پایگاه خبری خانه فوتبال:

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: عزل و حذف غیرقانونی من، به نوعی چرنوبیل فوتبالی بود.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شهاب عزیزی خادم پس از برگزاری دادگاه شکایت از فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: عزل و حذف غیرقانونی من، به نوعی چرنوبیل فوتبالی بود. در یکسال گذشته خیلی‌ها مثل همان چرنوبیل دنبال مخفی کردن بودند اما آنچه مهم بود امروز این فضا باز شد. هیچ جایی برای مخفی کاری وجود ندارد.

*مطابق استانداردهای قانون تجارت به قوه قضائیه شکایت کردیم

وی افزود: به قوه قضائیه شکایت کردیم. امروز وقت دادرسی این پرونده بود. فوتبال و فدراسیون را جایی برای شکایت ندیدم. چون یک سال و نیم از کمیته اخلاق و اعضای هیات رئیسه به دلیل کار غیرقانونی که انجام داده بودند شکایت کردم ولی جوابی نگرفتیم. ناچار بودیم طبق مفاد در اساسنامه فدراسیون فوتبال که با زحمت دوستان من در یکسال گذشته مطابق قوانین کشور به تصویب رسید و تاییدیه فیفا را دارد، فدراسیون فوتبال یک موسسه مستقل غیردولتی هست. مطابق استانداردهای قانون تجارت به قوه قضائیه شکایت کردیم. امروز هم اولین دادگاه بود.

*در آستانه جام جهانی به مردم توهین کردند

عزیزی خادم گفت: امروز به نوعی مقابله و تقابل ظالم و مظلوم، کارآمدی و ناکارآمدی، پاکی و درستی است. فدراسیون فوتبالی که در یکسال گذشته بهترین نتایج تاریخ را به لطف الهی رقم زد، با یک روند و کاربی سابقه دوستانی که در این 11 ماهی که با ما کارکردند ثنا گو بودند ولی با یک روند غیرقانونی فوتبال ایران را به شوک بردند. به قلب فوتبال ایران حمله کردند. به صورت فوتبال سیلی زدند. فوتبالی که برآمده از دل مردم است. درآستانه جام جهانی به مردم توهین کردند و سیلی زدند.

وی افزود: افرادی که چندسالی است این چرنوبیل را به وجود آورده‌اند و در 15-10 سال گذشته ول کن این فوتبال هم نبودند. قرارداد ویلموتس و ویرانگری که این قرارداد برای فوتبال ایران داشت. ده‌ها میلیارد بدهی آقایان را دادیم. فوتبال ایران را به نقطه اوج رساندیم.

*در کجای دنیا این رفتار را با فدراسیون فوتبال می‌کنند؟

عزیزی خادم با اشاره به ساختمان فدراسیون فوتبال و ماجرای شستا، عنوان کرد: غیر از موارد روحی-روانی که قرارداد ویلموتس برای فوتبال کشور ایجاد کرد، این‌ها همه و همه نشانگر این است که 15-10 سال گذشته به نوعی با دسیسه چینی، با فضای پوشالی و با فضای کاملا خیالی فکر می‌کردند می‌توانند مثل همیشه دست به هرکاری بزنند. فوتبال متعلق به مردم است و اساسنامه دارد. شما نتایج تیمی که ما به جام جهانی بردیم را ببینید که چه درخشان بود. در کجای دنیا این رفتار را با فدراسیون فوتبال می‌کنند؟ مدام توهین و تخریب. این همه دروغ، کسانی که ثناگوی فدراسیون فوتبال بودند چرا دست به این کار زدند که مردم ایران مکدر شوند؟

وی افزود: اگر عزیزی خادم مشکل دارد مراجع قضایی هستند. این چه روندی است که شما یک عزل غیرقانونی انجام می‌دهید. غیرقانونی بعد از 2ماه به کمیته اخلاق می‌برید. بعد از یک سال و نیم به شکایت من رسیدگی نمی‌کنید. امیدوارم قوه قضائیه ورود کند و این مسیر را که کام مردم را تلخ کرده ناامن کنند. یک عده هستند که با توطئه و دسیسه هرکاری را به مسیر دلخواهشان می‌برند.

وی افزود: اگر عزیزی خادم مشکل دارد مراجع قضایی هستند. این چه روندی است که شما یک عزل غیرقانونی انجام دادید.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه هنگام عزل او نماینده‌های فیفا و AFC حضور داشتند، گفت: عزل من در 28 اسفند موقت بوده، بدون هیچ گونه سند و مدرک این کار را انجام دادند. بدون دلیل و مدرک و سند بود. باید طبق اساسنامه به مجمع فدراسیون فوتبال می‌رفتم ولی مجمع... کامرانی فر هم پذیرفت که این کار اتفاق افتاده، در دنیا هیچ مورد مشابهی نیست. با عزیزی خادم مشکل دارید این راهش نیست. زمان بزن در رو در فوتبال ملی به سر آمده است. فوتبال ملی، اساسنامه و قانون دارد. ما باید در چارچوب اساسنامه عمل کنیم.

عزیزی خادم در خصوص اینکه یک سال رئیس فدراسیون بوده و آیا 44 بند هیات رئیسه دروغ است، اظهار داشت: من چیزی ندیدم. شما می‌توانید ادعا کنید اما باید مستند و مکتوب باشد. امروز این‌ها در بن بست قانون هستند. به دستگاه عدالت امید دارم که از حقوق مردم حفاظت کند. عزیزی خادم آمده، بخشی مربوط به خودم است و بخش مهم آن استیفای حقوق مردم است.

وی در مورد اینکه اعلام کرده بود به فیفا شکایت نمی‌کند تا فوتبال ما تعلیق نشود، گفت: بله، این برایم بسیار مهم بود. یکسال زمان داشتم. برای این فوتبال خون دل خوردیم. من یک ایرانی هستم. شرافت و نجابت و دلسوزی دارم. کسی که بیش از همه دلش برای فوتبال می‌سوخته من هستم و همکاران عزیزم، ما یک کار جمعی انجام دادیم. ما ملت ایران را خوشحال کردیم. آن‌ها به قلب فوتبال ایران حمله و به مردم توهین کردند. این کار را انجام ندادم چون به فکر منافع ملی کشور بودم.

عزیزی خادم در مورد اینکه اگر در داخل کشور به نتیجه نرسد به فیفا شکایت می‌کند، اظهار داشت: این بازی است که دوستانی که 15-10 سال فوتبال ایران را به گروگان گرفتند یادشان رفته که هربار فشاری می‌آمد می‌گفتند موبایل‌مان را خاموش می‌کنیم. سر بازنشستگی چه داستان‌ها به پا کردند. باید یقه آن‌ها را بگیرید و باید جواب بدهند. باید هویت این آدم‌ها مشخص شود. هربار بخواهند به منافع ملی و فوتبال دست اندازی می‌کنند و پاسخگو هم نیستند. همین پرونده ویلموتس را ببینید. فوتبال ایران را درگیر کرد و تبعات اجتماعی به جا گذاشته، اگر عزیزی خادم بود با من چه می‌کردید؟ با آن نتایج درخشان و دستاوردها امروز سرمان بلند است.

وی افزود:  از قوه قضائیه می‌خواهیم برای افرادی که به منافع فوتبال کشور دست اندازی کردند راه فراری نگذارد و در بن بست قانون گرفتار کند. منافع ملی برای من مهم است. داستان تعلیق داستان افرادی است که هربار این را بهانه و دست آویز می‌کردند. اگر عزیزی خادم می‌خواست یکسال قبل از جام جهانی این کار را انجام می‌داد اما نتایج تیم ملی برای من مهم بود. به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کردم تیم به جام جهانی رفته چون بیش از افرادی که با زبان‌شان حرف می‌زنند ما با عمل در کنار فوتبال بودیم. نتایجی که گرفتیم فراتر از معجزه بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: