در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود، توضیح داد: هیچ مربی‌ای نمی‌تواند بگوید من تیم را قهرمان می‌کنم و الان هم هرکس این حرف را بزند، حاضریم تیم ملی را تقدیم کنیم اما این تیم پتانسیل و قابلیت‌های بسیار زیاد و بازیکنان خوبی در هر پست دارد. در برخی پست‌ها ۴_۳ بازیکن داریم ولی فوتبال است دیگر. اتفاقاتی می‌افتد که قابل پیش‌بینی نیست و جذابیتش هم به این خاطر است.

سرمربی تیم ملی درمورد وضعیت اضافه شدن دستیار به کادرفنی، گفت: دستیار نه این‌ها همه همکار هستند. ما ۲ نامه برای ۲ همکار خارجی دادیم و یک تا ۲ همکار ایرانی هم اضافه می‌کنیم. همانگونه که در بحث بازیکن باید پشتوانه‌سازی کنیم، باید از برخی بازیکنان بزرگ لژیونر و تیم ملی که اکنون بازنشسته شده‌اند، برای بحث مربیگری نیز پشتوانه‌سازی انجام بدهیم‌.  تاج، نبی و هیات رئیسه از این موضوع استقبال خیلی خوبی داشتند.

قلعه‌نویی درخصوص دربی ۱۰۰ عنوان کرد:  دربی همیشه حساس بوده است و خیلی خوشحالم هر ۴_۳ تیم بالای جدول که باید به آن مثلث قهرمانی بگوییم و تیم‌های دیگر مثل گل‌گهر، تراکتور، مس رفسنجان و خود فولاد فوتبال خوبی بازی می‌کنند. مثلث قهرمانی برای سپاهان، پرسپولیس و استقلال است. با وجود اینکه این تیم‌ها فشار روی‌شان است و شرایط جدول هم حساس است، خیلی جالب است وقتی بازی‌های لیگ را در این هفته رصد کردم، بازی‌های خیلی خوبی انجام دادند.

وی افزود: این موضوع قابل ستایش است و باید به مرییانشان نیز تبریک بگوییم که با وجود حساسیت جدول و کورس قهرمانی فوتبال زیبایی بازی می‌کنند. این موضوع کمتر اتفاق افتاده است. اطمینان دارم دربی هم بازی خیلی خوبی می‌شود زیرا ۲ تیم مربیان بسیار تاکتیکی دارند. در هفته‌های گذشته نیز هم از این ۲ تیم و هم از سپاهان و خیلی تیم‌های دیگر بازی‌های خیلی خوبی دیدیم.

سرمربی اسبق استقلال تاکید کرد: دربی شرایط خاص خودش را دارد. اکنون که خدا را شکر ۲ تیم بالای جدول هستند اما خیلی مواقع دیده‌ایم اختلاف جدولی استقلال و پرسپولیس زیاد بوده اما تیمی که پایین جدول بود، برده است.  امیدوارم این بازی نیز به حدی زیبا باشد که فوتبال برنده بازی شود.  خیلی از عوامل در نتیجه تاثیر دارد. همانگونه که دیدید در تبریز ۸۰_۷۰ هزار تماشاگر آمد و در بازی اصفهان نیز این هفته استقبال خیلی خوبی شد. اگر سکوهای آزادی هم آماده بود، بازی‌های هفته قبل پرسپولیس و استقلال حتما پر می‌شد. از این دربی نیز استقبال خیلی خوبی می‌شد اما شرایط استادیوم خاص است.

قلعه‌نویی درمورد تورنمنت کافا، پاسخ داد: اگر روسیه نیاید، کافا کیفیت لازم را ندارد. دوشنبه با تاج و نبی جلسه داریم و می‌خواهیم برنامه‌ریزی کنیم تا اگر بشود، جایگزینی انجام بدهیم. این موضوع منوط به این جلسه است.

وی درخصوص اینکه با وجود ارتباط خوبش با بازیکنان تیم ملی بحث خداحافظی سامان قدوس مطرح شده است، گفت: من چیزی نشنیده‌ام.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: