پایگاه خبری خانه فوتبال:

قتل هولناک برادر.قتل آمار به نسبت بالایی دارد.قتل وحشتناک توسط مرد شیطان صفت. قتل به دلیل عجیبی بود. قتل راز تلخی دارد.

چهارشنبه چهارم مرداد ماه، کارکنان انتظامات بیمارستان امام حسین (ع) مرگ زن جوانی را با ضربات چاقو روی تخت بخش جراحی به قاضی وحید ناصری؛ بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی، گزارش کردند.

با اعلام این خبر، قاضی جنایی به همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی سرد خانه بیمارستان شدند و با جسد زن 37 ساله‌ای به نام مهتاب مواجه شدند که هدف ضربات چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد قاتل پس از ارتکاب جنایت خودش را به پلیس معرفی کرده و در کلانتری 127 نارمک حضور دارد.

بدین ترتیب مرد جنایتکار هدف تحقیق قرار گرفت و به تیم جنایی گفت: چهار سال قبل با مهتاب آشنا شدم در این مدت بخاطر علاقه زیاد درآمدهای روزانه‌ام را که از طریق مسافرکشی کسب می‌کردم به او می‌دادم؛ همه چیز خوب بود تا اینکه مهتاب به دروغ مدعی شد به شهرستان رفته و چند روزی نمی‌تواند من را ببیند.

متهم ادامه داد: ابتدا نمی‌دانستم که مهتاب دروغ گفته است تا اینکه همسایه او با من تماس گرفت و گفت مهتاب در تهران حضور دارد؛ پس از اینکه ماجرا را متوجه شدم به مهتاب زنگ زدم تا موضوع را در میان بگذارم اما او گفت که دیگر رابطه‌ای بین ما وجود ندارد.

وی گفت: پس از این حرف‌ها دنیا روی سرم خراب شد به همین خاطر یک چاقو از دوستم در غرب تهران خریدم و به ساختمان نیمه‌ کاره‌ای رفتم تا خودکشی کنم اما تصمیم گرفتم تا حرف‌های آخرم را به مهتاب بزنم و 70 میلیون پولی که در این 4 سال به او داده بودم را پس بگیرم.

مرد جنایتکار ادامه داد: پس از این تصمیم با مهتاب تماس گرفتم و گفتم قصد دارم تا تو را ببینم  که او نیز قبول کرد؛ راهی خانه مورد نظر شدم و ماشین را در کوچه پارک کردم دقایقی بعد مهتاب به پایین آپارتمان آمد و درب ساختمان را باز کرد.

متهم افزود: داخل راه‌پله‌های ساختمان بودیم که به مهتاب گفتم من در این 4 سال همه کار برای تو انجام دادم اگر قصد داری این رابطه را به پایان برسانی باید 70 میلیون تومانی که از من گرفته بودی را برگردانی که مهتاب در پاسخ مدعی شد دیگر همه چیز تمام شده است.

وی ادامه داد: در یک لحظه کنترل خود را از دست دادم و او را هدف ضربات چاقو قرار دادم پس از این حادثه سریعا آپارتمان را ترک و ساعتی بعد از طریق تماس تلفنی خودم را به پلیس معرفی کردم؛ علاقه زیادی به مهتاب داشتم و فقط میخواستم از تصمیمی که گرفته منصرفش کنم یا پولم را پس بگیرم.

پس از اعتراف صریح متهم به قتل زن جوان در راه‌پله‌های ساختمان، بازپرس ویژه قتل به همراه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی صحنه وقوع جرم در محله نظام آباد شدند و با تحقیقات میدانی به فیلمی دست یافتند که صحنه مجروح شدن زن جوان  را توسط قاتل نشان می‌داد.

گفتگو با متهم

چند سال داری؟

47 سالم است و 6 سال قبل به تهران آمدم.

چه تحصیلاتی داری؟

فوق لیسانس ادبیات فارسی دارم.

شغلت چیست؟

داخل تهران مسافرکشی می‌کنم و شب هم در خودروی خود می‌خوابم.

با مقتوله از کجا آشنا شدی؟

4 سال قبل یک درخواست تاکسی اینترنتی از سوی مهتاب به تلفن همراهم آمد که من نیز قبول کردم؛ در راه مسیر مقصد بودیم که با یکدیگر سر مسائل مختلف صحبت کردیم و آشنا شدیم.

چقدر به مقتوله پول داده بودی؟

تمام درآمدهای روزانه‌ام را در این مدت 4 سال به صورت مدام به مهتاب می‌دادم که تا به امروز 70 میلیون تومان  شده است.

چه شد که مرتکب قتل شدی؟

قصد داشتم خودکشی کنم اصلا نمیخواستم مهتاب را به قتل برسانم؛ به آنجا رفتم تا با او صحبت کنم.

پس چرا مهتاب را به قتل رساندی؟

علاقه خیلی زیادی به مهتاب داشتم و فقط میخواستم با ترساندن او پولم را پس بگیرم یا از تصمیمی گرفته منصرفش کنم اما حرف‌هایی که او درباره جدایی زد باعث شد تا کنترل خودم را از دست دهم.

پس از جنایت چه کار کردی؟

 خیلی حالم بد بود با تلفن همراهم به پلیس زنگ زدم و گفتم که یک زن جوان را با چاقو هدف ضرب و جرح قرار دادم؛ در لحظات اول نمی‌داستم که او به قتل رسیده است.

پشیمانی؟

بله خیلی عذاب وجدان دارم، کسی را به قتل رساندم که علاقه زیادی به او داشتم.

به گزارش تسنیم، با دستور وحید قاضی ناصری بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی، جسد متوله برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

قتلقتل / ماجرای جنایت هولناک کنگان

با آغاز نوروز ۱۴۰۰ هشت زن و مرد کنگانی تیرباران شدند. قاتل با سلاح جنگی کلاشینکف در ۴ درگیری ۸ نفر را به قتل رساند و متواری شد. عامل این جنایت‌ پسرعموی کینه‌جو و سابقه‌دار بود که دخترعموها، پسرعمو و مادربزرگش را به رگبار بست.

مردی ۵۰ساله که با فهرست بلندبالایی از افرادی که تصمیم گرفته بود به قتل برساند، جنایت‌هایش را آغاز کرد، اما پیش از اینکه به زندگی اسامی‌ای که در لیستش قرار داشت پایان دهد، در تله پلیس گرفتار شد. او هدف گلوله تک‌تیراندازها قرار گرفت و کشته شد.

قتل

قتل‌عام فجیع فروردین

پانزدهم فروردین ماه هم مرد شیشه‌ای در اقدامی جنون‌آمیز ۸ تن از اعضای خانواده خود را به قتل رساند و خودکشی کرد. عامل این جنایت که به شیشه اعتیاد داشت، ابتدا در اهواز پدر، مادر و دو برادر همسر اول خود را به قتل رساند، سپس با مراجعه به خانه همسر دوم اقدام به قتل پدر و مادرزن دوم، پسر خود و برادرزنش کرد. متهم بعد از این جنایت‌ها به زندگی خود نیز خاتمه داد.

قتل / جنایت تلخ زاهدان

قتلیازدهم خرداد ماه هم در پی قتل مسلحانه ۸ عضو یک خانواده شامل ۲ زن، ۳ پسر و ۳ دختر در یکی از محلات شهر زاهدان موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

کارآگاهان پلیس آگاهی با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات تخصصی خود عامل اصلی این جنایت را که جوانی ۲۶ ساله بود، شناسایی کردند. متهم طی یک عملیات ضربتی داخل مخفیگاهش در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان دستگیر شد.

تراژدی غم‌انگیز قتل خانواده شاه‌میرزایی

قتلسی‌ام خرداد ماه در خانه‌ای در شهرک اوج، جسد پدر خانواده‌ای توسط ماموران پلیس کشف شد. این در حالی بود که از همسر و تنها دخترش خبری نبود. راز جنایت خانه‌ای در شهرک اوج کرج هر روز معمایی‌تر می‌شد. هفت روز از آن لحظه‌ای که جسد پدر خانواده پیدا شد، می‌گذشت؛ مردی که با شلیک گلوله به سرش جان باخته بود، اما هیچ اثر و نشانه‌ای از عامل این تیراندازی نبود. در حالی که ماموران به‌دنبال سرنخی از این ماجرا می‌گشتند، درست یک روز بعد در میان رختخواب‌ها تراژدی تلخ‌تری نمایان شد. این‌بار جسد مادر و فرزند در کمد خانه پیدا شد.

تلاش ماموران برای پیدا کردن ردی از عامل جنایت ادامه داشت. یک زوج جوان که روز حادثه میهمان خانه مقتولان بودند، به‌عنوان مظنونین اصلی پرونده بازداشت شدند. زن جوان پس از دستگیری به همدستی در قتل عام اعتراف کرد.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد که چند روز قبل از حادثه مقتول یک خودرو پژو ۲۰۶ به قاتل فروخته بود که احتمال می‌رفت همین باعث بروز اختلاف مالی و انگیزه‌ای برای قتل شده باشد، اما متهم بازداشت شده هنوز جزییات جنایت را فاش نکرده بود که در اداره آگاهی جان خود را از دست داد.

قتل برادران

قتلصبح روز ۱۱ تیرماه امسال، قتل عام سه برادر و فرزند نوجوان یکی از آنها بر سر زمین کشاورزی‌شان در روستای تختیه بخش اسماعیلیه اهواز، لحظات پر التهابی را در روستا رقم زد. بوی خون در مشام اهالی روستای تختیه پیچیده بود. نزاع دو برادر با پسرعموها چند روزی بود که جریان داشت. تا اینکه دو برادر با سلاح کلاشینکف سر مزرعه سراغ پسرعموهایشان رفتند و حمام خون به راه انداختند. اهالی روستا هنوز هم باورشان نمی‌شود پسرعموهای خانواده براجعه در اقدامی وحشیانه اعضای خانواده را قتل عام کرده باشند. عاملان قتل بعد از حادثه پا به فرار گذاشتند و تحقیقات برای یافتن ردی از آنها ادامه دارد.

قتل / تیرباران خانواده قنبر

قتلپدرزن، برادرزن، مادرزن و همسر، قربانیان کینه و نفرت داماد گتوندی شدند. ۱۵ تیر ماه بود که قاتل هر چهار نفر را کشت جز یک نفر؛ آن هم خواهر کوچک‌تر همسرش را.

قاتل پس از به رگبار بستن اهالی خانه آقای رحمانی با ماشینش گریخت، اما ماموران آگاهی خیلی زود او را دستگیر کردند. قاتل ۳۰ ساله همه را کشت غیر از زهرا. زهرا دختر آخر قنبر بود. تالاسمی دارد و تازه دیپلم گرفته بود.

حمید آن شب وقتی همه را کشت، چشمش به زهرا افتاد، اما جلوی چشم‌هایش را گرفت. به زهرا گفت چون تالاسمی داری و مریض هستی، نمی‌کشمت. بعد هم از خانه آنها با ماشین‌شان فرار کرد که دستگیر شد.

قتل‌عام خانواده پروین

قتلدختر نوجوان مرندی، مادر و ناپدری‌اش به طرز فجیعی به قتل رسیدند. عامل قتل عام مرند به ضرب گلوله قربانیان را از پا درآورد. صبح روز شنبه ۲۶ تیرماه امسال، زمانی که تماس‌های دختران مرد مرندی به نام محمد پروین با پدرشان بی‌جواب ماند، نگران او شدند و به خانه‌اش مراجعه کردند که با اجساد غرق در خون اعضای خانه مواجه شدند. با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد اعضای یک خانواده سه نفر «پدر، مادر و دختر ۱۴ ساله» حوالی ساعت ۵ صبح با استفاده از سلاح گرم به قتل رسیده‌اند.

هنوز عامل این جنایت شناسایی نشده است.

قتل / صبح تلخ روستای خلیفه ترخان

قتل

صبح روز پانزدهم مرداد در خلیفه ترخان یکی از روستاهای اطراف سنندج تراژدی مرگباری رقم خورد. داماد خانواده پس از پنج ماه، به دلیل اختلافات خانوادگی با همسرش، تمامی اعضای خانواده همسرش و صاحب باغ را که همه اعضای خانواده میهمانش بودند، با سلاح به قتل رساند؛ اما پایان تراژیک این ماجرای خونین با خودکشی داماد به طور هولناکی رقم خورد.

قتل / پشت‌ پرده اقدام جنون‌آمیز داماد جوان

هفتم بهمن ماه هم داماد کرمانشاهی در اقدامی جنون‌آمیز سه عضو خانواده خاله خود را که همسر، مادر و خواهر همسر سابق او بودند، به قتل رساند.

پس از وقوع این قتل‌عام خانوادگی در شهرک پردیس کرمانشاه و اعلام موضوع به پلیس، تیم‌هایی از ماموران به سرعت در محل حاضر شدند.

در تحقیقات ابتدایی پلیس مشخص شد قاتل داماد سابق و خواهرزاده زن خانواده بوده که حدود پنج سال قبل از همسرش که دختر این خانواده بوده، جدا شده است. تحقیقات پلیس نشان می‌داد قاتل به عنوان میهمان وارد خانه شده و به بهانه‌ای شب را هم برای خواب در خانه مقتولان مانده است.

با تکمیل تحقیقات، پلیس به سرعت اقدامات اطلاعاتی خود را برای شناسایی قاتل فراری آغاز کرد و ماموران موفق به شناسایی مخفیگاه او در یکی از محلات حاشیه‌ای کرمانشاه شدند.

متهم دستگیرشده در بازجویی‌های اولیه انگیزه‌اش را از این اقدام کینه و نفرتی عنوان کرد که از آنها به دل داشت.

قتل / شهادت سرهنگ با چاقو

قتلساعت ١٩ و ۴۸ دقیقه روز ۱۳ بهمن ماه امسال، سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر در شیراز با سلاح سرد متهمی به شهادت رسید. فیلم این جنایت هم سکانس‌های بسیار تلخ و دردناکی بر جای گذاشت. سرهنگ رنجبر، سبزپوش نیروی انتظامی از خودروی پلیس بیرون می‌آید. در دفاع از سربازش، سعی در آرام کردن اوباش دارد. مردی چاقو به‌دست، از خودروی پراید سفیدرنگش پیاده می‌شود و مستقیم به سراغ سرباز ناجا می‌رود. چاقو را به سمت این مامور فداکار می‌برد و چندین بار سعی می‌کند او را بزند، ولی سرهنگ رنجبر مانع می‌شود، با این‌حال از سلاح برای هدف‌گیری مجرم استفاده نمی‌کند. خودش هم هرگز تصور نمی‌کرد که ناگهان قربانی خشم وحشتناک این تبهکار شود. قاتلی که در عرض چندثانیه مامور پلیس شیراز را گرفت، روی زمین انداخت و با چاقو به جانش افتاد. سرهنگ دوم علی‌اکبر رنجبر به لیست شهدای ناجا در بهمن ۱۴۰۰ اضافه شد.

۴۸ ساعت از این جنایت نگذشته بود که با تلاش‌های شبانه‌روزی و اقدامات عملیاتی پلیس انتظامی استان فارس و همکاری اطلاعاتی ویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) محل اختفای متهم در شهرستان شیراز شناسایی و قاتل شهید رنجبر دستگیر شد.

قتل / در اهواز خون به پا شد

قتلظهر روز شنبه، ۱۶ بهمن، خبر قتل فجیع زن ۱۷ ساله در رسانه‌های عمومی و فضای مجازی منتشر شد. غزل حیدری، کودک‌همسری که به ترکیه گریخته و برای ادامه زندگی مشترک به اجبار به ایران بازگردانده شده بود، به بهانه‌ ناموس و غیرت به طرز بی‌رحمانه‌ای به دست شوهرش به قتل رسید و شوهر جوان پس از کشتن او، با سر بریده همسر مقتولش جلوی چشم اهالی محل جولان داد. اگرچه قاتل و همدست او ظرف چند ساعت بازداشت شدند، اما پیامدهای روانی و اجتماعی این فاجعه وحشتناک ادامه‌دار بود. تصاویر تلخی که منتشر می‌شد افکار عمومی را متاثر کرد. این جنایت یکی از فجیع‌ترین قتل‌های سال بود.

منبع: شهروند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: