پایگاه خبری خانه فوتبال:

کارت ملی همان کارت شناسایی الکترونیکی است.کارت ملی هوشمند است.کارت ملی شناسه الکترونیک تک تک نفرات کشور است.کارت ملی برای تمام کارها نیاز است.کارت ملی توانایی های بیشتری دارد که نوز در خدمات دولت الکترونیک از آن استفاده نشده است.

کارت ملی کارت بانکی می‌شود

به نقل از تسنیم، با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد و از این طریق شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.
از موضوعات این تفاهم‌نامه می‌توان به تبادل اطلاعات برای عملیاتی شدن کارت هوشمند ملی به جای کارت بانکی و طراحی و تولید سلول‌های متناظر از جمله سرویس تطبیق اثر انگشت کارت ملی، بهره برداری بانک از سامانه استعلام الکترونیکی هویت انفرادی، استعلام نشانی افراد و سامانه پایگاه سببی و نسبی و تدوین و ارائه کسب و کار مبتنی بر احراز هویت غیر حضوری اشاره کرد.
در آئین امضای این تفاهم‌نامه مشترک نجارزاده؛ مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: امروز با هدف مشارکت و هم افزایی بین دو دستگاه ثبت احوال و بانک ملی برای ارائه خدمات مناسب‌تر این تفاهم نامه به امضاء رسیده است بسیاری مسائل که مردم کشور و بچه‌های عملیاتی دولت درگیر آن بودند با تحقق این هم افزایی حل و فصل می‌شود.

وی افزود: بانک ملی با ۵۲ میلیون مشتری یعنی تقریبا بیشتر مردم که امکان افتتاح حساب داشتند در بانک ملی حساب دارند و تلاش ما ارائه خدمات مناسب و درخور مردم کشور است و با این همکاری خدمات مناسب‌تری را به هموطنان ارائه می‌دهیم.

نجارزاده ادامه داد: از سوی دیگر در توسعه محصولات اعتباری مناسب‌تر و شفاف‌تر امیدواریم بتوانیم قدم مثبتی را برداریم و با دسترسی به اطلاعات ارزشمندی که در سازمان ثبت احوال وجود دارد به گونه‌ای امکانات فراهم شود که مشتریان با سرعت بالاتر و شفافیت بیشتری اعتبارسنجی و رتبه بندی شوند و در نهایت خدمات بهتری ارائه شود.در بحث کارت ملی هوشمند یکی از دغدغه‌های سال‌های گذشته بوده با تدبیر سازمان ثبت احوال چاپخانه بانک ملی چاپ کارت‌های ملی هوشمند را در دستور کار قرار داده تا به عنوان دستگاه همکار این خدمات را به شهروندان ارائه کند. همچنین سرمایه گذاری در پروژه‌های آتی و مشترک در بحث‌های هویتی و سببی نسبی به صورت مشترک با سازمان ثبت احوال انجام خواهد شد تا در جهت تحقق دولت الکترونیک گام موثری را برداریم.

کارت ملی

هاشم کارگر؛ رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: سازمان ثبت احوال و بانک ملی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های دولتی کشور هستند که توفیقات خوبی در ارائه خدمات به مردم در طول مدت راه اندازی خود داشتند.

وی افزود: سازمان ثبت احوال به عنوان دستگاهی که هویت بخشی به آحاد جامعه را بر عهده دارد، در مواقع گوناگون همچون در زمان دفاع مقدس و انتخابات‌ها خدمات شایانی را به کشور و مردم ارائه کرده است. بانک ملی نیز در طول تاسیس خود خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است. بر همین اساس تفاهم‌نامه بین دو دستگاهی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند و تجارب خوبی را کسب کرده‌اند صورت گرفته و با پیوندشان خدمات بهینه و درخشان‌تری به مردم ارائه می‌شود.

به گفته وی، مقرر است از توانمندی‌های دو طرف برای ارتقاء و گسترش خدمات هر دو دستگاه استفاده کرد. یکی از راهبردهای اصلی استفاده از زیرساخت‌های موجود در کشور است تا کمک کنیم دستگاه‌هایی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند خدمات ارزشمندتری به مردم ارائه دهند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: تفاهم‌نامه جامعی به امضاء رسیده که مفاد بسیار خوبی دارد تا ارتباط دو دستگاه را دچار تحول کند. یکی از کارهایی که در ثبت احوال به دنبال آن هستیم پیاده سازی قابلیت‌های کارت ملی هوشمند است و شروع این کار با بانک ملی رقم خواهد خورد که شهروندان با کارت ملی خدمات بانکی دریافت کنند. موضوعی که در قانون پیش بینی شده بود؛ اما متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده است. در برنامه هفتم توسعه نیز تجمیع تمامی کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند دیده شده است. بهره گیری از توانمندی‌های موجود در بانک در تولید مدارک هویتی در این تفاهم‌نامه مد نظر قرار گرفته است.

کارگر تاکید کرد: به دنبال ایجاد «سامانه جامع هویتی در کشور» هستیم که بانک ملی هم ابراز آمادگی کرده که در این پروژه کمک کند و امیدواریم این زیرساخت در کشور ایجاد شود. بانک ملی پر تعدادترین شعب در کشور را دارد و امیدواریم که از طریق این تفاهم‌نامه نیز شاهد اتفاقات بزرگی در کشور باشیم.

جزئیات دریافت کارت ملی در سال 1402

با توجه به پیاده سازی سامانه درگاه خدمات الکترونیک سازمان ثبت احوال کشور، امکان ثبت نام کارت ملی هوشمند به صورت غیر حضوری فراهم شده است. تمامی افرادی که قصد دریافت کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​ خود را دارند، می توانند به صورت اینترنتی به این سایت مراجعه کنند و مراحل پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

کارت ملی

برای مشاوره ثبت نام کارت ملی هوشمند

کارت های ملی هوشمند، یکی از طرح هایی بود که در سال های گذشته از سوی دولت پیاده سازی شد. تا کنون، افراد زیادی که اقدام به ثبت نام کارت ملی هوشمند کرده اند. در گذشته، نحوه ثبت نام کارت ملی هوشمند به صورت حضوری بود؛ اما در حال حاضر و در سال ۱۴۰۲​، امکان ثبت نام اولیه به صورت غیر حضوری فراهم شده است.

با توجه به اهمیت ثبت نام کارت ملی هوشمند 1402، در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ثبت نام کارت ملی هوشمند به صورت غیر حضوری آشنا کنیم. همچنین، در ادامه مقاله نحوه ورود به سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند و راهنمای پیش ثبت نام آن و هزینه صدور این کارت نیز توضیح داده می شود.

سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند www.ncr.ir

سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​ که به نام سامانه خدمات الکترونیک ثبت احوال کشور شناخته شده می باشد، جهت ارائه خدمات برای دریافت کارت ملی هوشمند بستری را فراهم نموده تا هر شخص به صورت غیر حضوری بتواند مراحل پیش ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند را با استفاده اینترنت انجام دهد.

جهت ورود به سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند 1402 وارد مرورگر اینترنتی می شوید و در قسمت جستجو عبارت درگاه خدمات الکترونیک ثبت احوال کشور وارد می کنید.

پس از انتخاب لینک ورود به سایت برای شما صفحه اصلی سایت جهت ثبت نام کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲ باز خواهد شد.

هزینه صدور کارت ملی هوشمند 1402

همانطور که می دانید کارت ‌های ملی قدیمی با به اصطلاح غیر هوشمند تا پایان سال 1396 اعتبار داشتند به جز افرادی که مقیم خارج از ایران هستند که اعتبار کارت ملی آن‌ ها تا پایان سال 1397 تمدید شد. افراد برای دریافت کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​ می بایست هزینه ای را پرداخت کنند. البته این هزینه ممکن است طی مراحلی که برای صدور کارت ملی هوشمند شخص مراجعه می کند متفاوت باشد در ادامه مطلب هزینه صدور کارت ملی هوشمند آورده شده است.

هزینه صدور کارت ملی هوشمند برای افرادی که اولین بار اقدام به دریافت کارت ملی هوشمند می کنند 25 هزار تومان است.

هزینه تعویض کارت ملی هوشمند به دلیل تغییر اطلاعات شناسنامه ‌ای یا خراب شدن کارت ملی به استثنا اینکه اشتباه از سوی مامور باشد 300 هزار تومان است.

هزینه صدور کارت ملی هوشمند برای تمامی افراد که اقدام به دریافت آن می کنند 25 هزار تومان می باشد اما اگر برای دفعات بیشتری هر شخص اقدام کند برای دریافت آن می بایست هزینه بیشتری بابت دریافت کارت ملی هوشمند پرداخت نماید و نسبت به اینکه صدور این کارت ممکن است زمان طولانی را طی کند بهتر است جهت نگهداری آن دقت کافی را داشته باشید.

لازم به ذکر است موارد و مبالغ اعلام شده، بر اساس سنوات گذشته بوده و به محض اعلام برای سال 1402، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

نحوه ثبت نام کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​

در گذشته، ثبت نام کارت ملی هوشمند به صورت حضوری انجام می شد؛ اما این نوع ثبت نام مشکلات خاص خودش را داشت و موجب ایجاد ازدحام بسیار زیاد در دفاتر مربوط به ثبت نام کارت ملی هوشمند می شد. به همین خاطر، سازمان ثبت احوال کشور اقدام به راه اندازی بستری برای ثبت نام کارت ملی هوشمند به صورت غیر حضوری کرد.

سایت درگاه خدمات الکترونیک ثبت احوال کشور، سامانه ای برای ثبت نام کارت ملی هوشمند 1402 است که کلیه افرادی که قصد ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند را دارند، می توانند به سایت مذکور مراجعه کنند و مراحل پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​ را انجام دهند. نحوه ثبت نام کارت ملی هوشمند به شرح زیر می باشد.

برای ورود به سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​،  ابتدا عبارت سایت درگاه خدمات الکترونیک سازمان ثبت احوال را در فیلد جستجوی گوگل جستجو کنید. حال بر روی اولین سایتی که گوگل برای شما جستجو می کند، کلیک کنید تا به این سایت وارد شوید.

پس از ورود به سایت، بر روی گزینه سامانه ثبت نام کارت ملی هوشمند 1402 کلیک کنید.

سپس، از طریق صفحه باز شده بر روی گزینه ورود کلیک کنید تا به سایت اصلی ثبت نام وارد شوید.

در این قسمت می بایست که کد ملی و سریال شناسنامه خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید و در نهایت پس از انجام محاسبات ریاضی بر روی گزینه ادامه کلیک کنید. دقت داشته باشید که سریال شناسنامه شما یک عدد 6 رقمی است که در صفحه اول شناسنامه شما نوشته شده است.

پس از ورود به سامانه می بایست که مراحل مختلفی برای انجام پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند انجام دهید. در اولین مرحله مطابق با توضیحات داده شده در تصویر زیر، اطلاعات فردی خود را وارد کنید.

در مرحله بعدی شما می بایست که اطلاعات محل مراجعه مورد نظر خود را وارد کنید. دقت داشته باشید که نیازی به وارد کردن شماره تلفن دفتر نیست. تنها با وارد کردن کد تلفن شهر خود، می توانید آدرس های مختلف دفاتر مجاز برای ثبت نام کارت ملی هوشمند را مشاهده کنید. برای این کار پس از وارد کردن اطلاعات لازم بر روی گزینه جستجو کلیک کنید و از میان گزینه های موجود یکی از دفاتر را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی کافیست که یکی از درگاه های پرداخت را انتخاب کنید و پس از کلیک کردن بر روی گزینه ثبت اطلاعات و پرداخت با یکی از کارت های عضو شتاب خود مراحل پرداخت اینترنتی ثبت نام اینترنتی کارت ملی هوشمند را انجام دهید. پس از انجام تمامی این مراحل، رسید ثبت نام به شما نشان داده می شود که می توانید آن را چاپ کنید و در روز تکمیل مراحل ثبت نام خود در دفتر مورد نظر به همراه داشته باشید.

به این صورت با انجام این مراحل پیش ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس روال سال گذشته بوده و به محض اعلام برای سال 1402، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کارت ملی هوشمند 1402 ​در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲​ آن پاسخ دهند.

- ✔️برای ثبت نام کارت ملی هوشمند 1402 می توان به صورت غیر حضوری اقدام نمود؟✔️بله، جهت ثبت نام کارت ملی هوشمند ۱۴۰۲ می توان به صورت اینترنتی و غیر حضوری اقدام نمود که مراحل آن در متن مقاله آورده شده است.

2- ✔️هزینه ثبت نام کارت ملی هوشمند برای متقاضیان چقدر می باشد؟

✔️هزینه ثبت نام برای متقاضیانی که برای اولین بار می خواهند کارت ملی هوشمند دریافت کنند بر اساس سال قبل 25 هزار تومان است که در متن مقاله نیز آمده است.3- ✔️نام سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند چیست؟

✔️آدرس اینترنتی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند www.ncr.ir می باشد که در متن مقاله نیز به آن اشاره شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: