پایگاه خبری خانه فوتبال:

باشگاه پرسپولیس قصد دارد برای دستیابی به بودجه لازم جهت حضور در آسیا، تغییراتی در وضعیت مالی خود دهد که جالب و البته عجیب است.

به گزارش “ورزش سه”، سازمان لیگ در فصل بیست و سوم قانون مربوط به سقف بودجه را در نظر گرفته که این موضوع اکنون به چالشی برای تیم‌های مدعی و خصوصا باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تبدیل شده است.

پرسپولیس در شرایطی نیازمند جذب حداقل دو بازیکن در دو پست دروازه و مهاجم است که با شرایطی خاص در سقف بودجه خود مواجه است. این در حالیست که آنها قصد دارند تقویت در این دو پست را با جذب بازیکنان خارجی که قطعا از نظر ارزی بودجه تیم را تحت تاثیر قرار خواهد داد، مواجه هستند.

در این رابطه اما انتشار نامه‌ای خطاب به سازمان لیگ در خصوص تقویت تیم در مسیر حضور در لیگ قهرمانان آسیا حواشی عجیبی را به همراه داشته است.

طی این نامه که به امضای رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس رسیده است، اینطور آمده است:

احتراما همانطور که مستحضر هستید تیم پرسپولیس به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران می‌بایستی در جام باشگاه‌های آسیا شرکت نماید. در این راستا در جهت تقویت تیم و حضور مقتدرانه و بر اساس نظرات کادرفنی جهت حضور یک بازیکن ترجیحا خارجی پیشنهادات ذیل ارایه می‌گردد: 

دستور فرمایید مساعدت لازم صورت پذیرد.

۱- افزایش سقف بودجه ابلاغی به مبلغ حداقل ۳۰ میلیارد تومان برای باشگاه‌های سهمیه آسیایی.

۲- در صورت عدم امکان افزایش سقف بودجه موافقت فرمایید قرارداد تعدادی از بازیکنان تعدیل و بخشی از مبلغ قراردادهای سال اول به سال بعد (۱۴۰۳-۰۴) تهاتر گردد. شایان ذکر است به دلیل مکاتبه سازمان لیگ و مفاد دستورالعمل ابلاغی افزایش سقف بودجه برای حقوق و دستمزد فصل بعد ۲۵ درصد افزایش اعلام شده که جهت جابجایی این بودجه (تهاتر) نیاز به اخذ مجوزات لازم از فدراسیون فوتبال و کارگروه مربوطه می‌باشد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: