پایگاه خبری خانه فوتبال:

الزام به مصاحبه بازیکنان تیم‌های لیگ برتری!بر اساس قوانین جدید رسانه‌ای لیگ برتر همه ورزشگاه‌های میزبان باید میکسدزون داشته باشند.الزام به مصاحبه بازیکنان تیم‌های لیگ برتری!

به گزارش "ورزش سه"، اگرچه یکی از الزام‌های مراجع بین‌المللی فوتبال برای دادن میزبانی به ورزشگاه‌ها داشتن میکسدزون مدرن و استاندارد است، اما در فصل گذشته لیگ برتر ایران شاهد آن بودیم که برخی ورزشگاه‌ها چنین فضایی را تعبیه نکرده بودند.

با قوانین جدیدی که فدراسیون فوتبال در بخش رسانه‌ای در نظر گرفته، همه باشگاه‌ها موظف هستند که با همکاری هیئت فوتبال مربوطه در ورزشگاه خانگی خود فضای میکسدزون را طراحی کنند.

بر این اساس میکسدزون ورزشگاه‌های میزبان لیگ برتر باید طوری طراحی شود که بازیکنان تیم‌ها همه مجبور شوند از آن فضا عبور کنند و به سمت در خروج بروند.

این شرایط ویژه برای میکسدزون ورزشگاه‌ها مطابق با استانداردهای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است و در بازی‌های بین‌المللی فضای مصاحبه بازیکنان به همین شکل است.

قانون جدید فدراسیون برای تعبیه میکسدزون در ورزشگاه‌ها برای آن است تا بازیکنان تیم‌ها مجبور به انجام مصاحبه با نماینده‌های رسانه شوند و نتوانند از فضای دیگر اقدام به ترک ورزشگاه‌ها کنند؛ این درست همان کاری است که در تورنمنت‌های بزرگ فوتبال انجام می‌شود.

گفتنی است؛ در فصل گذشته لیگ برتر برخی ورزشگاه‌ها از جمله امام خمینی اراک و تختی آبادان از میکسدزون استاندارد و قابل استفاده بی‌بهره بودند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: