پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم فوتبال پورتو با فرار از شکست خانگی برابر فامالیسائو، به فینال جام حذفی پرتغال صعود کرد. مهدی طارمی و یارانش شب گذشته (پنجشنبه) در دور برگشت مرحله نیمه نهایی مسابقات، میزبان فامالیسائویی بودند که در دیدار رفت آن را با نتیجه 2 بر یک شکست دادند بودند و با تحمیل شکست 3 بر 2 به این تیم در ورزشگاه دراگائو جواز حضور در فینال را کسب کردند.

در این بازی که مهدی طارمی در دقیقه 62 به میدان رفت، ژاندر کادیس در دقیقه 21 گل نخست را برای فامالیسائو به ثمر رساند، اما گالنو در دقیقه 28 از روی نقطه پنالتی برای پورتو گل مساوی را زد. با این حال تیم میهمان در دقیقه 75 دوباره و این بار توسط ایوان جیمی به گل رسید تا نتیجه بازی رفت تکرار و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در حالی که همه چیز داشت به سوی کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی پیش می‌رفت، اوتاویو در دقیقه 1+120 گل دوم را برای پورتو به ثمر رساند و این تیم را از شکست خانگی نجات داد. همین گل هم برای صعود پورتو به فینال کافی بود، اما سه دقیقه پس از او اوانیلسون با پاسی که مهدی طارمی به او داد برای پورتو گلزنی کرد تا میزبان بازی باخته را با نتیجه 3 بر 2 ببرد.

به این ترتیب پورتو در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 5 بر 3 بر فامالیسائو غلبه کرد تا حریف براگا در بازی فینال جام حذفی پرتغال باشد.

فینال جام حذفی پرتغال روز 14 خرداد برگزار می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: