پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل استقلال رکوردهای جالبی را از خود به جا گذاشت.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پرسپولیس امروز در صدمین دربی پایتخت با تک‌گل عیسی آل‌کثیر، استقلال را شکست داد.

* این دومین برد پرسپولیس مقابل استقلال در دوران سرمربیگری یحیی گل محمدی است. سرمربی سرخ‌پوشان در 9 دیدار قبلی خود، فقط یک بار، آن هم در دربی 95 باز هم، با تک‌گل آل کثیر موفق به کسب برتری مقابل رقیب دیرینه شده بود و در سایر تقابل‌هایش با استقلال نیز 8 تساوی ثبت کرده است.

* استقلال برای سیزدهمین دربی متوالی لیگ برتر موفق به کسب پیروزی مقابل پرسپولیس نشد. آخرین برد آبی‌پوشان در این رقابت‌ها مربوط به 10 اسفند 96 است که با تک گل وریا غفوری و در دوران سرمربیگری وینفرد شفر توانستند پرسپولیس تحت هدایت برانکو را یک بر صفر شکست بدهند.

* ریکاردو ساپینتو که تا قبل از دربی همراه با استقلال موفق به کسب 9 برد و یک تساوی از 10 بازی شده بود، بار دیگر مقابل یکی از مدعیان بالای جدولی ناکام ماند. این سرمربی پرتغالی از مجموع 4 دیدار برابر سپاهان و پرسپولیس، سه بار شکست خورده و فقط در دربی دور رفت، یک تساوی از پرسپولیس گرفت. همچنین ساپینتو در تقابل با 5 تیم بالای جدول فقط دو پیروزی مقابل گل گهر ثبت کرده و در مجموع مقابل 5 تیم بالای جدول فقط آمار دو برد، دو مساوی و 4 شکست را به جا گذاشته است.

پرسپولیس با این برد، برای بیست و ششمین بار در شهرآورد پایتخت به پیروزی رسید تا تعداد بردهایش با رقیب دیرینه برابر شود.

* این تیم در ادامه بازی‌‌های لیگ برتری دوازدهمین برد خود را کسب کرد درحالی‌که 24 تقابل لیگ برتی دو تیم مساوی، و 8 بازی با برتری استقلال تمام شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: