پایگاه خبری خانه فوتبال:

محمد مایلی‌کهن در خصوص قرعه کشی جام ملت‌های آسیا و مشخص شدن حریفان ایران در این رقابت‌ها اظهار داشت: قرعه ایران نسبت به گروه‌های دیگر قرعه بهتری است. از بین تیم‌های انتخاب‌شده به عنوان حریفان ایران در این رقابت‌ها شرایط فنی و فوتبالی امارات نسبت به تیم‌های دیگر بهتر است.

سرمربی اسبق تیم ملی با اشاره به خاطراتی از تیم ملی در جام‌ملت‌های ۱۹۹۶ تصریح کرد: در آن سال میانگین سنی تیم بسیار جوان شد اما توانستیم موفقیت‌های زیادی را به دست آوریم و به جز اینکه سوم شدیم دیگر عناوین آن جام را به خود اختصاص دادیم. ما عربستان را با آن همه ستاره‌ها شکست دادیم. بعد از آن در نیمه‌نهایی دوباره به عربستان خوردیم؛ یادم نمی‌رود پس از از شکست در ضربات پنالتی برابر عربستان همه گریه می‌کردند، من بیشتر از بازیکنان ناراحت بودم و گریه می‌کردم اما با این وجود به بچه‌ها گفتم بروید به بازیکنان عربستان تبریک بگویید؛ اقدامی که در آن دوره مثل بمب صدا کرد.

مایلی‌کهن خاطرنشان کرد: در آن دوره از بازی‌ها در کنار نمایش فوتبالی زیبا، در نهایت موفق به کسب عنوان سومی آن‌ تورنمنت شدیم؛ آقای گل جام از ایران بود، خداداد عزیزی به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد و جام اخلاق هم به ایران تعلق گرفت و ۳ بازیکن تیم ملی ایران در تیم منتخب آسیا قرار گرفتند.

وی در خصوص پیش‌بینی‌اش از آینده تیم ملی در جام ملت‌های قطر گفت: مساله‌ای که فوتبال را از همه ورزش‌ها متمایز کرده و باعث جذابیت بیشتر این رشته ورزشی نسبت به رشته‌های دیگر شده‌است، غیرقابل پیش بینی بودن این ورزش است. به نظرم فوتبال تنها ورزشی است که نمی‌توان قبل از بازی گفت تیم ضعیف‌تر به طور قطع برابر تیم قوی‌تر به پیروزی می‌رسد، بارها شده است که این موضوع برعکس اتفاق افتاده است و واقعاً نمی‌توان پیش‌بینی درستی از این ورزش مهیج و جذاب داشت.

پیشکسوت فوتبال در پایان اظهار داشت: کارلوس کی‌روش آخر افتخارات را برای فوتبال ایران رقم زد! با این همه بازیکن که به تیم ملی تزریق شد در جام جهانی میانگین سنی تیم ما را به ۳۰سال رسانده بود! آدم دلش می‌سوزد. او برای خودش در فوتبال ایران رکورد زد؛ یک زمانی تیم ملی ۶ گل به حریفانش می‌زد در زمان کیروش ما ۶ گل از حریف ما دریافت کردیم.  

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: