پایگاه خبری خانه فوتبال:

باشگاه بارسلونا به شکل جدی گزینه خروج از لالیگا در صورت محرومیت توسط یوفا و دادستانی اسپانیا را بررسی می کند.
به گزارش "ورزش سه"، یوفا ماه پیش اعلام کرد که تحقیقاتی را برای روشن شدن موضوع پرداخت‌های بارسلونا به خوزه ماریا انریکز نگریرا، نایب رئیس سابق کمیته داوران اسپانیا، آغاز کرده است.

یوفا به بارسلونا اعلام کرده است که دو بازرس سوئیسی به نام‌های ژان ساموئل لئوبا و میرجان کولر را برای تحقیق در مورد این پرونده انتخاب کرده است. یوفا به بازرسان خود اعلام کرده است که هرچه زودتر باید نتیجه تحقیقات اعلام شود و حداکثر تا پایان ماه می و قبل از ماه ژوئن، حکم اولیه صادر شود. 

دلیل عجله یوفا این است که در صورت محرومیت بارسلونا و طبعا ادعای فرجام‌خواهی این باشگاه، وضعیت بارسلونا قبل از شروع فصل 24-2023 مشخص شده باشد. بارسا قطعا اگر یک سال از حضور در رقابت‌های اروپایی محروم شود (جریمه احتمالی یوفا)، ابتدا به کمیته استنیاف یوفا و سپس به دادگاه CAS درخواست فرجام خواهد داد. اگر حکم اولیه یوفا بعد از ماه ژوئن اعلام شود، بارسلونا می‌تواند با تعلیق موقت محرومیت خود، در لیگ قهرمانان به میدان برود و این چیزی نیست که مورد نظر یوفا باشد.

در همین رابطه خوان لاپورتا، رئیس بارسا، توضیح داد که با الکساندر چفرین صحبت کرده و به او اطمینان داده که بارسا مرتکب تخلف نشده است. لاپورتا اطمینان داد که یوفا بارسا را جریمه نخواهد کرد و تا پایان یافتن تحقیقات پلیس و دادستانی اسپانیا صبر خواهد کرد. اخیرا مونددپورتیوو نیز ادعا کرد که بارسلونا قطعا مجوز حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد را از سوی یوفا دریافت خواهد کرد و خطری باشگاه را تهدید نمی کند. با این حال رسانه های مادریدی معتقدند همچنان احتمال محرومیت بارسا وجود دارد.

در همین رابطه امروز در برنامه "اونز" از شبکه تی وی سه کاتالونیا، این ادعا مطرح شد که مدیران بارسا در حال بررسی گزینه های خود در صورت محروم شدن توسط یوفا هستند. یکی از این گزینه ها رفتن به لیگی در خارج از اروپا و مشخصا آسیایی است که برای بارسا می تواند سود مالی زیادی داشته باشد. بارسا می تواند به عنوان تیم میهمان در یک لیگ آسیایی شرکت کند و مبلغ هنگفتی نیز دریافت کند.

همچنین طبق این گزارش، بارسلونا اگر در اسپانیا نیز با محرومیت سنگین مثل سقوط به دسته پایین‌تر مواجه شود، احتمال رفتن به یک لیگ اروپایی دیگر را به شکل جدی بررسی خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: