پایگاه خبری خانه فوتبال:

ناظر دربی پایتخت گزارش خود را به سازمان لیگ ارائه کرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در دربی صد پایتخت با نتیجه یک بر صفر از سد استقلال گذشت و به صورت موقت به صدر جدول صعود کرد.
هرچند این مسابقه هم مانند هر دربی دیگری حواشی به همراه داشت که البته این موارد چندان هم جنجالی نبود. صبح امروز ناظر دربی گزارش خود را آماده و به سازمان لیگ ارسال کرد تا از این طریق در اختیار کمیته انضباطی قرار بگیرد.

ظاهرا در این گزارش به موضوع چندان خاصی اشاره نشده است. به صورت مثال در مورد ماجرای شادی جنجالی علیرضا بیرانوند پس از سوت پایان بازی که سبب شده باشگاه استقلال بخواهد از دروازه بان پرسپولیس به کمیته اخلاق شکایت کند، موردی در گزارش ناظر بازی قید نشده است زیرا ظاهرا او و داور این صحنه را ندیده‌اند و باید مطابق سایر مستندات مثل عکس و فیلم‌های موجود در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

همچنین ناظر بازی درخصوص درگیری سید حسین حسینی و مهدی عبدی پیش و پس از بازی با یکی از عوامل انتظامی، در زمانی که یک جیمی جامپ وارد زمین شده بود، هم نکته خاصی را در گزارش خود قید نکرده و به همین دلیل اگر کمیته انضباطی قصد ورود به این موضوع را داشته باشد، باید از سایر مستندات استفاده کند.

درمورد حرکتی که ریکاردو ساپینتو نسبت به پیام حیدری هم در پایان بازی انجام داد، رضا عبدی به عنوان ناظر و خود داور بحثی را درمورد فحاشی یا برخورد زننده سرمربی پرتغالی گزارش نکرده‌اند. آن‌ها با وجود رویت این حرکت، اعتقاد دارند این اقدام در فوتبال طبیعی بوده و سرمربی استقلال به زبان انگلیسی فحاشی نکرده است و اگر سندی مبنی بر فحاشی او به زبان پرتغالی وجود دارد، کمیته انضباطی باید مستندات دیگر را بزرگ‌نمایی کند. هرچند اعضای کمیته انضباطی برای اثبات تخلف ساپینتو نمی‌توانند به ناظر و داور استناد کنند.

یکی از نکات مهمی که در گزارش ناظر قید شده حضور حدود 40 هزار هوادار در ورزشگاه  و نشستن برخی هواداران در طبقه دوم است. این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود 15 هزار بلیت برای دربی صد فروخته خواهد شد. گزارش حضور افراد مازاد هم طبق مشاهدات میدانی صورت گرفته و آمار دقیقی در این مورد وجود ندارد. البته از زمانی که بلیت فروشی الکترونیکی شده ظاهرا ناظر بازی به این موضوع ورود نمی‌کند.

درگیری‌های جزئی بین برخی هواداران سرخابی مورد دیگری است که در گزارش ناظر قید شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: