پایگاه خبری خانه فوتبال:

ببینید تصادف وحشتناک.تصادف مرگبار در جاده.لحظه تصادف غم انگیز در بزرگراه.تصادف همیشه تلخ و مشکل ساز است.تصادف و مرگ غم انگیز

۱۹ کشته در تصادف دو دستگاه ون در محور کاظمین به سامرا

رئیس مرکز کنترل عملیات امداد و نجات هلال احمر در کشور عراق گفت: بر اثر تصادف دو دستگاه ون حامل زائران ایرانی در محور کاظمین به سامرا حومه شهر بلد، ۱۹ زائر فوت کردند و ۱۱ نفر مصدوم شدند.

حسین درخشان، گفت: حادثه تصادف دو دستگاه ون عراقی ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته در محله امامزاده سید محمد اتفاق افتاد.

تصادف

رئیس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر در کشور عراق افزود: از ۱۹ فوتی این حادثه، ۱۲ نفر ایرانی، ۴ نفر افغانستانی و ۳ نفر عراقی هستند.

وی گفت: مصدومان این حادثه که ۷ ایرانی و ۴ افغانستانی بودند، به بیمارستان شهر بلد در کشور عراق منتقل شدند.

درخشان افزود: بلافاصله بعد از دریافت گزارش، ۳۰ نفر از امدادگران به همراه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۴ دستگاه آمبولانس هلال احمر برای امدادرسانی به بیمارستان شهر بلد اعزام شدند.

گفتنی است، ستاد مرکزی اربعین بار‌ها اعلام کرده است زائران ایرانی برای سفر به کشور عراق در سامانه سماح خود را بیمه کنند.

انتقال ۶ فوتی و ۲۳ مجروح تصادف اتوبوس زائران در عراق به آبادان 

ایسنا/خوزستان دبیر ستاد اربعین دانشگاه علوم پزشکی آبادان از کشته شدن شش نفر و مصدوم شدن ۲۳ زائر ایرانی در پی تصادف تریلر و اتوبوس در عراق خبر داد.

 سید نادر نقیبی امشب (۸ شهریورماه) در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۲۳ مصدوم و ۶ فوتی ایرانی حادثه تصادف دو خودروی سنگین تریلر و اتوبوس در محور بصره به ناصریه در عراق، در دو مرحله از طریق مرز شلمچه به کشور منتقل شدند. 

وی افزود: ساعت ۱۷:۳۰ روز  (۷ شهریورماه) پس از تماس با مرکز پست فرماندهی حادثه ICP مستقر در مرز شلمچه مبنی بر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران حسینی در محور بصره به ناصریه کشور عراق، بلافاصله مقدمات تحویل حادثه‌دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در پی این گزارش چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس ۱۱۵ مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و ۱۶ مصدوم را از طرف عراقی تحویل گرفتند. 

نقیبی بیان کرد: در ادامه انتقال زائران حادثه دیده در کشور عراق، پس از تماس دوم در ساعت ۰۰:۱۵ بامداد چهارشنبه ۸ شهریورماه با مرکز پست فرماندهی حادثه مستقر در شلمچه، شش فوتی و هفت مصدوم ایرانی از طریق مرز شلمچه تحویل گرفته شدند که بلافاصله مقدمات انتقال حادثه دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: بنابراین دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس ۱۱۵ مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و حادثه‌دیدگان از طرف عراقی تحویل گرفته شدند.

تصادف

نقیبی خاطر نشان کرد: پس از رسیدن خودروهای اورژانس و تحویل مجروحان، اقدامات تریاژ و امداد بر بالین مصدومان انجام و ضمن دریافت خدمات درمانی در نقطه صفر مرزی، کارشناسان اورژانس ۱۱۵ مصدومان را به بیمارستان طالقانی آبادان انتقال دادند.

تصادف مرگبار پژو ۲۰۷ در اتوبان چمران؛ ایربگ باز شد اما فایده نداشت!

در ساعت ۰۲:۵۰ بامداد امروز در مسیر بزرگراه چمران به شرق رو به روی پمپ بنزین ولنجک، یک دستگاه سواری ۲۰۷ با عابر پیاده مذکر برخورد کرده که این عابر در دم فوت می‌شود.

راننده ۲۰۷ که نوجوانی ۱۷ ساله و فاقد گواهینامه بوده و متأسفانه از مشروبات الکلی استفاده کرده که باید گفت این فرد فاقد هرگونه مهارت کافی در حین رانندگی بوده است که این حادثه روی می‌دهد. خود راننده هم در این حادثه مصدوم شده و هم اکنون مراحل پرونده را طی می‌کند وی در این سن یک تصادف فوتی را رقم زده است و به خاطر یک اشتباه و تصمیم نادرست جان یک نفر را گرفته و باید از این زاویه به آن نگاه کرد.

​نرخ بیمه شخص ثالث تصادف در سال ۱۴۰۲

در میان طرح‌های بیمه‌ای که شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند، بیمه شخص ثالث جزو پرفروش‌ترین بیمه نامه‌ها است. با توجه به قانون خرید اجباری این بیمه نامه، پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند در صورت عدم رویت این بیمه نامه، وسیله نقلیه را متوقف کرده و به پارکینگ منتقل کند. البته که نداشتن بیمه شخص ثالث با عواقب جبران ناپذیر دیگری هم مواجه است زیرا در صورت بروز حادثه و تصادف، راننده مقصر باید تمام هزینه‌ها و خسارت‌ها را پرداخت کند.

سوالی که برای افراد پیش می‌آید این است که نرخ حق بیمه یا قیمت بیمه شخص ثالث 1402 چقدر است و چگونه این مبلغ محاسبه خواهد شد؟ در ادامه متن علت نام گذاری بیمه شخص ثالث و چگونگی محاسبه بیمه شخص ثالث را توضیح خواهیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

علت نام گذاری و پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای خودرو و موتورسیکلت

در بیمه شخص ثالث به شخص اول بیمه‌گزار، به شخص دوم بیمه‌گر و به شخص زیان دیده شده در حادثه شخص ثالث گفته می‌شود. همانطور که از اسم این بیمه‌نامه مشخص است، خسارت‌های وارد شده به افراد زیان دیده در حادثه جبران خواهد شد.

بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث را پرداخت خواهد کرد که دو نوع پوشش مالی و جانی برای این بیمه نامه در نظر گرفته شده است که در پوشش جانی موارد مانند: غرامت فوت، نقض عضو و هزینه‌های درمانی اشخاص آسیب دیده جبران خسارت می‌شود. در پوشش مالی هم خسارت‌های وارد شده به اموال اشخاص ثالث جبران خواهد شد.

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث تصادف 1402

نرخ بیمه شخص ثالث با توجه به یکسری از عوامل مشخص می‌شود که به شرح زیر است.

حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی

مبنای اصلی تعیین حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش‌های مالی و جانی با توجه به دیه مشخص شده در ابتدای هر سال است. قوه قضاییه در ابتدای سال 1402 مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به عنوان میزان دیه اعلام کرده است و بیمه مرکزی این مبلغ را به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. در سال 1402 دیه کامل در ماه حرام یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام مبلغی معادل 900 میلیون تومان است.

در تقویم قمری چهار ماه جزو ماه‌های حرام محسوب شده و سقف تعهدات با توجه به مبالغ مشخص شده در ماه ذی القعده، ذی الحجه، رجب و محرم تعیین می‌شود.

همچنین بر همین اساس حداقل پوشش مالی در سال 1402 معادل 30 میلیون تومان بوده که یک چهلم دیه در ماه حرام است. بیمه مرکزی این مبالغ را به شرکت‌های بیمه‌ای ابلاغ خواهد کرد و برخی از موارد دیگر می‌تواند تغییراتی در کاهش یا افزایش نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث 1402 داشته باشند.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

با توجه به تغییر قانون تخفیف‌های بیمه شخص ثالث، صاحب خودرو قبلی می‌تواند از تخفیفات بیمه خود برای خودرو جدیدی که خریداری می‌کند استفاده کند و مبلغ کمتری را پرداخت کند.

کاربری خودرو

کاربری خودرو هم مانند میزان دیه، جزو مهم‌ترین مواردی است که میزان قیمت بیمه شخص ثالث 1402 را مشخص می‌کند.

کاربری خودرو‌ها به دسته بندی‌های زیر تقسیم می‌شود:

خودرو‌های صنعتی

آمبولانس

آتش نشانی

بارکش

تاکسی

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

با توجه به اینکه تخفیف‌های بیمه شخص ثالث باعث کاهش قیمت بیمه نامه می‌شود، اما عدم تهیه بیمه نامه با جریمه همراه است که بر قیمت بیمه شخص ثالث 1402 تاثیر دارد. به طور کلی خرید بیمه شخص ثالث اجباری بوده و جریمه دیرکرد به صورت روزشمار باعث افزایش قیمت بیمه‌نامه خواهد شد.

میزان پوشش‌های بیمه‌ای

پوشش به معنای تعهد مالی شرکت بیمه در برابر جبران خسارت‌های وارد شده در بیمه نامه است. در حقیقت پوشش مالی خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث در بیمه شخص ثالث را پرداخت خواهد کرد. پوشش مالی تعیین شده از سوی بیمه مرکزی برای سال 1402 مبلغ600 میلیون تومان است. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر پوشش مالی بالاتری را انتخاب کند.

قیمت بیمه شخص ثالث 1402

با توجه به افزایش حق بیمه در سال 1402 و مطابق با اعلام بیمه مرکزی، میزان 30 درصد قیمت بیمه شخص ثالث 1402 افزایش پیدا کرده است.

نرخ بیمه خودرو سواری در سال 1402:

کمتر از چهار سیلندر: 30472000 ریال

پیکان، پراید و سپند: 36088000 ریال

چهار سیلندر: 42419000ریال

بالاتر از چهار سیلندر: 47476000 ریال

نرخ بیمه شخص ثالث 1402 خودروهای بیش از 6 سر نشین:

استیشن، ون با ظرفیت 7 نفر: 87386000 ریال

استیشن، ون با ظرفیت 9 نفر: 89908000 ریال

ون با ظرفیت 10 نفر: 90909000 ریال

مینی‌‌بوس با ظرفیت 16 نفر: 111774000 ریال

مینی‌‌بوس با ظرفیت 21 نفر: 116103000 ریال

اتوبوس با ظرفیت 27 نفر:171197000 ریال

اتوبوس با ظرفیت 40 نفر: 215397000 ریال

اتوبوس با ظرفیت 44 نفر: 228592000 ریال

نرخ بیمه موتور سیکلت در سال 1402:

گازی: 7566000 ریال

دنده‌ای یک ‌سیلندر: 9243000 ریال

دو سیلندر و بیشتر: 10153000 ریال

دنده‌ای سه‌ چرخ و سایدکار: 10920000 ریال

به طور کلی خرید بیمه شخص ثالث که پوشش‌های مختلف و قیمت مناسب داشته باشد جزو دغدغه‌های افراد است. از این رو بهتر است که شرایط استعلام و مقایسه برای بیمه‌گزار‌ها فراهم شود. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: