پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت دلار عجیب شده. قیمت دلار نوسانی شد. قیمت دلار به روشی جدید و در بازاری جدید اعلام می شود. قیمت دلار در هفته گذشته افزایشی شد. در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 12 اردیبهشت 1402

امروز قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران42,300(چهل و دو هزار وسیصد تومان) اعلام شد.

قیمت دلار و یورو امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا 41,679 (چهل و یک هزار وششصد و هفتاد و نه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 42,300(چهل و دو هزار وسیصد تومان) اعلام شد.

همچنین قیمت خرید یورو 45,763 (چهل و پنج هزار و هفتصد و شصت و سه تومان) و قیمت فروش یورو 46,225  (چهل و شش هزار ودویست و بیست و پنج تومان) است.

پیش بینی قیمت دلار امروز

تحلیلگران فنی احتمال می‌دهند در صورتی که دلار در مرز دیروز تثبیت شود خریداران بیشتری به بازار ارز وارد خواهند شد و اسکناس آمریکایی افزایش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، طبق اعلام سایت ها، نرخ دلار در معاملات نقدی روز گذشته نوسان صعودی را تجربه کرد. گفته می شود یکی از دلایل مهم رشد دلار در تهران ناشی از پیشروی اسکناس آمریکایی در هرات و رشد نرخ حواله درهم بوده است.

قیمت دلار نایاب شد؟ 

از طرفی هم برخی از معامله گران مدعی بودند دلار در بازار نایاب شده است. تحلیلگران فنی احتمال می‌دهند در صورتی که دلار در مرز دیروز تثبیت شود خریداران بیشتری به بازار ارز وارد خواهند شد و اسکناس آمریکایی افزایش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

صبح دیروز ماده ۱۲ طرح مالیات بر عایدی سرمایه توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد. بر اساس این مصوبه مقرر شد انتقال املاک با انواع کاربری، انواع خودرو سواری، انواع طلا، نقره، جواهرات، انواع ارز و انواع رمز پول مشمول مالیات بر عایدی سرمایه شوند. اما بازار ارز به این خبر واکنشی نشان نداد.

قیمت دلار / هشدار رئیس کل به معامله گران بازار دلار 

 روز گذشته محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی کشور، در پیام توییتری جدید خود به فعالان بازار غیر رسمی هشدار داد و از سوی دیگر از تلاش برای کوچک کردن بازار آزاد سخن گفت. 

همچنین روز گذشته رئیس‌کل بانک مرکزی در توییتر خطاب به فعالان اقتصادی کشور هنوشت؛ «نمی‌توان ارز را از بازار غیررسمی دریافت کرد و همزمان به چشمداشت تخصیص ارز منتظر ماند تا مابه‌التفاوت آن را به‌دست آورد.

او در این توییت تاکید کرده بود که سیاست بانک مرکزی کوچک‌سازی بازار غیر رسمی است. ورود به بازار غیر رسمی معادل پول‌شویی است و موجب اخلال در نظام اقتصادی می‌شود.

قیمت دلار / تصویب قوانین ارزی در 2 جبهه 

به عقیده عده زیادی از تحلیلگران اقتصادی بازار ارز تهران، سیاستگذار با هدف کاهش فشار تقاضا در بازار ارز در حال تصویب قوانین ارزی جدید در 2جبهه متفاوت است.

یک جبهه از این قوانین همانند موضوع واردات با رمزارز‌ها، سیاست‌های تسهیل‌گرانه و استفاده از دیگر ظرفیت‌های موجود است و جبهه دیگر قوانینی همانند عدم تخصیص ارز به شرکت‌های فعال در بازار غیر رسمی، سیاست‌های بازدارنده هستند.

مدل نادیده گرفتن معاملات غیر رسمی روشی دیرین در جریان سیاستگذاری ارزی کشور به شمار می‌آید؛ اما بررسی‌ها حاکی از آن است که برخلاف حجم کم این معاملات، قدرت جهت‌دهی آنها به بازار بسیار زیاد است.

حال به‌نظر می‌رسد که بانک مرکزی میزان اهمیت و قدرت جهت‌دهی بازار غیر رسمی به دیگر معاملات کشور را مورد توجه خود قرار داده و در تلاش است تا در کنار برطرف‌سازی نیاز متقاضیان رسمی، از حجم فشار موجود در بازار آزاد نیز بکاهد.

قیمت دلار / اسکناس آمریکایی در بازار آزاد کمیاب شد؟

دیروز تهدید توییتری فرزین و تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه نتوانست مانعی برای افزایش قیمت دلار باشد. معامله‌گران علت رشد قیمت اسکناس آمریکایی را کم شدن عرضه دلار در بازار آزاد توسط بانک مرکزی اعلام می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته قیمت دلار در کانال جدیدِ ۵۵ هزار تومانی معامله شد. افزایش قیمت این اسکناس آمریکایی در بازار آزاد ۴۵۸ تومان بود و بازار ارز به سیگنال‌های خبری نیز جواب نداد.

قیمت دلار / قیمت انواع ارز 12 اردیبهشت 1402

طی پنج روز گذشته قیمت دلار روند افزایشی داشته است. این اسکناس تنها روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت به سیگنال استیضاح وزیر صمت واکنش نشان داد و کانال عوض نکرد. این در حالی است که قیمت دلار و درهمِ مرکز مبادله ارز و طلا از چهارشنبه ۶ اردیبهشت تا روز گذشته فریز شده و تغییری نداشته است.

صبح دیروز ماده ۱۲ طرح مالیات بر عایدی سرمایه توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد. بر اساس این مصوبه مقرر شد انتقال املاک با انواع کاربری، انواع خودرو سواری، انواع طلا، نقره، جواهرات، انواع ارز و انواع رمز پول مشمول مالیات بر عایدی سرمایه شوند. اما بازار ارز به این خبر نیز واکنشی نشان نداد.

قیمت دلار / تهدید توییتری فرزین جواب می‌دهد؟

موضوع مالیات بر عایدی سرمایه از سوی بازیگران بازار ارز شوخی محسوب می‌شد. معامله‌گران به طعنه از تعبیر فیک برای این خبر استفاده می‌کردند. آنها می‌گفتند وقتی استیضاح وزیر و برکناری مدیر کل نمی‌تواند قیمت دلار را کنترل کند، مالیات بر سرمایه هیچ‌کاره است.

سهمیه دلاری صرافی‌ها قطع شده، تقاضای دلار در بازار آزاد بالا رفته و دلار در این بازار کم است. این‌ها دلایلی است که از سوی فعالان بازار ارز برای افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر مطرح می‌شود.

روز گذشته رئیس‌کل بانک مرکزی در توییتر خطاب به فعالان اقتصادی کشور هشدار داد: «نمی‌توان ارز را از بازار غیررسمی دریافت کرد و همزمان به چشمداشت تخصیص ارز منتظر ماند تا مابه‌التفاوت آن را به‌دست آورد.

او در این توییت تاکید کرده بود که سیاست بانک مرکزی کوچک‌سازی بازار غیر رسمی است. ورود به بازار غیر رسمی معادل پول‌شویی است و موجب اخلال در نظام اقتصادی می‌شود.

قیمت دلار / قیمت دلار در نرخ‌های مختلف

روز گذشته اسکناس آمریکایی همچنان بر موج صعودی سوار بود. دلار یک کانال بالاتر نشست و با قیمت ۵۵ هزار و ۵۱ تومان معامله شد.

قیمت دلار از ۶ اردیبهشت تا روز گذشته در کانال‌های قیمتی جدید نوسان دارد. این روند به طور پیوسته در بازار آزاد حاکم است؛ اما قیمت‌ها در مرکز مبادله دلار و طلا تغییری نکرده است. تنها اسکناسی که در روزهای اخیر اندکی نوسان داشته، اسکناس و حواله یورو بوده است.

قیمت اسکناس دلار در سایت بازار متشکل با رقم ۴۱ هزار و ۹۶۶ تومان درج شد و دلار حواله نیز مانند روزهای قبل با قیمت ۳۸ هزار و ۱۵۰ تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است.

قیمت دلار / قیمت ارزهای موثر

با وجودی که دیروز قیمت اسکناس یورو در بازار آزاد ۶۸۲ تومان افزایش داشت اما سایت بازار متشکل با رقمی پایین‌تر، قیمت این اسکناس را اعلام کرد. روز گذشته در سایت مذکور قیمت اسکناس یورو ۳۱۷ تومان کاهش داشت و با قیمت ۴۶ هزار و ۲۹۷ تومان اعلام شد.

یوروی حواله نیز ۲۸۸ تومان ارزان شد و و با قیمت ۴۲ هزار و ۸۸ تومان عرضه شد.

گفتنی است دیروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲،  قیمت یورو در بازار آزاد ۶۱ هزار و ۱۵۱ تومان معامله شد.

روز گذشته قیمت درهم با رقم ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان در بازار آزاد مبادله شد. این در حالی بود که صبح دیروز نیز قیمت این ارز همانند روزهای گذشته با قیمتی ثابت در سایت بازار متشکل اعلام شد.

قیمت درهم سایت بازار متشکل ارزی ۱۰ هزار و ۳۸۸ تومان درج شد. اسکناس درهم نیز در این مرکز با قیمت ۱۱ هزار و ۴۲۷ تومان نرخ‌گذاری شد. همچنین قیمت دلار درهم ۵۷ هزار و ۶۸ تومان محاسبه می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: