پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت پراید در چندین ماه گذشته با نوسان همراه بوده است.  قیمت پراید  بدون هیچ دلیل قانع کننده ای افزایشی شد، هر چند امید می رود با واردات خودرو قیمت پراید هم کاهشی شود.  قیمت پراید  مدتی است که با تغییرات قابل توجهی همراه است.  قیمت پراید امروز با کمی نوسان همراه بود. قیمت پراید امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت پراید صفر ۱۴۰۲ با آپشن جدید

در جدول زیر قیمت روز انواع خودرو پراید در بازار آزاد را مشاهده می‌کنید

قیمت پراید

چراغ‌های دی لایت، چراغ‌هایی هستند که در جلوی خودرو قرار دارند و هر زمان که موتور روشن شود آن‌ها نیز روشن می‌شوند. سایپا اعلام کرده است که این آپشن را با هدف ارتقای استاندارد‌های خودرو اضافه کرده است.

چندی پیش بود که سایپا با انتشار فراخوانی از ثبت نام پراید وانت بدون قرعه کشی خبر داد. پراید وانت عرضه شده در پیش فروش سایپا با آپشن جدید به روز شده بود. یعنی چراغ‌های دی لایت که سایپا هدف آن را ارتقای استاندارهای کیفی اعلام کرده است. قیمت کارخانه پراید وانت مدل ۱۵۱ SE با آپشن جدید ۲۳۶ میلیون تومان اعلام شده است. در ادامه قیمت انواع پراید در بازار آزاد و کارخانه نیز آمده است.

قیمت بازار انواع خودرو پراید 

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

۱۵۱ SE ۱۴۰۲|سایپا - دی لایت صفر  (کارخانه) ۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۴۰۲|سایپا صفر  (کارخانه) ۲۱۷,۵۲۱,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۴۰۲|سایپا - لاینر صفر (کارخانه) ۲۲۱,۲۷۹,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۴۰۱ | سایپا صفر ۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰
 ۱۵۱ SE ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۲۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ پلاس ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰
 

این خودروی ژاپنی هم قیمت پراید شد

سوزوکی از یک خودروی اقتصادی برای بازار هند رونمایی کرد. این هاچ‌بک، تور H۱ نام دارد و درحقیقت نسخه ارزان‌سازی‌شده از مدل آلتو K۱۰ به شمار می‌رود. قیمت این هاچ‌بک جدید برابر با ۴۸۰,۵۰۰ روپیه است؛ رقمی که معادل ۵۸۶۴ دلار یا چیزی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیجیاتو، سوزوکی از یک خودروی اقتصادی برای بازار هند رونمایی کرد. این هاچ‌بک، تور H۱ نام دارد و درحقیقت نسخه ارزان‌سازی‌شده از مدل آلتو K۱۰ به شمار می‌رود. قیمت این هاچ‌بک جدید برابر با ۴۸۰,۵۰۰ روپیه است؛ رقمی که معادل ۵۸۶۴ دلار یا چیزی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود.

تمامی عناصر ظاهری سوزوکی تور H۱ فریاد می‌زنند که با یک خودروی فوق‌العاده اقتصادی طرف هستیم! سپرهای این هاچ‌بک ریزجثه در هر دو طرف فاقد رنگ و مشکی هستند. رینگ‌های فولادی اندازه خیلی کوچکی دارند و حتی خبری از قالپاق روی آن‌ها نیست! این خودروی ۳.۵۳۰ میلی‌متری بدون آنتن رادیو به دست مشتری می‌رسد! با توجه به ماهیت اقتصادی، سوزوکی تور H۱ فقط در سه رنگ نقره‌ای متالیک، خاکستری متالیک و سفید یخی تولید می‌شود.

قیمت پراید

در داخل کابین باید انتظارات حداقلی از سوزوکی تور H۱ داشت! داشبورد این خودرو فاقد نمایشگر دیجیتال است و در پشت فرمان یک نمایشگر دیجیتال ابتدایی اطلاعات موردنیاز راننده را نشان می‌دهد. اما خبر خوش اینکه تور H۱ از دو ایربگ، سیستم تهویه مطبوع و جالیوانی یک لیتری در محفظه روی درها سود می‌برد.

قیمت پراید / مشخصات فنی سوزوکی تور H۱

در زیر کاپوت سوزوکی تور H۱ همان موتور ۱ لیتری سری K کمپانی ژاپنی قرار دارد. این موتور بنزینی ۶۶ اسب‌بخار قدرت و ۸۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نکته جالب اینکه این هاچ‌بک اقتصادی در نسخه دوگانه‌سوز CNG نیز به فروش خواهد رسید. درصورت استفاده از سوخت گاز، قدرت به ۵۶ اسب‌بخار و گشتاور به ۵۲.۱ نیوتن‌متر تقلیل پیدا می‌کند.

همان‌طور که قابل حدس است، در سوزوکی تور H۱ نیروی موتور به چرخ‌های محور جلو منتقل می‌شود. این وظیفه را یک گیربکس ۵ سرعته دستی بر عهده دارد.

و اما قیمت؛ در ابتدا نیز اشاره کردیم که ارزان‌ترین نسخه از سوزوکی تور H۱ با پرداخت ۴۸۰,۵۰۰ روپیه یا ۵۸۶۴ دلار (معادل چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان) قابل خرید است. این رقم به نسخه بنزنی مربوط می‌شود و نسخه دوگانه‌سوز ۵۷۰,۵۰۰ روپیه یا ۶۹۶۲ دلار قیمت دارد؛ یعنی معادل تقریباً ۳۵۰ میلیون تومان. نکته تأمل‌برانگیز اینکه سوزوکی آلتو K۱۰ در بازار آزاد قیمت کمتری دارد و هندی‌ها با پرداخت ۳۹۹,۰۰۰ روپیه یا ۴۸۶۹ دلار (۲۴۳ میلیون تومان) می‌توانند این مدل مجهزتر و زیباتر را خریداری کنند!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: