پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم فوتبال السد موفق شد در دیداری جذاب و دیدنی به لطف گل ثانیه‌های پایانی گونزالو پلاتا، از سد الهلال عبور کند.
به گزارش "ورزش سه"، در دیداری حساس از دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های جام باشگاه‌های عربی موسوم به ملک سلمان، تیم فوتبال السد موفق شد در ثانیه‌های پایانی بازی و به لطف گل گونزالو پلاتا، بازیکن 22 ساله و اکوادوری خود، از سد الهلال بگذرد و در آستانه صعود از گروه قرار بگیرد.

نخستین فرصت جدی بازی را الهلالی‌ها خلق کردند. ارسال کرنر سالم الدوسری با ضربه سر محمد کنو همراه شد که توپ این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. آبی‌های ریاض در دقیقه 10 به گل نخست دست یافتند. عبدالله الحمدان پس از کنترل پشت محوطه جریمه، توپ را به روبن نوس داد و این بازیکن نیز با یک پاس در عمق دیدنی، میشائیل را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن با یک ضربه دقیق، توپ را از گلر السد عبور داد و وارد دروازه کرد.

در دقیقه 28 و پس از یک و دوی عبدالله الحمدان و سالم الدوسری، توپ به صورت اتفاقی به یاسر الشهرانی رسید که شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد و روی پاس خوب میشائیل، توپ در محوطه جریمه به سالم الدوسری رسید، ولی ضربه فنی و بغل پای این بازیکن با اختلاف زیادی از بالای دروازه السد به بیرون رفت.

السد در دقیقه 40 موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. شوت اکرم عفیف از پشت محوطه جریمه با واکنش خوب عبدالله المعیوف به گوشه محوطه جریمه رفت. علی اسد که در آن نقطه ایستاده بود، پس از کنترل توپ، آن را به دهانه دروازه فرستاد که بغداد بونجاح با ضربه سر دقیق، توپ را به تور دروازه چسباند تا حساب کار یک-یک مساوی شود. مهاجم الجزایری پس از این گل، هواداران حریف را با علامت دست به سکوت دعوت کرد که این مسئله با اعتراض بازیکنان الهلال همراه شد و داور یک کارت زرد به بونجاح نشان داد.

در شرایطی که بازی رو به پایان بود، اعتراض های برونو میگل، سرمربی پرتغالی السد باعث شد تا داور بازی او را با کارت قرمز مستقیم اخراج کند. در نهایت نیز نیمه نخست با تساوی یک-یک تمام شد. در آغاز نیمه دوم السد خیلی زود به گل برتری دست یافت. ارسال کرنر اکرم عفیف با ضربه سر متئوس اوریبه همراه شد که پس از برخورد توپ به علی البلیهی، در دهانه دروازه به طارق سلمان رسید و این بازیکن با ضربه سر دروازه الهلال را باز کرد تا بازی 2 بر یک شود.

الهلال در دقیقه 68 توانست بازی را به تساوی بکشاند. ارسال آندره کاریلو از سمت چپ به روی دروازه، با ضربه سر میشائیل به بیرون رفت ولی مصعب محمد، مدافع السد که برای دفع توپ پایش را بلند کرده بود، برخوردی با سر مهاجم برزیلی الهلال داشت که داور پس از بازبینی صحنه توسط VAR، یک خطای پنالتی به سود الهلال اعلام کرد که سالم الدوسری آن را به گل تبدیل کرد.

بونجاح در دقیقه 82 می‌توانست تیمش را پیش بیندازد. پس از آنکه این مهاجم زهردار ارسال زمینی پدرو میگل از سمت راست را در پشت محوط جریمه دریافت کرد، با یک چرخش دیدنی، ضربه‌اش را روانه دروازه الهلال کرد که با واکنش دیدنی عبدالله المعیوف این توپ دور شد.

در شرایطی که بازی رو به پایان بود، السد در دقیقه 90+3 به گل پیروزی رسید. یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه در تیر دوم به بغداد بونجاح رسید. این بازیکن قصد داشت با ران خود توپ را کنترل کند که این برخورد یک پاس اتفاقی را در اختیار گونزالو پلاتا بازیکن اکوادوری و 22 ساله السد قرار داد که این بازیکن با شوتی محکم، توپ را از زیر دستان عبدالله المعیوف عبور داد و به گل سوم تیمش تبدیل کرد.

این بازی در نهایت با پیروزی سه بر دو السد به پایان رسید و این تیم توانست شمار امتیازات خود را به عدد 4 برساند. الهلال نیز با یک امتیاز در قعر جدول قرار گرفت. الاهلی طرابلس و الوداد مراکش نیز با 2 امتیاز در رده‌های دوم و سوم گروه B ایستاده‌اند. لازم به ذکر است که محمدامین حزباوی، بازیکن ایرانی السد، این بازی را از روی نیمکت به تماشا نشست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: