پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال به انتقاد از عملکرد برخی مدیران این باشگاه پرداخت.
شاهرخ بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص دیدار استقلال مقابل سپاهان در هفته سوم لیگ برتر، اظهار داشت: سخت‌ترین بازی با همین سپاهان به عنوان یک مدعی قهرمانی، است. طبق گفته سرمربی، تیم دچار کمبود بازیکن است و شرایط خوب نیست. سپاهان هم در جدول 6 امتیازی است. سپاهان، تراکتور، پرسپولیس و گل گهر مدعیان لیگ هستند و سخت ترین بازی‌های استقلال با همین تیم‌هاست. برد مقابل مدعیان مهم است و این بازی‌ها 6 امتیازی هستند.

وی افزود: انتظار از استقلال این است که همیشه در همه بازی‌ها برنده باشد. الان با حضور نکونام در کنار تیم، بچه‌ها با انگیزه تر بازی می‌کنند. سرمربی تیم بازیکن ملی بوده و تجربه زیادی هم از بازی با اروپا دارد. بازیکنان هم او را دوست دارند. شرایط روحی تیمش هم نیست و با انگیزه بازی می‌کنند. حضور این کادرفنی در کنار تیم این خودش یک پوئن مثبت است.

پیشکسوت استقلال در خصوص اینکه بسیاری معتقدند با توجه به شرایط استقلال در نقل و انتقالات و عدم موفقیت در جذب بازیکنان مورد نظرسرمربی، گرفتن یک امتیاز از سپاهان که یک تیم کامل هم روی نیمکت خودش دارد نتیجه موفقی محسوب می‌شود، گفت: صددرصد با این حرف موافقم. الان یک امتیاز هم در زمین سپاهان نتیجه خوبی است. شرایط استقلال در بازی‌های دور برگشت خیلی بهتر می‌شود. الان هم استقلال شرایط بدی ندارد اما سپاهان یک نیمکت قوی دارد و برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود این خیلی مهم است. با اینحال فکر می‌کنم استقلال هم با جذب 3-2 بازیکن با کیفیت، می‌تواند مدعی قهرمانی باشد.

بیانی در مورد اینکه برخی بازیکنان که در تمرین استقلال هم شرکت کردند به تیم‌های دیگر رفتند، از طرفی بازیکنانی مانند یاسین سلمانی که مدنظر سرمربی تیم بودند سر از تیم‌های رقیب درآوردند و با این شرایط به نظر می‌رسد از جذب بازیکن خبری نیست، عنوان کرد: چیزی که مشخص است؛  خواسته‌های سرمربی تیم برآورده نشد و مشکلاتی هم که به وجود آمده به همین خاطر است. کسی که مسئولیت مدیریت را قبول می‌کند باید به تیم کمک کند. سرمربی هم خواسته‌هایی دارد. ان‌شاالله دوطرف به تعامل برسند و تیم تقویت شود. چیزی تا پایان نقل و انتقالات نمانده و استقلال باید در چند پست تقویت شود.

وی در مورد اینکه مساله سقف بودجه هم برای استقلال مشکل ساز شده اما با توجه به خریدهایی که برخی تیم‌ها دارند گفته می‌شود فقط استقلال تیم قانونمند فوتبال کشور است، اظهار داشت: الان باشگاه مشکل مالی دارد. در کنار این مساله، قراردادهایی که سال قبل بدون کارشناسی، 3-2 ساله و با قیمت بالا بسته شده، ضربه‌هایی است که الان به استقلال می خورد. به همین خاطر مجبورند بازیکنان را این طرف و آن طرف بفرستند تا پولی در بیاورند.

بیانی تصریح کرد: اصلا امکان ندارد سقف بودجه را رعایت کنند. می‌دانم بازیکنی وارد باشگاهی شده 10میلیارد هدیه گرفته است! برخی تیم ها دولتی-خصوصی هستند. با شرکت‌هایشان صحبت می‌کنند و می‌گویند فلان مقدار بودجه بدهید. راهِ در رو دارند. استقلال پول هم ندارد که بتواند بازیکن بگیرد. هرچه می‌شنویم می‌گویند پول نداریم. برخی آقایان در هیات مدیره سیاهی لشگر هستند. هیات مدیره باید پولسازی کند نه اینکه فقط حقوق بگیرد. مثل قبلی‌ها که آمدند و یک کار مثبت نکردند. آمدند میوه و شیرینی خوردند، ماشین و وام 400 میلیونی گرفتند و رفتند. این‌ها به استقلال ضربه زده است. می‌دانم که این سقف رعایت نمی‌شود ولی این هیات مدیره هم قوی نیست که پولسازی کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: